Rukoväť voliča v prostredí zastupiteľskej demokracie

Ako vás má politik zastupovať v orgáne, do ktorého ste ho nezvolili?

Prestaňme tárať o tom čo by sme odmietli, čo by sme tým signalizovali. To je úplne jedno. To, čo si vyberieme, sa bude od tej chvíle po voľbách realizovať. Voľby nie sú o tom, čo sa NEbude realizovať. Sú o tom, čo si vyberáme, aby sa realizovalo.

Chystáte sa zas vysielať signály? Ja len aby ste neboli prekvapení, keď sa ráno 6.3. zobudíte nie do demokracie, ale do signálov, ktoré vám poslaliostatní voliči. Pretože 6.3. bude na 100% zvolených 150 kusov poslancov NR SR. Aj keby k voľbám prišla na celom Slovensku len moja rodina – traja voliči.

Rukoväť voliča v prostredí zastupiteľskej demokracie:

  1. Utriedim si sám pred sebou svoju predstavu, ako by mal vyzerať štát, v ktorom by som chcel žiť.
  2. Vyberiem si stranu, ktorá navrhuje rovnaké, alebo aspoň podobné riešenia
    1. použijem preferenčné hlasy na výber takých osobností, ktorým verím, že dokážu splniť volebné sľuby
  3. Snažím sa presvedčiť aj svojich priateľov, že tá strana je fajn.
  4. Ak neexistuje strana, ktorá navrhuje rovnaké alebo aspoň podobné riešenia, ako by sa mne páčili, tak založím stranu svoju. Ak som sa na to vykašlal, lebo nechcem robiť politiku, vrátim sa k bodu č.1
  5. Idem k voľbám a hodím to tam.
  6. Po 4 rokoch zhodnotím a začnem bodom číslo 1.

Áno, takto jednoduchá je demokracia! A len vy ste si zodpovední, koho si tam hodíte.

Hodil som tam pred 4 rokmi niekoho, kto sa na mňa vykašľal? No tak ho tam znovu nehodím.

Krúžkovanie pohne aj vnútrom strany

Strana má síce dobré vízie, dobré riešenia, ale tí ľudia v strane sa mi nepáčia? Priatelia, každá kandidátka má aj svoj koniec. Názorne nám to predviedol Matovič, ktorý sa prekrúžkoval z konca kandidátky SaS. Ide to! Protestným hlasom proti, je výber nových ľudí. Už roky, tu na týchto stránkach,hľadám charakterných ľudí. 

Vaša obľúbená strana nereflektuje na preferenčné hlasy? Tak sa angažujte v straníckych štruktúrach.  Každá strana má nejaké primárky, nejaké snemy, zjazdy. Presvedčte svojich straníckych kolegov, že by ste boli lepší predseda ako ten doteraz.  Ide to!

Pozrite sa na mňa. Kandidát číslo 130 na kandidátke SaS ako “Priateľ slobody”.  Vo Zvolene na míťingu sa chystám Sulíka vyspovedať, čo ich v predsedníctve k tomu viedlo.

Založiť stranu je móóóc práce?

Nikto a ani žiadna strana vám nevyhovuje? Založte si novú. Ide to.

Jozefa Mihála už nebavilo ukazovať na diery v sociálnych zákonoch, tak sa pridal k Sulíkovi, dali dohromady stratégiu a nakoniec bol tvorcom legislatívy. Takej, akú chcel mať v štáte v ktorom by sa mu páčilo žiť.  Vy si myslíte, že mali byť jeho riešenia iné? No tak to urobte ako on, založte stranu, dostaňte sa do vlády.

Demokracia je krásna, lebo každý jeden z nás má možnosť byť minister. Nemusíte sa ani narodiť do dobrej rodiny ako v kráľovstve a ani nemusíte byť miliardárom. (Oni sa k vám radi pridajú v pozadí, že oligarchovia.)

Všetky dnešné parlamentné strany sú skutočne demokratické, pretože sú otvorené. Napríklad SaS aktívne vyzýva Priateľov slobody. Do Smeru sa môžete tiež prihlásiť. Dokonca majú aj mládežnícku organizáciu pre výchovu nádejných politikov.

Žiadna z nich fyzicky neprenasleduje nikoho za iný názor. Žiadna z nich vám nenabandží a ani vás fyzicky nezlikviduje za to, že si založíte novú stranu. Ide to. Lipšic stále behá na zdravých nohách. Kollára som leda tak ohovoril. Každá z nich vám po 4 rokoch dovolí voliť slobodne.

Aha, máte pocit, že je to móóóc práce. No ale demokracia nie je zadarmo. Musíte sa o ňu pričiniť! Nechce sa vám? ONI politici nech to všetko spravia? A vy budete len vysielať signály.  Tak, sa potom nečudujte, že vám ostatní voliči okolo vás vyšlú svojou voľbou ich vlastný signál.

Nezvolím ho, aby sa o mňa lepšie staral

Žijeme v demokratickej občianskej spoločnosti. Vďaka tomu my rozhodujeme o tom, ako bude vyzerať naša spoločnosť.

Nalejme si čistej pepsikoly v tom čo ľudia vybrali. Prestaňme tárať o tom čo odmietli, čo signalizovali. To je úplne jedno. To čo vybrali sa bude od tej chvíle po voľbách realizovať. Voľby nie sú o tom, čo sa NEbude realizvať. Sú o tom, čo si vyberáme, aby sa realizovalo.

Kto chce menej štátu volí pravicu, kto chce štátnu ochranu volí socialistov. Komu sa nepáčia doterajšie riešenia, založí novú stranu a snaží sa vyhrať voľby. Tých čo je viac, tí vyhrajú a 4 roky je taký štát. Kto chce nacizmus, volí nacizmus. Kto chce komunizmus volí KSS. Kto chce, aby sa aj jemu ušlo z rozkrádania štátu, volí Smer. Tak jednoduchá je demokracia.

Voľby sú proste o nás. Nie sú o žiadnych signáloch niekomu inému.  A už vôbec nie o nejakých signáloch politikom za to, že sa o nás nestarajú.

Veď sa len započúvajte do toho, čo hovoríte: Nezvolím ho, aby vedel, že sa o mňa má lepšie starať.

Prosím vás, ako sa niekto môže o vás postarať, keď nemá žiadnu moc? Keď žiaden zákon, ktorý predloží nebude schválený? Ako vás má politik, ktorého nezvolíte, zastupovať v orgáne, do ktorého ste ho nezvolili?

Z ostatných prieskumov to vidím úplne živo ten titulok v novinách:

Volením niekoho, kto za ostatné 4 roky rozkrádal zdravotníctvo, okradol sporiteľov na dôchodok, podporoval eštébácku morálku, neurobil jedinú rozvojovú aktivitu, dali občania Slovenska signál pravicovým stranám, aby sa po voľbách o nich lepšie starali.

Cítim sa ako lietadlo.

Ešte donedávna by som bol býval bol napísal: Ja o tom aspoň píšem. Asi je to málo.

Dnes môžem napísať: Dal som vám svojou kandidatúrou reálnu možnosť to zmeniť.

Share Button

Web zameraný na osobné politické aktivity