Zamneď: Len riešením európskych problémov sa stávame významným národom

Riešme si svoje problémy a staneme sa zabudnutým kútom Európy. Vezmime za svoj niektorý z európskych problémov, pracujme na jeho riešení a staneme sa európskym štátom prvej kategórie. Začnime riešiť svetové problémy a budeme lídrom Európskej únie.

Nie, toto naozaj nie je z mojej hlavy. Je to z hlavy Aktuálneho Tomáša Garrigue Masaryka. Tieto úvahy predniesol, keď sa okolo neho začali rojiť kadejaké nacionalistické zafarbenia pre budúcu Československú republiku. Už vtedy hovoril, že byť super národný len sám pre seba je na nič. Len pre ostatných užitočný národ si získa rešpekt a povedomie o sebe ako o sebavedomom národe.

To čo nám prezentuje srandista v pozícii premiéra v demisii, že nám Nemecko poslalo nejaký demarš za to, že vrámci V4 ideme s Bulharskom a Macedónskom riešiť nejakú priepustnosť hraníc je totálne nepochopenie dnešných udalostí. Je to totálny blud, čistá propaganda určená pre zhlúpnutých voličov.

Viete, keby boli politici v štátnych funkciách schopní na stretnutiach Rady EU prinášať skutočne celoeurópske riešenia, tak by sa nebola konala rovnako hlúpa schôdzka „starých“ členských krajín EU.  Sedeli by všetci pekne pohromade a pod taktovkou našich politikov v štátnych funkciách by Rada EU prijímala celoeurópske riešenia.

Boli by tlačovky, boli by účasti europoslancov v nemeckých, francúzskych či britských diskusných reláciách o tom, ako slovenskí zástupcovia slovenských občanov vidia riešenia vhodné pre celú EU. Aké riešenia ich, teda francúzski, nemeckí a britskí politici zmietli zo stola.

Naši súčasní politici v štátnych funkciách nemajú s čím vystúpiť a pomocou akých svojich euróspkech návrhov získavať verejnú mienku v ostatných členských krajinách na svoju stranu. Nemajú čím, lebo nič neurobili. A bez verejnej mienky sa ani nemeckí či francúzski politici nebudú unúvať pohnúť krkom a otočiť sa k Slovensku.

Za už skoro 2 roky nikto z galérie Smeru nič skutočne európske v tomto európskom prevádzkovom probléme s pohybom občanov a neobčanov nič neurobili. Kopa lokálneho strašenia, kopa lokálnych absurdných vyjadrení. Riešenia, ktoré zo Slovenska robia zabudnutý nezaujímavý kút Európy.

Samozrejme, že zo strany politikov strany Smer sa nič na úrovni EU nedeje. Pretože ich by zapodievanie sa európskym problémom  len vyrušoval. Im ide len o to byť zvolení k válovu. O nejaké európske či svetové záležitosti sa oni nemajú prečo zaujímať. Cez prizmu skutkov našich politikov v štátnych funkciách nás vidí ostatok EU. A taký istý obraz majú aj občania Slovenska.

A väčšina opozičných okolo prevádzkového problému EU s ľuďmi len potichúčky prešľapuje vo filcových papučkých, len aby náhodou niekto nezačul, že si dovolili niečo myslieť.

My na Slovensku skutočne potrebujeme serióznych ľudí, ktorí budú prinášať použiteľné európske riešenia. Ľudí, ktorí sú schopní vyjednávať kompromisy na úrovni Európskej únie.  Potrebujeme ľudí, ktorí do poslednej chvíle hľadajú európske riešenia. A keď dôjde na hlasovanie a je prijaté konečné kompromisné riešenie budú sa biť za to, aby tieto riešenia boli do posledného písmena uskutočnené.  Potrebujeme ľudí, ktorí ukážu celej Európe, že európske problémy vieme riešiť, že európske pravidlá vieme dodržiavať.

Potrebujeme ľudí, ktorí, ako to videl aj TGM, si vezmú európsky problém za svoj a budú ho riešiť. Aby sa Slovensko stalo skrze skutky európskou krajinou prvej kategórie.

Najlepším argumentom na jednaniach s našimi spoluobčanmi z iných kútov EU je ukážka, že my sa dohodnutého dokážeme držať, že to isté očakávame aj od nich.  Pokiaľ bude Slovensko reprezentovať partička, ktorej jedinou potrebou je byť zvolený a nie politici, ktorí chcú riešiť Európske problémy, bude nás Európa prehliadať. Budeme zabudnutí a keď sa náhodou ozveme, s prekvapením začnú zisťovať, že čo to tam v tej Karpatskej kotline vlastne tá EU má.

Skúste sa, takto v nedeľu s krvou plnou chylomykrónov zamyslieť, ktorý ďalší Sulík je schopný získavať na európskej úrovni verejnú mienku pre slovenské riešenia európskych či svetových problémov.

Ktoré ekonomické programy odvodového bonusu a.k.a. základného príjmu sú v ďalších EU krajinách pripravované?

Kto ďalší chce zjednodušovať agendy štátu a škrtať ich, aby sa dali poľahky premeniť do elektronických agend?

Ktorí ďalší politici ctia liberálny princíp a teda vidia slovenských podnikateľov ako podnikateľov Európskej únie. A teda že pokiaľ niektorý zahraničný investor už teda naveľa naveľa musí dostať štátnu podporu (lebo súťažíme so socialistami v Poľsku či Maďarsku), tak samozrejme rovnakú podporu vyčlenia aj pre investície slovenských podnikateľov?

Pre SaS je Slovensko jasná súčasť EU. A len keď budeme mať politikov, ktorí sú profíci v tom o čom rozhodujú, tak si môžeme vziať niektoré európskej problémy za svoje a stať sa tak skutočne významným európskym národom.

SaS má profesionálne najlepší ekonomický a zdravotnícky program pre túto krajinu zo všetkých politických strán. Vie najlepšie získavať verejnú mienku občanov veľkých krajín EU ako sú Nemecko či Británia zo všetkých politických strán.  Uvažujte o tom, keď budete myslieť na slovenský národ, na slovenské záujmy, na slovenské čokoľvek.

Share Button