U socialistov si musíte upratať vy, alebo sa pridajte k SaS

Na rozdiel od Konštantína Čikovského som v oveľa konfortnejšej situácii víťaza. Nie, SaS neposkladala vládu, no splnila si svoju domácu úlohu z volieb 2016.

Oslovila liberálneho voliča, získala svojich povinných 12% pravicových liberálov. A som presvedčený, že sme si uhrali body aj so svojím desiatkom obdivovateľov extrémizmu a rozpustili ho v umiernených vodách.

Na rozdiel od Konštantína Čikovského mám svoj liberalizmus a ani ma nikto z mojich straníckych favoritov nesklamal. Samozrejme, že išlo sklamať sa o významný stupienok ťažšie, keďže sklamať sám seba sa naozaj nedá.

No kto z vás to dnes na Slovensku má?

Kopa z vás nemá nič. Nemá ani liberalizmus ani sociálnu demokraciu ani konzervativizmus ani zelený aktivizmus v sebe. A keď vás k tomu naserú vaši favoriti vo voľbách, ako sa to podarilo Procházkovi a Bugárovi, ostane vám pocit veľkého vákua.

A v takom vákuu sa potom rodia práve takéto debilné  nápady:

Ku kaliňákovcom by sme sa mali správať ako k neférovým hráčom, ktorí sú však v našich službách. Najrozumnejšie, čo pre seba môžeme teraz urobiť, je tlačiť na kvalitu vlády, akokoľvek môže byť mnohým z nás nesympatická. Preto musíme každý ďalší čin Fica a Kaliňáka posudzovať nanovo. Zdroj: Prečo je Kaliňák prijateľný a Kotleba nie

Koľkokrát som vás upozorňoval, že štát ktorý tvoria kaliňákovci a ficovci nedáva zmysel? Koľkokrát som vás upozorňoval, že ich vláda vedie k tomu, že naša republika nedisponuje žiadnymi víziami, žiadnymi predstavami?

No?

Koľkokrát?

A všetko to bolo málo! Výsledkom stále je, že 28,28% percent z vás si volí zotrvanie v tomto zúfalom stave.

Nie, ja naozaj nechcem hrať s neférovými hráčmi. Práve preto som sa pridal k myšlienkam SaS. Práve preto, že je to priestor, kde je možné budovať férovú spoločnosť.

Ja som si svoju osobnú domácu úlohu splnil. Čo ešte môžem urobiť viac ako na to roky upozorňovať, voliť opozičnú stranu a ešte sa aj sám ponúknuť ako kandidát?

Áno, budem neskromný a poviem, že viac sa naozaj nedalo.  Tak si prosím upracte u seba a neťahajte ma do nejakého podporovanie neférových.

Ku mne sa pridalo ďalších 12,1%občanov Slovenska. Keď k tomu pripočítam voličov OĽANO 11%, MOSTU 6,5% a Siete 5,6 a KDH 4,9% tak je to  40,1% občanov Slovenska na strane „dobrej spoločnosti“. Bez nutnosti riešiť ľudácke problémy a bez nutnosti ohnúť chrbát pred neférovosťou.

Smeráckych 28,3%  a SNS 8,4% to je 36,7% je stále na strane demokracie.  Hrajú neférovo a takáto hra nemá v demokracii mať miesto. Ale nie že bude voľbami porazená. Rozhodca nesmie pripustiť, aby sa neférová hra zúčastnila riadenia štátu.

A tými rozhodcami ste práve vy.

Len samotní ľavičiari môžu rozhodnúť o extrémistoch

V prípade Smeru  a SNS potrebujeme, aby nastúpili proti neférovej hre rozhodcovia. A tými sú len a len straníci týchto politických strán. Tými sú sympatizanti, tými sú voliči týchto strán.

Nikto z nás, z ostatných častí politického spektra to za nich neurobí! Môžete, vy Baťovia,  vy Čikovský, vy Šimeškovia apelovať na nás demokratov koľko len chcete. My to za ľudí prirodzene a z presvedčenia lipnúcich na ľavicovej socálnej demokracii neurobíme.

Proste to nejde!

Áno, ako správny demokrati budeme rešpektovať výsledok volieb. Áno budeme akceptovať rozhodnutia aktuálnej vlády. To vždy a samozrejme. Ale nikto nemôže od zvyšku politického spektra očakávať, že budeme podporovať sociálno-demokratickú vládu zlodejov a bafuňárov. Nie to ešte vládu individualít, ktorá podvádza občanov tejto krajiny.

Áno, samozrejme že nám bude jedno akú farbu má tričko ministerského predsedu, keď udrie mor, hladomor, zemetrasenie, vojna z Ruska či povodeň z Rakúska. No to sú všetko situácie, keď vláda nie je politická, nie je o víziách, nie je o smerovaní krajiny. To je vláda skrz-naskrz úradujúca, hasiaca, zachraňujúca.

Vláda skrz-naskrz úradujúca a zachraňujúca by mala na poste ministra školstva Martina Poliačika a ministrom vnútra by bol Lipšic a minister-splnomocnenec vlády pre vylúčené spoločenstvá Nicolsonová.  To len tak pre pochopenie, čo to v skutočnosti znamená skutočne zachraňovať Slovensko. 

Svoju domácu úlohu z demokracie si musia urobiť sociálny demokrati sami.

Ako som bol už býval bol napísal, mi si môžeme z voličov neoľudákov vyzobnúť svoj liberálny desiatok. Ale to isté musia urobiť aj ostatné politické prúdy.

Dajte nám vládu a nebanovali by ste

Budem veľmi protivný práve voči všetkým, ktorí vyzývajú na zomknutie voči Kotlebovi:  Dnes je tu jediná existujúca politická sila -SaS – ktorej vláda by vám priniesla aj istotu pevnej demokracie aj istotu, že sa zbavíte neférových hráčov. 

Nalejte si čistej pepsikoly a priznajte si, že dnes na Slovensku existuje len a len jediná politická sila v podobe SaS, ktorá má schopnosti a potenciál vytvoriť pre Slovensko bezpečne demokratickú a s istotou férovú vládu.

Áno, nebude sa vám asi páčiť, že nie je socialistická podľa vášho gusta alebo že nie je konzervatívna podľa vášho gusta.

Dobre si prečítajte po sebe vaše náreky! Dva-trikrát si po sebe prečítajte, čo ste označili za najväčšie sračky dnešného Slovenska.

Nie je to ani liberalizmus, nie je to ani pravičiactvo, nie je to ani Sulík, nie je to ani Poliačik a už vonkoncom to nie je najlepší ekonomický program. A nie je to ani 136 členov strany a niekoľkotisíc priateľov slobody ako symbol „neštandartnosti“ politických štruktúr.

Dobro nepadá samo z neba

Ak nechcete SaS a nechcete ani neférový SMER-SNS, musíte upratať vy v sociálnej demokracii a u pravicových konzervatívcov.  Samo vám to nepadne z neba.

My, liberáli chceme vyhrať voľby. Vyhrať voľby znamená presvedčiť dostatok, teda viac ako polovicu voličov, alebo mať dostatočný koaličný potenciál pre účasť vo vláde.

V týchto voľbách SaS získala aj peknú dávku percent aj mala dobrý koaličný potenciál.

Keď upracete v sociálnej demokracii od neférových hráčov, liberáli nikdy nebudú mať problém dať s akýmikoľvek férovými demokratickými hráčmi do koalície a spolupodielať sa na realizácii spoločných vízii a túžob občanov Slovenska.

 

Share Button