Asides

Lengvarský zastavil vzdelávanie pediatrov v rezidentskom programe. Tvrdí, že pre peniaze

Do takzvaného rezidentského programu, do ktorého sa lekári zaraďujú buď k 1. októbru, alebo k 1. februáru, môžu najnovšie nastúpiť len všeobecní lekári pre dospelých. Prijímanie iných špecializácií vrátane pediatrov je zastavené. Dôvodom je podľa ministerstva nedostatok peňazí. „K predmetnému rozhodnutiu ministerstvo zdravotníctva pristúpilo najmä z dôvodu aktuálne prebiehajúcej validácie rozpočtu a optimalizácie využitia finančných zdrojov,“ napísala hovorkyňa ministerstva Petra Lániková.

Source: Lengvarský zastavil vzdelávanie pediatrov v rezidentskom programe. Tvrdí, že pre peniaze

Share Button

Druhý obžalovaný z prípadu únosu vietnamského občana je vinný, dostal päť rokov

Podľa prokuratúry ide o vodiča dodávky, ktorá uneseného Trinh Xuan Thanha doviezla až k vládnemu hotelu Bôrik v Bratislave.

Source: Druhý obžalovaný z prípadu únosu vietnamského občana je vinný, dostal päť rokov

Share Button

Evropská bitva o ceny léků. Odborníci varují před odlivem farmaceutických firem do USA a Číny – Zdravotnický deník

Jinými slovy v Evropě se schyluje k rozhodující bitvě mezi vládami jednotlivých zemí a farmaceutickými společnostmi o to, jak se o výdaje na léky rozdělí. Vlády na jedné straně argumentují nutnosti šetřit, jelikož veřejné rozpočty jsou napjaté, farmaceutické společnosti na straně druhé varují, že za takových podmínek nemohou nadále smysluplně léky zásobovat. A současně ztrácejí motivaci k investicím do výzkumu a vývoje nových léků na evropském kontinentu.

Source: Evropská bitva o ceny léků. Odborníci varují před odlivem farmaceutických firem do USA a Číny – Zdravotnický deník

Share Button