Asides

Lekár, ktorý prevzal zodpovednosť za liečiteľstvo – zakázané zákonom

Lipták tvrdí, že Weisela neodporučil zaočkovať preto, lebo trpí demenciou a vakcína Pfizer by mu ju mohla zhoršiť. Pre rôzne diagnózy neodporučil zaočkovať celé jedno oddelenie v domove Kaštieľ v Stupave, kde je 18 ľudí a žil tam aj Weisel. V domove seniorov Archa v Bratislave zasa Lipták neodporučil zaočkovať 80 z 93 klientov a klientok, pretože na prelome rokov prekonali koronavírus.

Neočkovanie svojich najzraniteľnejších pacientov obhajuje tvrdeniami, ktoré sú vedecky vyvrátené, v lepšom prípade len nepotvrdené. Je napríklad presvedčený o tom, že prekonanie covidu človeka chráni lepšie ako vakcína, že vakcína Sputnik je najlepšou a najbezpečnejšou a že je rizikovejšie seniorov zaočkovať než riskovať ochorenie na koronavírus.

Source: Lekár Lipták neodporúčal zaočkovať takmer celý dom seniorov, prekonať covid je podľa neho lepšie. Žiadal na očkovanie Sputnik – Denník N

Share Button

Štátne ponikánié – taký divný slovný obrat

Povedal, že ministerstvo neposlalo župe na očkovanie iba vysokokvalitné striekačky Chirany T. Injecty s malým mŕtvym priestorom, ktorými sa dá z jednej vialky vakcín Astra Zeneca vytiahnuť 12 dávok, ale aj klasické striekačky s väčším mŕtvym priestorom, ktoré vytiahnu iba 10 dávok. V tých druhých sa navyše ťažšie stláča piest a aj trošku bublinkujú. „Keď ich dostali do rúk sestričky, tak povedali, že nimi očkovať ani nebudú,“ uviedol v televízii Szalay.

Source: Štát má mať striekačiek na očkovanie dostatok, zlyháva skôr distribúcia – Denník E

Share Button

Občania EÚ majú na Slovensku nárok na vakcínu – Denník N

Občania EÚ majú na Slovensku nárok na vakcínu len vtedy, ak si v slovenskej zdravotnej poisťovni vybavia formulár S1, ktorý potvrdzuje, že majú nárok na kompletnú zdravotnú starostlivosť, a následne im poisťovňa vydá zdravotný preukaz s označením EÚ, informuje ministerstvo zdravotníctva.

Source: Občania EÚ majú na Slovensku nárok na vakcínu – Denník N

Share Button