Lieková politika 2019 – kontinuita bordelu ako na pošte

Prichádzajú tvrdé dáta úspechov ex-ex-Druckera a jeho vtedy štátnej tajomníčky a neskôr ministerky Kaľavskej v liekovej politike, o spotrebe liekov za rok 2019.

Na jeseň roku 2017 použili skratku a dopadlo to tak, že je to dlhšia a horšia cesta (z filmu Sněženkay a machři). Tie vrabce, čo mám za oknom a vyvreskujú mi tu, vtedy, na jeseň roku 2017, nezbedne prezrádzali čosi o naplnených spisovateľských ambíciách inovatívneho priemyslu.

Potom ministerka Kaľavská musela v roku 2018 opravovať. Štátnu tajomníčku Kaľavskú, zodpovednú za sekciu farmácie v roku 2017.

Dnes sa ľudia ex-ex-Druckerovho tímu roku 2017 objavujú v tom dnešnom vrieskaní vrabcov okolo Krajčiho liekového dream teamu v zložení politológ, religionista, veterinár z roku 2020.

Minule som vám hovoril, ako mám v obľube Murphyho zákony. Jeden hovorí, že ľudia začnú konať rozumne, až keď sa vyčerpajú všetky ostatné debilné možnosti.

O čom to celé je?

OK, tak opúšťam kryptografiu, aby aj inžinier a zememerač pochopili.

Tvrdé dáta za rok 2019 o spotrebe a nákladoch za lieky hovoria, že solidárny plátci zaplatili odkázaným menej liekov za viac peňazí pre menej pacientov s uprednostňovaním tých správnych sexi diagnóz.

Môj postoj je jednoznačný a napísal som ho pred pár týždňami v článku: Keby som bol…

3. Vrátil by som zákonné úpravy okolo orphanov, inovatívnych liekov a vstupu generík do stavu pred ex-ex-Druckerovou novelou z 2018 a až potom rozvíjal legislatívu.

Zdroj: https://politik.pilnik.sk/keby-som-bol/

Ale veď nech priatelia z kazateľnice, Krajči s Hegerom, povedia rovno, že vymodlili o 1-2 miliardy výhradne na lieky viac. Pochopíme, prečo sa OĽaNO nebude zapodievať farmako-ekonomickou efektivitou, racionálnou farmakoterapiou a dodržiavaním legislatívnych pravidiel. (Ej ty eufemista jeden, porušovanie zákona to je.)

Síce tu bude tona falošnej nádeje, zo Slovenska sa stane experimentálny raj kadejakých hydroxychlorochínov z Kuby, ale čo človek neurobí pre znovuzvolenie do funkcie z konca kandidátky, že.

Matovič povedal o sebe, že on robí politiku inak. Áno, lieková politika je dnes naozaj robená inak. Inak, ako sa vyučuje všade vo vyspelých krajinách EU s kvalitným zdravotným systémom.

MZ pripravilo do plánu legislatívnych úloh na druhý polrok 2020 úpravu zákonov okolo odmeňovania sestier. Koľko krát sa platy sestier nachádzajú v 80 miliónoch, ktoré v roku 2020 vyhodíme von oknom?

Nabudúce niečo o ďalšom černobylskom vypínaní ďalšieho stupňa ochrany liekového rozpočtu. Dovtedy by mohlo NZCI vyhodiť tie becquerely zo stĺpca poštu kusov, kto sa má v tom neporiadku orientovať, fakt nie som poštár.

Share Button