Môžete sa vyhýbať, môžete rezignovať, môžete dať výpoveď, môžete sa presťahovať a budú fuč

Ľudia na našej ulici…

Som presvedčený, že Robo D. má veľkú pravdu. S neoľudákmi sa nepaktuje. Nevyužívajú sa, neriešia sa s nimi politika každodennosti.

Ľudia na našej ulici…

Som presvedčený, že verejne známi sú príkladom a brzdičom či odbržďovačom správania sa malého človeka. A najviac viditeľný je vždy predseda.

Ľudia na našej ulici…

Som presvedčený, že…

Nuž, takto by som mohol pokračovať a tieto dva svety by sa nikdy nestretli. Dva svety. Jeden, kde sú tí, čo sa rozhodli urobiť pre túto spoločnosť niečo viac. A druhý svet, kde sú tí, čo si za seba volia svojich zástupcov z toho čo sa ponúka. Lebo oni chcú žiť svoj život na našej ulici.

Ľudia na našej ulici volili a v počte 79 chcú, aby sa Slovensko riadilo  diktatúrou neoľudákov.

Som presvedčený, že je správne označiť takto voliacich za neonacistov.

Robo, čo mám spraviť? Nemám sa s nimi rozprávať? Alebo mám prejsť na druhú stranu ulice? Alebo sa odsťahovať? Moje deti sa s ich deťmi nemajú´hrať?

Ja naozaj neviem, ako sa k takýmto ľuďom správať. Rovno ich pozatvárame za podporu hnutí vedúcich k potlačeniu ľudských práv a slobôd?

Na FB keď niekto vyjadrí podporu ĽS NS, skončí do 5 sekúnd na mojom blockliste. Je to jednoduché, nebudem ich musieť stretávať na akejkoľvek FB stene.

Na našej ulici…

Keď niekde pracujete, tak: V našej práci…

Keď sedíte v Parlamente, tak: V našej práci…

Keď ste predseda strany, tak: Predsedovia strán…

Áno, môžete sa nestretnúť, môžete rezignovať, môžete dať výpoveď, môžete sa presťahovať.

My všetci vieme, že žijú roky medzi nami. Jediné čo sa zmenilo je, že sa našiel šikula priemerných, ktorý sa stal pre týchto ľudí vzorom, túžbou, stelesnením všetkých riešení ich posraných životov. A zhodou okolností je tento človek neoľudák.

Môžete Sulíkovi, Nicolsonovej, Galkovi nadávať koľko chcete, práve vďaka nim si SaS splnila svoju domácu úlohu a oslovila a aj získala svoj desiatok extrémistických voličov. Áno, nie len tých super luxusných vypulírovaných absolventov univerzít po štyridsiatke.

Medzi nami sú presne ako tí moji susedia na tej našej ulici. Vidia, že sa veci môžu diať liberálne a demokraticky. Mám rád svojich voličov, a obzvlášť sa teším z tých, ktorých môj výskyt na kandidátke SaS primäl k voľbe pre nich tak ceneného extrémizmu.

Rozdeľuj a panuj

Keď sa nám demokratom podarí rozobrať si každý po desiatku z extrémistického košiara, bude na Slovensku opäť demokratická pohoda džez.

Keď sa podarí neoľudákom rozdeliť demokratov medzi sebou, sme v riti.  Preto som minule napísal text Demokrati sú proti extrémizmu partnermi nie politickí rivali, aby sa to nestalo.

Nikto z nás demokratov tomuto problému doteraz nečelil. Každý sa s tým učí existovať. Každý predseda, každý poslanec, každý zamestnanec, každý na svojej ulici.

A pardón, na tej ulici a v práci vlastne nikto. Tam to nikoho netrápi. Nemôže, stále sa navzájom potrebujeme.  Ale keď na tej ulici bude niekto chcieť pozrieť na druhú stranu ulice, vtedy a práve vtedy je to už na nás, demokratoch, aby sme dali ľuďom na ulici kuráž.

Dnes im na tú ulicu do tej práce máme dávať kuráž k vzájomnej nevraživosti a ignorácii?

Pozerať sa na druhú stranu ulice – to je také nacistické, komunistické, srebrenické… Nie, my musíme vedieť čo sa tam deje. Musíme vidieť, že sa niekto chystá niekoho likvidovať, zabíjať, utláčať.

Musíme to vidieť na ulici, v práci, v parlamente, u predsedov strán.

Preto je výborné, keď je členom pralamentného výboru pre ľudké práva aj neoľudák.  Aspoň uvidíme…

Aj to nemecké odchádzanie pri prejavoch či odmietanie návrhov zákonov nie je o totálnej ignorácii. Áno, navonok je to ľúbivé pozlátko, no každý demokrat dobre sleduje, čo to odmietol, aké slová ignoroval.

Lebo len keď ich dobre sleduje, len vtedy sa môže do budúcna pripraviť a predbehnúť v prevencii debilných nápadov, dobre odpovedať na narážky. Ukázať, že sa nikto už nikdy na ulici neotočí na druhú stranu, keď niekoho budú odvážať.  Ukázať, do čoho sa nikdy demokrat nezapája.

Že sa to dá, žiť vedľa nich a nenechať sa do neoľudáckych nápadov zatiahnuť. My všetci vieme, že žijú roky medzi nami. Jediné čo sa zmenilo je, že sa našiel šikula priemerných.

Buď im on zorganizuje domobranu, alebo my aktívne zálohy.

Pod čiarou: Článok vznikol ako jedna z mnohých úvah, ako nájsť dobré riešenie pre dobrú slovenskú spoločnosť.

Share Button

Názor na “Môžete sa vyhýbať, môžete rezignovať, môžete dať výpoveď, môžete sa presťahovať a budú fuč”

Komentáre sú zakázané.