Nie, naša krajina neprekvitá! Skúste si to povedať s úsmevom na perách

Nie, naša krajina neprekvitá! Našu krajinu nám naša vlastná vláda rozkráda pred očami. 

Paráda, čo ten moderátor?

Super ako ich uzemnil! To je tak super poučenie pre celú politickú scénu! Že?

Akurát už nikto v dnešných komentároch nespomenul, že Andrej Danko predviedol dokonalý slušovický podnikateľský zázrak rozvinutého vlezdoprdelkového socializmu. Akurát si už nikto nevšimol, že tam sedí jeden propagandistický usmievajúci sa pozitivistický nabrífovaný deprivant  podnikajúci vo firme Štát, s.r.o. v najlepších tradíciách korporativistického národného socializmu.

Chápete, že tam sedeli dvaja politický oponenti? Liberál verzus nacionalista-konzervatívec, pravičiar verzus komunista. Vláda verzus opozícia.

Chápete tie rozdiely v postavení, polohách, prostriedkoch medzi niekým, kto je vláda a kto je opozícia?

Ako majú takéto dve strany v medzivolebnom, opakujem v medzivolebnom období spolu komunikovať inak ako poukazovaním, ako debilne to ten druhý robí? Ako inak ako vychvaľovaním svojich vlastných riešení rovnakých problémov môžu dve proti sebe stojace strany získať na svoju stranu voličov?

Naozaj má SaS niekde faktické chyby v tom, na čo upozorňuje?

Áno, ak by vláda reagovala jasne a vecne, ukázala dokumenty, predviedla kompetentnosť svojich nominácii, diskusia by bola oveľa racionálnejšia.

Hádali by sme sa len o to, že je nezmysel vyberať ďalšie vyššie dane na ďalšiu novú stratu štátnych železníc. Medzi pravicovými a ľavicovými riešeniami bude vždy rozpor. A keď sa posadíme za jeden stôl, tak samozrejme, že si navzájom ukážeme chyby v úvahách toho druhého. Tak to proste je, je to vlastnosť demokracie.

Kým pravicový liberál poukáže na výhody konkurencie a otvoreného trhu, korporativistický nacionálny socialista ako hlavný argument použije národný a štátny záujem za akúkoľvek cenu.

Demokrat nikdy nezakáže oponentovi, aby šíril svoje myšlienky. A logickým dôsledkom tejto elementárnej demokratickej premisy je, že vzniká konflikt pri stretnutí myšlienok.

Áno, SaS trpí podľa klasického Murphiho zákona: Nediskutuj s hlupákom, môžu si ta pomýliť.

Za posledných 6-9 mesiacov sme sa od vládnej koalície nedočkali žiadnej odpovede na naše otázky. Nič, len mlčanie, nekomentujem, neodpovedám, nekomunikujem. Nič len reakcie ad hominem, reakcie na emocionálnej báze. Od vládnej koalície.

Verím tomu, že je komplikované odlíšiť tak zásadne rozdielne prístupy.

Isto, iste, má to zmysel, hodiť všetkých politikov, hodiť celú politickú scénu do jedného vreca, pomiešať si vládu s opozíciou. Quod erat demonstrandum – šepkajú si na Súmračnej.

To naozaj chcete, aby sa váš zástupca v parlamente usmieval na to, ako predseda parlamentu zabíja demokraciu? Ako sa z daní napájajú biele kone strany Spojené tunely-diaľnice-mosty-servre-esbéesky?

Buďte poctiví, priatelia a zodpovedajte si tie otázky.  Len tak cvične, sami pred sebou.

Naozaj som zvedavý. Po Novom roku…No proste: ako si predstavujete vhodnú komunikáciu so Smerom na zdravotníckych témach? To naozaj mám chváliť Smer, ako za ostatných 10 rokov doviedli zdravotnícky systém do stavu, že denne umierajú ľudia, ktorý by umrieť nemuseli, keby bol systém zdravotníctva riadený lepšie?

Nie, naša krajina neprekvitá! Našu krajinu nám naša vlastná vláda rozkráda pred očami. 

Skúste si to povedať s úsmevom a pozitívnym duchom.

Share Button