Stranícka politika je o zodpovednosti straníkov

Je plne v kompetencii strany Sme rodina, čo zrobia zo svojím predsedom. Zvyšok koalície môže tak akurát akceptovať výsledky volieb.

Čo by ste chceli? Aby SaS-štandardy boli v celej vláde? Dajte SaS hlasy, aby sme mali 44% a bude mať vláda SaS štandardy.

Podobne, keď Matovičovi vyčítate, aby zamietol v Sme rodina. On má presvedčiť straníkov Sme rodina, aby si urobili so svojím predsedom poriadok podľa štandardov OĽaNO?

To vážne má niekto za Sme rodina robiť domáce úlohy?

Matovič chce mať voľné ruky v koalícii, preto sa rozhodol pre 4-koalíciu a nie pre 3 koalíciu bez Sme rodina. Je to plne na ňom. Tím, že vo voľbách dostal 25%, dostal právo rozhodovať o formáte. Takže v prvom rade si rozmyslite, či od neho chcete iný formát, ako sa on rozhodol. Myslíte, že máte na to vplyv?

Koalícia OĽaNO, SaS, Za ľudí má tesnú väčšinu 78 hlasov. Aj s tým sa dá vládnuť, ale Matovič s podporou 25% si na to netrúfol. Ja to vidím tak, že neverí vo vlastný klub.

Ak chcete aby niekto iný rozhodoval o formáte koalície, musíte voliť niekoho iného.

Ak chcete, aby politici mali sebareflexiu ako nemeckí ministri, čo odstúpili za pol písmenka v diplomovke, musí sa v prvom rade narodiť politická strana plná takých politikov. Potom musí taká strana vyhrať voľby, alebo sa stať súčasťou vládnej koalície.

Všetci by chceli, aby tu bolo Dánsko, ale odrezať si ucho, ani jeden. Veď to vidíte, čo sa tu dialo, akonáhle Fico stvoril podhubie pre korupciu a ďalšie zverstvá. Okamžité využitie kde-kým.

Na Slovensku máme pomerný systém. To znamená, že prím hrá stranícka politika a koaličné vlády sú prevládajúca forma riadenia štátu. Ak nechcete koaličné vlády, musí sa narodiť volebný program s plánom zavedenia väčšinového systému, taká strana musí získať 44% a potom nebudú koaličné, ale jednofarebné vlády.

Tak jednoduché to je. Nevolte súkromné biznis projekty či strany jedného muža, ale ideové a -izmové politické strany. Vždy dostanete čo si zvolíte.

Keď ľudia konečne hodia do šianca Pellegríniho srabácky projekt Smeru 2, nebudú vznikať podobné srabácke projekty Kollárovcov (SaS>Skok), Galkovcov (SaS>DS) , Gašparovičovcov (HZDS>HZD), Beblavcov (OĽaNO>Spolu), premiantov Vašečkov (OĽaNO>KDH>KU>OĽaNO-KU) či Ficovcov (SDĽ>Smer) a podobných, čo sa nedokázali vo svoje strane presadiť a radšej zdupkali na zelenú lúku.

Vyše 8,2% občanov si na 4 roky zvolilo Sme rodina s Borisom Kollárom ako predsedom. Se s tím smiř!

Môžem aj 100x povedať, že malo by sa… A na čo je to dobré? Iste, minimálne to pomôže pripomenúť priateľom v Sme rodina, že ich videnie sveta nie je eticky či morálne správne.

Slovenská republika sa neviaže na žiadnu ideológiu… Ani na ideológiu totálnej etiky a morálky. Takže v slobodných demokratických voľbách sa môžu pokojne o hlasy uchádzať aj ľudia s podivnou morálkou, etikou alebo ideológiou. Za mňa by nemali mať nárok na zvolenie kadejaký objektívni progresívni ružolíci. Ale slobodná demokratická spoločnosť takto nefunguje.

Slobodná demokratická spoločnosť funguje tak, že:

Ono sa to povie, slobodne sa vyjadriť. Ale vy musíte počúvať aj to hovädo demagogické. Vy ho musíte uznávať, aj keď sa vám z jeho slov, kedykoľvek ho počujete, varí krv v žilách. Aj keď tvrdí, že by ste mali byť celý život v opozícii a držať hubu.

Ak tvrdíme, že toto je demokratická krajina, tak symbolom nemôžeme byť len my demokrati. Symbolom musí byť aj ten človek, ktorý uplatňuje svoje právo na slobodu slova tým, že vás zosmiešňuje a nadáva vám.

Slobodu a demokraciu bráňme a ospevujme každý deň!

(Voľne podľa filmu Americký prezident.)

Sme rodina dostalo vo voľbách 8,2%, takže logicky tu máme 91,8% voličov, ktorí môžu na Sme rodina nadávať, lebo by ich nikdy nevolili.

Nevidím najmenší dôvod sa stretávať s Kollárom, či prijímať účasť na jeho reprezentatívnych akciách, darmo je aj predseda parlamentu. Nevidím dôvod… Podobne ako celý svet nevidel dôvod si podávať ruku a stretávať sa s Kurtom Walheimom, rakúskym prezidentom, vraj klamárom o svojej eSÁckej kariére.

Áno, stretávanie sa na koaličnej rade bude odo dnes poznamenané nedôverou v poctivé úmysly, dokonca aj keď sa Boris Kollár ponúkne, že podá ostatným cukorničku a naleje mliečko do kávy. Veď čo keď to bude náhrada cukru a mlieko bude tak akurát sójové. Priatelia v Sme rodina si to iste nezaslúžia. No v slobodnej demokratickej krajine je to len a len na nich.

A potom na širokej akademickej obci, ktorá tak miluje samosprávne postavenie. Tak nech sa ukáže a pripraví pre vládu návrh zákona na odnímanie titulov. Na rozdiel od Smeráckej vlády, táto vládna koalícia je toho morálne aj ideovo schopná. A v konečnom dôsledku, veď disponuje pohodlnou väčšinou 78 hlasov, aby vyšla vysokoškolskej samospráve v ústrety s podobnou novelou zákona.

Ale trúfnu si na to?

Všetci by chceli raj na zemi, ale prejsť okolo susedovej čerešne bez okoštovania, ani jeden. Ani ja nie.

Share Button