V mene demokracie

Obžaloba! V mene Demokracie…

Demokracia je…

  • Keď občania nakúpia volebný program za svoje voličské hlasy.
  • Keď si občan vyberie svojich zástupcov a prostredníctvom svojho volebného hlasu ich poverí na vykonávanie volebného programu.

Morálny zločin voči demokracii je…

  • Keď za voličské hlasy predáte volebný program, ktorý je od počiatka určený na to, že sa nebude realizovať
  • Keď uvediete voliča do omylu, že vami ponúkaný volebný program chcete celou svojou dušou naplniť.

Skutkovou podstatou je podvod na občanoch krajiny, ktorí sa zúčastnili slobodných a rovných demokratických volieb.

Nie, nerobím si žiadne ilúzie, že spáchanie morálneho zločinu proti demokracii spôsobí nejakému politikovi  nejakú významnú majetkovú škodu či nebodaj by boli poškodené jeho osobné slobody. Nie, takto sa morálne zločiny netrestajú.

Útoky na demokraciu končia iba diktatúrou, stratou slobody občanov krajiny. Končia rezignáciou občanov na demokratické pravidlá. Zabudnite na každodenné leštenie demokracie občanmi tohto štátu.

Rozsudok, v mene demokracie:

Výkonní politici strán Sieť a Most-Híd sa odsudzujú k zodpovednosti za 4 roky totalitných praktík zlodejov štátu Slovenská republika v strane Smer.

A čo na to neznámy občan?

Viete priatelia, keď mňa naserie Sulík, tak mi stále ostane môj liberalizmus. Čo ostalo vám, priatelia, voliči strán Sieť a Most-Híd?

Nech vám je vaše mlčanie pripomienkou tejto vašej životnej skúsenosti.

Jedno je isté: Keď sa budete pozerať do zrkadla, seba tam uvidíte stále. Vy ste v tom skutočne nevinne. Nie je to vaša chyba, že vás pri hádzaní lístku do volebnej urny niekto prešiel šijacím strojom spredu aj zo zadu. Nie veru, tak ako nie je vinou ženy, že ju nejaké hovädo znásilnilo. Tak ako nie je vinou obete, že sa stala terčom morálneho zločinu.

Je to len a len vina toho morálne zločinného hoväda.

Nie, nebude to jednoduché, pre nás štváčov demokracie, opätovne vybudovať stratenú dôveru v demokratické zriadenie. Ale nič iné nám neostáva. Či chceme alebo nie, zatiaľ nikto nič lepšie ako demokraciu na riadenie spoločnosti nevymyslel.

Priatelia demokrati, zarmútení byť môžeme, ale vzdať to s demokraciou proste nesmieme. Tak, ako som začal  niekedy pred 10 rokmi, tak v tom budem pokračovať aj ďalej: Hľadám charakterných spoluobčanov.

Iná cesta nefunguje. História sa môže aj rozdrapiť v snahe nás poučiť, že naozaj jediná dobrá cesta ako postaviť mimo hru tých, ktorí sú hluchí k slovám, sú demokratické voľby.

Čokoľvek iné vedie k tomu, že sa posadíte na tú stoličku s hákovým krížom v titulnej fotke. Sedí sa vám na tých klincoch dobre? Jáj, vy voľbou neonacistov len vysielate signály demokratickým stranám. Tak nebuďte prekvapení, keď vás tie signály začnú pichať do zadku.

Foto: Fotka vznikla pri mojej návšteve www.harlekinaeum.de, tých smiešnych stoličiek je tam vyše 100.

Share Button

Názor na “Obžaloba! V mene Demokracie…”

Komentáre sú zakázané.