Klin 50 mandátov naženie Smer do náručia SaS

Ešte chvíľu bude Smer a „Smeru podobní“ šaškovať s demokraciou a môže sa im pokojne stať, že po najbližších voľbách budú musieť tvoriť koalíciu s SaS.

Čo roky, desaťročia zažívam v ČR fenomén klinu KSČM. Dáme trochu matematiky:

Česká Poslaněcká sněvna má celkovo 200 členov. Na vládu potrebujete 101 poslancov. No jo, ale k dispozícii na tvorbu koalície máte nie 200, ale len 167 potenciálnych členov vládnej koalície. Celých 33 kusov sú poslanci KSČM. A ísť do koalície s ortodoxnými pohrobkami KSČ z čias ČSSSR nechce ani ČSSD a to je jej predsedníctvo plné jej bývalých členov.

Takže 101 z 167, to je cca 60,5%. Vám nestačí získať spolu s potenciálnymi koaličnými partnermi vo voľbách 50% hlasov. Vy potrebujete 60% hlasov, aby ste skutočne vyhrali.

Tých 10% na jednu a 10% na druhú stranu, to je klin ĽSNS. 

Ak sa rozmnoží počet voličov ĽSNS, výsledkom môže byť, že získajú 15-20%. To je tak 20-30 kresiel v 150 člennej Národnej rade SR. Takže na potenciálnu koalíciu treba 76 hlasov z 120 poslancov.

V prostredí s klinom ĽSNS  potrebujete nie 50%, ale 63% na to, aby ste vyhrali a mohli uplatniť svoj volebný program.

Preto tu od prvého povolebného dňa neustále omielam, že každá s demokratických strán si musí v najbližších 4 rokoch splniť svoju povinnosť voči demokracii a osloviť si svoj desiatok z elektorátu ĽSNS.

Čím skôr túto matematiku pochopia ľavicoví intelektuáli, tým budú mať viac času na oslovovanie svojho ľavicového desiatka v elektoráte ĽSNS.

Dnes naopak slovenská ľavica intenzívne pracuje na zväčšovaní klina ĽSNS v slovenskej spoločnosti. Namiesto toho, aby začali hľadať cesty a spôsoby, ako dobre oslovovať voličov ĽSNS sa zaoberajú politikmi ĽSNSNamiesto toho, aby sa zaoberali tým, čo môžu ponúknuť ľavičiari pre voličov ĽSNSopovrhujú pravicovými politikmi, že majú čo ponúknuť voličom ĽSNS bez toho, aby skončila demokracia a ľudské práva.

Viete, skutočne by mi bolo jedno, akú si na svojom piesočku Smer spolu so „Smerom podobnými“ robia politiku. Keby výsledkom tejto ich politickej práce nebolo, že po najbližších voľbách bude musieť vytvoriť SaS vládnu koalíciu so Smerom len preto, že demokratické politické strany získajú len 100 kresiel zo 150 člennej NR SR.

Výsledkom klinu KSČM v ČR boli také hovädnosti, ako bola „opoziční smlouva“, pravičiar zvolený ľavičiarmi za prezidenta či legálny lobistický trafikanti  alebo pôžičkový rozklad VV.  Fakt samé nechutnosti, že jeden slušný by do politiky nevliezol.

Minule som písal, ako je to na našej ulici. Veľmi oceňujem, že keď sa zajtra či pozajtra stretnem na našej ulici s nejakým kusom elektorátu ĽSNS, tak mám od Sulíka k dispozícii 20 jasných argumentov, ako dosiahnuť predstavy voliča ĽSNS v dobrej spoločnosti SaS.

Humanisti, slniečkári, poliačikovci či nicolsonovci dobre vedia, že predseda je čistá ekonomická pragmatická duša. A tak doplnia to svoje, to humanitné, to slniečkárske, to poličikovské, to nicolsonovské, po čom útržok elektorátu ĽSNS piští a môže mu dať dobrá spoločnosť SaS.

Viete , keď dvaja hovoria to isté a vy už skutočne neviete ku komu sa pridať, pomáha, keď si vyberiete „dobrú spoločnosť“.  SaS je pre liberála a pravičiara (pritom vôbec nie nutne súčasne) skutočne dobrou spoločnosťou. Je to partia demokratov. Partia profíkov. Proste partia dobrých ľudí na dobrej adrese.

A čo urobil Smer a Smeru podobní, pre získanie svojho útržku elektorátu ĽSNS? Zatiaľ sú, vďaka zrade na demokracii,  na úrovní mínus milión a dezorientovaní si dovolia hubu otvárať na tých, čo hľadajú riešenia a cesty k voličom ĽSNS.

Tak priatelia na druhej – ľavicovej strane – keď najbližšie budú musieť demokrati skladať koalíciu SaS+Smer len preto, že ĽSNS má od vás elektorát na 74 poslancov, tak sa vás opýtam:  Máte vôbec dobrý ekonomický program? 

Voličov ĽSNS skutočne trápia neprispôsobivý občania. Riešiť sa to môže pod vedením politikov ĽSNS alebo podľa programu SaS Agenda 2020, milí kritici Sulíkovej tabuľky. Buď im svoje riešenia objasní Kotleba, alebo Nicolsonová.

Naozaj chcete toto kritizovať? Naozaj?

Naozaj sa radšej pozriete na druhú stranu ulice?  Tak si predstavte ako vzniká v roku 2020 koalícia  demokratickej záchrany SaS+Smer.

Pod čiarou: Pre lepšie pochopenie písaného textu sú zásadné atribúty označené hrubým písmom.

Share Button