Asides

Interný príkaz polície: NAKA už nebude riešiť korupciu ani organizovaný zločin

Krajské riaditeľstvá budú okrem korupcie, vyšetrovať aj zločinecké, teroristické a organizované skupiny, extrémizmus, závažnú daňovú a ekonomickú trestnú činnosť a trestnú činnosť poškodzovania finančných záujmov EÚ, ktorá nepatrí pod právomoc Európskej prokuratúry. A to aj napriek tomu, že na krajoch s vyšetrovaním takejto trestnej činnosti v súčasnosti nemajú skúsenosti, nakoľko ju nikdy nevyšetrovali. Je teda možné predpokladať, že väčšina príslušníkov NAKA prejde pod krajské riaditeľstvá.

Source: Interný príkaz polície: NAKA už nebude riešiť korupciu ani organizovaný zločin

Share Button

Newsfilter: Pellegriniho tím dva dni po voľbách straší teroristom zo Sečoviec

Čiže si to zhrnieme: v Moskve útočili na kresťanov z ISIS, jeden človek, ktorý s tým nič nemá, ale je terorista, sedí u nás v azylovom dome od roku 2022, zlyhala minulá vláda, terorista nič na Slovensku neurobil, o žiadnom inom teroristovi pobehujúcom po uliciach nič nevieme ani zvyšovať stupeň rizika terorizmu netreba, a hoci teatrálne zvolávame bezpečnostnú radu dva dni po prvom kole prezidentských volieb, tie s tým nesúvisia, ako ani panika, ktorá nás chytá z predstavy, že to náš Peter nedá. Hanba a zúfalstvo.

Source: Newsfilter: Pellegriniho tím dva dni po voľbách straší teroristom zo Sečoviec

Share Button

Dôchodkyňa chcela predať štátu pozemky v národnom parku. Tarabovo ministerstvo projekt stoplo, zmluvy skartujú

Ministerstvo životného prostredia hovorí, že chce začať konzultácie o možnej zámene pozemkov s ministerstvom pôdohospodárstva a Slovenským pozemkovým fondom. „Ak štát vlastní nejaké pozemky obdobnej bonity, tak by ich vedel ponúknuť na výmenu a v konečnom dôsledku by ušetril finančné prostriedky,“ vysvetlil Taraba.

Source: Dôchodkyňa chcela predať štátu pozemky v národnom parku. Tarabovo ministerstvo projekt stoplo, zmluvy skartujú

Share Button