Jednoduché otázky bytia

Jednoduché otázky na ktoré sa vám snažím jednoducho odpovedať.

Prečo by som mal chcieť byť občanom Slovenskej republiky/Českej republiky?

Keď tu budem žiť a nebudem občan, nebudú ma trápiť diskusie o zákonoch, ktoré definujú život na nejakom území. Budú mi len smiešne z toho nadhľadu. Viem to, smejem sa práve bratom Čechom z ich milovaného diktátora a z toho hnoja, čo pochádza spomedzi nich a chce tvoriť pravidlá pre ostatných. Otočiac sa na druhú stranu rieky Moravy, vidím to isté v bielo-modro-červenom.

Videl som kus Európy a na pár miestach som si povedal, že tam by som vedel žiť. Ani na jednom to nebolo preto, že tam tak alebo onak funguje štát.

Ak by sa teroristi rozhodli, umlátia nás čiapkami. Ak by sa Turci rozhodli, umlátia nás čiapkami. Ak by sa Číňania rozhodli… Alebo niekde niekto hovoril o tom, že ma príslušnosť k republike ochránila?

Viete, na Československo si kde-kto trúfol, kde-kto ho obetoval. Takže neviem.

Prečo by som mal chcieť platiť  dane?

Som stredná trieda, stredný vek, vysoké vzdelanie. Viem, že celý štát, ako inštitúciu,  platím ja a moji spolužiaci a spolužiaci mojich spolužiakov. Prečo by som mal platiť viac? Naozaj neviem a snažím sa na túto otázku hľadať aktívne odpoveď posledných 5-7 rokov. Nikto mi nedokáže odpovedať. Leda ak nejakým bľabotaním, ktoré skončí mojou istotou, že chce moje peniaze presunúť do svojho vrecka.

Ja veľmi dobre viem, že sa musím poskladať na úplatok niekomu z osady či hrubokrkému, aby ma neprišiel umlátiť čiapkou. Veľmi dobre viem, že v 21. storočí sa proste patrí mať systém  zdravotnej pomoci bez pýtania sa, či na to tá ľudská bytosť má peniaze.  V 21. storočí sa proste patrí už mať systém, ktorý nedovolí umierať blížnemu od hladu bez pýtania sa, či si za to tá ľudská bytosť môže sama, alebo jej to spôsobil niekto iný. Naozaj moje dane chcete na moju bezpečnosť, zdravie a nasýtenie?

Prečo tak lpiem na vedeckých základoch?

Pretože matematika objavila dôkaz sporom.  Pretože viera si bez vedy vystačila tisíce rokov a stačil jeden pokus a tisíce ľudí boli za hlupákov. Proste nechce byť za hlupáka.

No dobre, tak vám to ukážem na dvoch príkladoch:

  1. Prečo by som mal platiť za odstavenie atómových elektrární a prechod na alternatívne zdroje? Učili ma na fyzike, že neexistuje lepší zdroj ako atóm, čo sa týka pomeru výkon/odpad. Učili ma na fyzike, že neexistuje alternatívny zdroj s použiteľnou účinnosťou. Prvú vetu dokážete spochybniť len novými vedeckými poznatkami. Druhú vetu podobne. Preto mám rád vedu, nezosmiešni vás.
  2. Prečo mám financovať boj proti otepľovaniu? Keď je teplo, vezmem si tenší kabát. Keď je veľmi teplo, dám si kraťasy. Keď je super veľmi teplo, zaleziem do domu, ktorý je postavený tak, aby dokázal vytvoriť chlad. To všetko sú znaky prispôsobenia sa. Nie boja proti teplu. Tisíce rokov sme sa prispôsobovali zmenám klímy. Nevidím dôvod, prečo by som sa nemal prispôsobovať aj ďalej. Pozorovanie je vedecká metóda. Priviesť pozorovaný fakt do sporu s realitou sa vám nepodarí.

Prečo mám byť hrdý že som Slovák?

Je len čistá zhoda genetickej náhody, že sa vo vašom tele objavila vaša duša.

Žiadny kus zeme ohraničený nejakou čiarou, čo onehdá urobil na mape Stalin, Beneš, Samo či niekto úplne iný neSlovák, nemá vplyv na to, že som lekárnik.

Ja som to musel odsedieť na zadku olovenom, moji rodičia sa museli stretnúť, aby som dostal talent do lebky oceľovej a za ich peniaze som to vyštudoval. Áno, za ich dane a za ten zvyšok, čo im štát (ktorý volili v nevoľbách) láskavo nechal po zdanení. Z ich práce sa zrodilo to čo som.

Takže neviem.

Prečo tak horujem za EU?

Ak teda už nasilu chcete, že musím predsa niekam patriť, cítim sa ako Európan. Mám rád mierne pásmo a more, ktoré je toť 8 hodín cesty do Terstu. Po trase prejdem 3 čiary na zemi, čo ich tam nakreslili v čase, keď ste sa za 8 hodín dostali tak po tú prvú čiaru. Ak by som sa dnes dostal za 8 hodín do Tokia, asi by som horoval za Planetárnu republiku.

Prečo kresťanstvo a nie islam?

Vidím zmysel v tom, kam sa vyvinulo Desatoro od čias Mojžiša. Je somarina čakať, kým sa o 500 rokov islam konečne dohrabe k tolerancii, odpusteniu, láske k akémukoľvek blížnemu svojmu. Ja 500 rokov k dispozícii nemám.

Prečo kapitalizmus a nie socializmus?

Za posledných 500 rokov sa opakovane a opakovane a opakovane ukázalo, že ľudia majú radšej svoj osobný prospech a delenie sa o svoj majetok s inými nám proste nejde. Kým mi niekto neukáže, že vo svojich experimentálnych podmienkach na dobrovoľníkoch a v dvojito zaslepenom pokuse, doviedol socializmus k trvalo udržateľnému blahobytu socialistickej spoločnosti bez akejkoľvek barličky kapitalizmu, trhového mechanizmu či motivácii majetkom, neťahajte ma do vedecky nepotvrdených teórii.

Netrápte ma sprostosťami o viere v nového človeka. Každý jeden model, ktorý mi bol doteraz predstavený, po krátkej analýze formou dôkazu sporom, skončil haváriou. Reálne si pamätám 80. roky 20. storočia v Československu. To vám hádam ako vysvetlenie stačí.

Prečo pravicová politika?

Za posledných 500 rokov… Mám to naozaj opakovať?

Prečo liberál?

Pretože som kresťan. Moderný kresťan 21. storočia má rád aj svojich oponentov. Obohacujú ma. Bez toho, aby som im dovolil žiť si podľa ich predstáv, nikdy by som sa jednak neutvrdil, že robia somariny a tiež nikto by mi neukázal, že sa dá žiť lepšie ako som si myslel.

Prečo demokracia a nie diktatúra?

Lebo som svojprávny! Ak ste aj vy svojprávny a predsa len sa musíte pýtať, lebo o demokracii pochybujete, tak si prosím zájdite do Treblinky.  Bude to taká expres skratka od pochybností o demokracii k výsledkom diktatúry.

Ja a Penta?

Vzdal som akúkoľvek snahu idiotom vysvetľovať, že je mi akákoľvek finančná skupina totálne u prdele a moje myšlienky sú zameraná na zdravotníctvo. Nemá to cenu znovu a znovu opakovať, nemá to proste žiadnu cenu.

Poviem vám taký príbeh – keď sme sa na škole učili na skúšku s farmaceutickej chémie maľovať chemické vzorce všetkých tých liekov, čo sú na svete, tak nám už tak správne študentsky preskakovalo až k mentálnej retardácii. A tak kolegu v takomto mentálnom ošiali napadlo, že sa naučí vzorec metyloranže a keby si vytiahol akúkoľvek otázku, akúkoľvek liekovú skupinu, tak tam ten vzorec metyoranže nakreslí.

Aj tak urobil. A skúšajúci sa ho na to pýtal: „A tú poslednú účinnú látku tam dole, to čo mate?“
Kolega: „To je metyloranž. Nepatrí do tejto skupiny, ale naučil som sa ju, tak som ju nakreslil.“
Skúšajúci: ???
Kolega: „Vždy som chcel nakresliť metyloranž na skúške.“
Skúšajúci to s pochopením vzdal.

Môže byť témou úplne čokoľvek – vy si to slovo „penta“ vždy do diskusného vlákna napíšete.  Buď niekto chce byť za idiota, alebo nechce. Na rozdiel od F73 označenie idiot je čisto v rukách diskutéra. Stačí sa vzdať kreslenia metyloranže do každej témy.

Chcete sa aj vy niečo opýtať: Tak sa len smelo sem: Pýtajte sa ma!

Share Button

Web zameraný na osobné politické aktivity