Prochádzka – #sieť, ktorá prelezie spoločnosť skrz naskrz

Ja na brata, brat na mňa a kde nie sme silný, isto budeme. Výmena smeráckych kádrov za kádre pod kontrolou straníckej politiky Siete. Tak vyzerá duch politickej zmeny na Slovensku.

Otázka: Ak by ste hypoteticky zostavovali vládu a naozaj sa pokúsili o výraznú zmenu pomerov, potrebujete mať aj silné regionálne zázemie a primerané politické krytie na všetkých úrovniach štátnej správy. Budete dosť silní na to, aby ste mali takúto podporu lokálne a i „stranícky“ zabezpečenú? (Jaro)

Prochádzka: Dobrá otázka. Práve preto, že je dôležitá, som od začiatku trval na tom, aby sme nefungovali ako kaviarenská strana, ale boli aktívne prítomní vo všetkých kútoch Slovenska. A opierali sa v nich o ľudí, ktorí už sa presadili vo svojom fachu a majú dobrú autoritu vo svojich mestách, dolinách či krajoch. Niekde sme silnejší, niekde menej, ale ide to a mnohí z tých ľudí majú fakt predpoklady urobiť dobré veci nielen v regióne, ale aj na celoštátnej úrovni. Katka Macháčková, primátorka Prievidze a Andrej Hrnčiar, primátor Martina, vedú svoje mestá nielen tak, že im ľudia opakovane dávajú dôveru, ale zároveň sa tie mestá pod ich vedením umiestňujú na najvyšších priečkach v hodnotení kvality a otvorenosti správy verejného priestoru, ktorý im bol zverený. Zdroj: Radoslav Procházka bude online, pošlite mu otázku – domov.sme.sk

Sú to jeho slová po dosť dobrej nahrávke na smeč. Áno, po celom Slovensku je kopa ľudí, ktorí sú zamilovaní do dobrých ruka-ruku umývajúcich vzťahov. Títo ľudia sa netrata zo dňa na deň. Je to isto-iste dobrá voličská základňa.

A čo tí, čo nemajú tých správnych známych?

Nuž, tí čo majú dnes tých správnych známych, tí volia Smer a tí, čo dnes nemajú tých dobrých známych – tí volia Sieť. Sieť známych sa vystrieda.

Budeme sa opierať o ľudí, ktorí majú dobrú autoritu vo svojich mestách, dolinách či krajoch.

Takže priatelia, nejde o to, aby sa na Slovensku dobre žilo priemerne zodpovedným ľuďom. Ide o to, aby sa na vás usmial niekto, na koho sa usmieva predsedníctvo strany Sieť. (skoro som napísal strany Smer.)

Je to priatelia o morálke, nie že nie.  Buď chceme pracovať pre všetkých bez rozdielu, alebo pre svoju Sieť.

Áno priatelia, presne takto sa vytvorila celá jedna generácia arizátorov a hajlujúcich folkloristov v roku 1941. Boli to tichí spokojní občania. Jeden ako každí jeden z nás. Ako aj, ako vy, čo to tu čítate. Len ucítili podporu od najvyšších pre svoje skryté charakterové vlastnosti.  Viac tu: Parlamentné voľby 2016 budú voľbou charakteru Slovenska | Martin Pilnik – kandidát na poslanca NR SR

Nie, nie je v tom rozdiel či je to sieť jedných alebo dobrých straníkov.  Nikdy to „po známosti a straníckej linke“ nerobilo dobrotu.

Súvisiace:
1. Ak na otázku “Pôjde Sieť do vlády so Smerom” niekto odpovie 724 slovami (4306 písmenami), tak vás chce proste umoriť táraním.
2. Úhor – Balíčky? So Smerom? Zachováme, pôjdeme.
3. Pravicové riešenia prosím nabudúce bez toho socialistického dialektu

Share Button