Demokrati sú proti extrémizmu partnermi nie politickí rivali

Keby som si bol istý, že vás o dva-tri roky neuvidím ako bilbordovú tvár nejakej novej neideologickej strany jedného muža, bol by som voči vám zhovievavý.

Ale nie som si tým vôbec istý. Veď vlastne ani vy nie, že?

A tak je mojou najčastejšou reakciou na vašu kritiku akéhokoľvek postoja a  kohokoľvek postoja voči ĽS NS, že vás obviním z propagandy.

Začalo to propagandou a skončilo podvodom na demokracii a voličoch. Príklady evidentne lákajú.

Ale to je proste na hovno! Takto sa môžeme naťahovať donekonečna. A ĽS NS sa smeje popod fúzky až tak vysoko, ako skáče ich pes.

SaS má nateraz jediný nástroj ako sa vysporiadať s ĽS NS v parlamente a tým denno-denne na očiach potenciálnych voličov – rýdzu poctivosť a otvorenosť k voličom. A áno, nie je to ktovie čo – vedie to ku kope práve kadejakých propagandistických vyjadrení potenciálnych predvolebných konkurentov.

Iný postoj, ktorý pozorujem – čistá ignorácia – teda ako keby ani neboli, neexistovali, nič nehovorili.

Nie som si istý, či jedno alebo aj druhé bude natoľko úspešné, ako by sme si obaja priali. Práve preto, že je na každú reakciu zvyšok demokratického spektra pozerá ako na reakciu svojho politického nepriateľa.

Podporte priateľa demokrata

A to je ten zásadný problém. Na to, aby fungoval napríklad nemecký model, kedy je čokoľvek čo povie ĽS NS vždy zmietnuté zo stola, musí mať každý s demokratou istotu, že ho za tento postoj nepichne iný demokrat nožom priamo medzi lopatky.

Môžete tvrdiť, že je hovadina ich ignorovať – ostatní povedia, že na to nemáte reakciu, že ste bezradní.

Môžete im vyvracať ich nápady logicky – ostatní povedia, že sa s nimi nemáte zapájať do diskusie.

Môžete… A zas to skončí skutočne kvalitnou propagandou. Straníkov, alebo ich voličov.

Všetci, ale skutočne všetci sú jasne bezradní. A nadšenci pre MOST a SIEť si ani neuvedomujú, že sú bezradní.

Pritom stačí sa správať prirodzene, tak ako sa vám zdá ako logické a správne, ako sa vám zdá, že je dobrý spôsob pre oslovenie svojho vlastného povinného desiatku extrémistov v spoločnosti.

Nehovoriac o nejakej rozumnej dohode demokratických síl o konkrétnych krokoch a reakciách na pôde parlamentu. (Napríklad opustenie sálu, jednotný text univerzálnej odpovede a podobe.)

A SÚČASNE!

Nebude žiadna demokratická politická sila znevažovať takúto reakciu u svojho politického patrnera.

Áno, partnera! Pretože v snahe zlikvidovať voličskú základňu ĽS NS sme všetci navzájom partneri a stojíme na jednej strane fronty.

Voliči ĽS NS sa nestratia. Nevyparia sa. Je nutné, aby každá z demokratických politických strán si splnila svoju domácu úlohu a oslovila svoj povinný desiatok z nich. V elektoráte ĽS NS je pár liberálov (SaS), pár voľnomyšlienkárov (OĽANO), pár pravicových konzervatívcov (KDH-like), pár ľavicových (Smer).

Myslím si to, no neútočím

Takže, keď nabudúce Kaliňák vytiahne policajtov voči zbrojnému preukazu, tak to nebudeme komentovať, OK predseda?

A nikto nebude kritizovať SaS, že sa k tomu nevyjadruje ako dnes jedniný a zásadný poctivec na strane rýdzej demokracie, OK Rado Baťo?

Keď sa nás demokratov, niekto z ĽS NS opýta, čo si myslíme osobne o  „gender ideológii“, o „adopciách detí homosexuálnymi pármi“, o „registrovaných partnerstvách“ alebo o „zabíjanie nenarodených detí“, tak odpovieme podľa toho, čo si skutočne o týchto otázkach myslíme – vediac, že nás nikto s konkurenčných demokratických strán nebude za to kritizovať.

A vediac, že to nebudú rozmazávať ani médiá. ANI MÉDIÁ! Počuli ste to v nebulvárnych novnách?  Môžete si dotyčného zavolať na nový rozhovor, a potom ho rozobrať do šroubíku.

Ale dokážeme to spraviť? Pýtam sa aj domov, do SaS a pýtam sa aj k vám, Smer, MOST, či kadejakí bezprízorní.

Share Button

Názor na “Demokrati sú proti extrémizmu partnermi nie politickí rivali”

Komentáre sú zakázané.