Vláda ficizmu, mečiarizmu, gardistov, hlinkovcov, hitlerovcov, putinistov, znamená len smrť, hlad a politbiro

Tak 40% slovenských voličov aj dnes 10.3.2024 verí, že Fico nie je až taký maskokot.

Vedia, že to, čo predvádza je zle, ale vždy nájdu nejaké „ale“.

Štokholmský syndróm je to, čo by si slovenská spoločnosť zaslúžila liečiť konskými dávkami.

Pozitívne pocity voči únoscovi v tom, ako kvaline robí svoju propagandu, ako dokáže manipulovať… Hej vážení, (teraz si máte predstaviť, ako vás držím za ramená a trasiem vami, aby ste sa prebudili) on vami manipuluje! Ma-ni-pu-lu-je! Vy síce obdivujete jeho krásnu techniku a iste za ňu by si zaslúžili….

Ale hovno by si zaslúžil! Výsledkom tej manipulácie je fatalistické zmierenie sa s tým, že musíte strpieť stratu vašej slobody. Že musíte strpieť možnosť, že vám do vašej záhrady príde bager a vy sa nedovoláte, lebo majiteľ bagra má lepšie konexie. Že Danko je furt bez trestu a policajti, ktorí ho vyšetrovali, dostali trest. Že vyhadzujú ochranárov z práce a nahradzujú ich príslušníci správnej strany.

Negatívne pocity voči demokratickej opozícii, lebo keď je spravodlivá k výčinom nacistickej vlády (sedia v nej kandidáti nacistickej strany), musí byť spravodlivá aj k sebe. Lebo slobodný prístup k informáciám znamená, že sa otvorene píše o každom prešľape, aj tých našich. Lebo keď…

Áno, to je podstata, že sa dovoláte, že môžete otvorene kritizovať bez istoty, že sa vám pomstia na deťoch a vyhodia ich zo školy a nahuckajú na novinárov dav. To je podstata, že sa pravidelne poučíte s doterajších chýb, že ľudia odídu z funkcii skôr, ako zavŕšia svoj vek dožitia. To je podstata, že nad každým verejným činiteľom visí meč na tenulinkej nitke svedomia. Že politici vedia, že nechcú oni sami odísť z dôvodu politickej zodpovednosti, toho svedomia demokratickej spoločnosti. To je podstata, že nik vám nesiahne na vaše čerešne nie preto, že sú za plotom, ale preto, že sa to proste nerobí, keďže nie sú jeho.

Obhajoba únoscu Slovenska, veď to nie je kriminálny čin, naopak, os sa snaží v najlepšom záujme dobra pre nás, aby tie prvé atónovky radšej padli Pod lipami a na Eifelovku, len nie na to krásne vynovené námestie Slobody. Veď čo už je len zlé na podaní si ruky, veď nemôžeme za kriminálny čin označiť, keď niekto zmierňuje dopady trestného zákona. Jo, postaviť na hranice s ruskom 5 metrový múr do výšky a prestriedať pal post s tankom na každých 5 metrov do šírky je prejavom agresie.

Hovno agresie – pokojne nech prídu rusi k nám robiť biznis. Tie tanky sa ani nepohnú, tí vojaci z palpostov im ponúknu aj občerstvenie na cestu. Áno, pôjde z nich na tej hranici strach, akurát sa nikam nepohnú a už vonkoncom nie do ruska. Sú tam, aby bolo jasné, že stačí sa len načiahnuť za našimi čerešňami a bude po humore, po biznise.

Nie, nie je nutné mať pocit viny z toho, že budeme milosrdný, keď kreténi, papaláši, prospechári, dojiči firmy Štát s.r.o. nebudú pri moci a len tak a bez trestu odídu do zabudnutia. Niektorí to tak proste majú, že im stačí, že škodca neškodí a stačí len keď už sa nevráti. Nie nemusíte sa cítiť vinní za to, že niektorí niektorí ste ich onehdá volili. V inej dobe, v inom čase za úplne iných okolností.

Niektorí to tak nemáme a vieme, že nemá zmysel sa voziť, odsudzovať tých, čo sa radšej z nejakých svojich vlastných dobrých dôvodov prispôsobili.

To sú 4 symptómy štokholmského syndrómu.

Priatelia, všetci, čo sme dnes živí z našich slovenských a maďarských a čo ja viem akých predkov, ktorých predkovia žili počas Slovenského štátu a prežili to, máme v krvi to rozhodovanie, našich predkov. Sme dedičia tých, čo sa v rokoch 1938-1950 museli rozhodovať, ako sa postaviť k fašistickému režimu.

Vtedy, po tisíckach a tisíckach rokov mali naši predkovia len 10-15 ročnú skúsenosť s tým, ako sa dá v mieri a slobode žiť. Ľudské práva, ako ich poznáme dnes, sloboda a demokracia, ešte ani neboli tínedžermi. Rozhodovanie našich predkov nebolo jednoduché.

Dnes, v roku 2024 vieme, že to ide aj inak, ako podvoliť sa nejakému maskokotovi. Dnes vieme, že spoločnosť môže fungovať veľmi dobre vo forme demokracie, s vysokou mierou svedomitého spravovania vecí verejných.

Dnes vieme, že je absolútne nevyhnutné, aby sa dodržiavali hranice, územná celistvosť štátov a zvrchovanosť pravidelne demokraticky volenej vlády občanmi na tom území. Dnes vieme, že bez tejto podmienky nie je prosperita, nie je mier, nie je priestor na slobodný život.

Kašlime na nejakého maskota, ktorý to stále nepochopil a unáša nás tam, kde namiesto slobody, posperity a pohodlia je len smrť, hlad a politbiro.

Vláda ficizmu, mečiarizmu, gardistov, hlinkovcov, hitlerovcov, putinistov znamená len smrť, hlad a politbiro. Vieme to, tak sa podľa toho správajme už dnes. Lebo zajtra nám oholia hlavy, vyženú intelektuálov a budú nás učiť ako vysoko skáče maskotov pes.

Share Button