Reformátori demokracie všetkých krajín, veď vieto čo

Dnes nie je čas ani miesto na reči o reforme demokracie.  Medzi tieto reči zaraďujem aj sebašľahanie priateľov, čo si myslia, že len dokonalá demokracia sa môže nazývať demokraciou.

Vždy môže byť lepšie, krajšie dokonalejšie, demokratickejšie. Vždy! Nemyslite si, že si to neuvedomujem. No snažím sa pre vnútornú diskusiu a sebazlepšovanie nájsť správny čas a miesto. Moment, kedy sa diktátor poľahky môže zmeniť na „kokot použil jadrovú zbraň“ (to je terminus technikus, žiadny volgarizmus), tak takýto moment nie je vôbec vhodný na reformovanie demokracie dnešných dní.

Pripadám si, ako by som počúval Malého princa, keď hovorí o tom chlapíkovi, čo si o sebe myslí, že on je vážny človek, on je demokrat najdemokratejšovatejší. A viete, čo poveal Malý princ? Že je to špongia, čo sa nadúva a nadúva a nadúva z pocitu svojho najdemokratickejšieho práva na najdemokratickejšie vyučovanie najdemokratickejovatejších riešení sveta. To od neho pekné. Môže si doma v zázemí povedať, aký by mal byť akčný plán na naše vylepšenie demokracie. Ale toť kúsok za našimi humnami sedí diktátor tesne pred konverziou na kokota (nie, naozaj nejde o vulgarizmus, to je terminus technikus). Stále si myslíte, že je priestor na diskusiu o  Voltairovi?!?

Prosím svojich priatelov demokratov, aby sa trochu zamysleli nad svojimi slovami. Veľmi dobre viete, že bojovať na dvoch a viacerých frontoch sa plnohodnotne nedá. Neotvárajte voči svojim demokraticky zvoleným predstaviteľom ďalší – domáci front propagandy. Boli nedávno demokraticky zvolení. Vy s vašou predstavou najdemokratickejšej demokracie ste prehrali, tak si prosím počkajte do najbližších volieb. A kým nastanú držte huby. Trénujte doma pred zrkadlom, laďte formu v domácom krúžku šikovných rúk, laďte argumenty s kamienkom pod jazykom. A keď príde ten moment, keď sa otvorí priestor na predvolebnú agitku u nás, tak budete pripravení a ja budme čakať, že vyhráte.

Viete, priatelia demokrati, demokracia je svinsky ťažká vec.

Ono sa to povie, slobodne sa vyjadriť. Ale vy musíte počúvať aj to hovado demagogické.  Vy ho musíte uznávať, aj keď sa vám z jeho slov, kedykoľvek ho počujete,  varí krv v žilách. Aj keď tvrdí, že by ste mali byť celý život v opozícii a držať hubu.

Ak tvrdíme, že toto je demokratická krajina, tak symbolom nemôžeme byť len my demokrati. Symbolom musí byť aj ten človek, ktorý uplatňuje svoje právo na slobodu slova tým, že vás zosmiešňuje a nadáva vám.

Slobodu a demokraciu bráňme a ospevujme každý deň!

(Volne podľa filmu Americký prezident.)

Zdroj:  Byť demokratom a slobodným občanom je absolútne vecou charakteru | M+M+M+M (4M).

Vy nie len že musíte denno-denne počúvať od svojich oponentov, že by ste mali byť so svojim názormi v opozícii. Vy musíte tomu oponentovi umožniť, aby po vyhraných voľbách uplatňoval svoj pohľad na to, čo je najdemokratickovetejšia demokracia.

Priatelia demokrati! Vy musíte byť schopní niesť následky svoje prehry vo voľbách. Musíte byť schopní po prehratých voľbách niesť následky svoje neschopnosti ich vyhrať. Je to len vaša chyba, že teraz brešete v kúte a vládcovia USA, EU, Nemecka, Poľska, realizujú svoju politiku. Oni vyhrali v demokratickej súťaži.

A to je mimochodom práve ten dôvod, prečo je potrebné byť na strane Ukrajiny. Možnosť občanov voliť svojich zástupcov, ktorí potom budú realizovať priania občanov, ktorí ich zvolili. Nech už to bude čokoľvek. Ale veď už som o tom písal:

Demokracia má okrem iného aj tú výhodu, že môžete realizovať svoje osobné túžby bez ohľadu na to, kto je vo vláde. Ak vládne vám nesympatický, je to menej pohodlné, ako keď vládne vám sympatický. Ale problémy nevznikajú. Len nepohodlie.Problém s Krymom (a celou Ukrajinou) je, že je tu dilema medzi demokraciou a diktatútou. A to je presne tá istá paralela so Sudetami. Demokracia by sa nemala vzdávať pred diktátormi.

Zdroj:  Poradím vám, ako sa vysporiadať s vojakmi na Kryme | M+M+M+M (4M).

USA sú v strede medzivolebného obdobia, Nemecko, Česko tesne po voľbách, EU tesne pred voľbami. Priatelia, správajte sa s primeranou pokorou k tým, čo vás porazili a dnes ako vládnuca strana rozhoduje, ako budeme jednať s diktátormi.

A ešte jedna vec ma nútila napísať ten titulok. Urobili sme tisíce chýb v minulosti? A teraz čo? Už nikdy by sme nemali mať právo na poučenie z nich a rozvoj demokracie? Čo nám dnes,  7. marca 2014 pomôže, že sme mali  pred 935 dňami my, ako demokratický svet, urobiť úplne iné rozhodnutie? Zahrabte sa prosím do minulosti so svojimi fasa-cicvor produktívnymi výkrikmi čo sme mali vtedy urobiť. Ak chcete byť dnes užitoční, tak navrhujte dnešné riešenia a zdôvodňujte ich poučením z histórie. To jediné má zmysel.

Aby aj moje deti pochopili: Nemá zmysel vykrikovať, čo sme boli bývali boli mali urobiť vtedy a pretože vtedy sme boli bývali boli urobili chybu, tak teraz nemáme právo na život. Jediné čo má zmysel je, že si povieme: Lebo vtedy, keď sme v tej situácii urobili to a to, ukázalo sa, že to prinieslo taký a taký následok, tak teraz by sme mali na dnešnú situáciu zareagovať tak a tak.

Pod čiarou: Vysvetlenie terminus technikus: Pri diskusii o rizikách jadrovej vojny  je potrebné používať slová, ktoré nie je možné vykladať dvojzmyselne. Tu nie je priestor pre inotaje či nedajbože nejakú politickú korektnosť.

Stupnica je vám dúfam známa:

  1. demokrat
  2. diktátor
  3. kokot použil jadrový arzenál

Od demokrata je ku kokotovi bezpečná bariéra a máme čas na reakciu pri zistení, že sa nám mení demokrat na diktátora. Od diktátora ku kokotovi, čo vypustí jadrovú raketu na váš dom je priamy krok.

Zdroj:  Poradím vám, ako sa vysporiadať s vojakmi na Kryme | M+M+M+M (4M).

Správa z tisku: Rusko 4.3..2014 otestovalo medzikontinentálnu balistickú strelu Topoľ. To, že vraj bol ten test už dávno dopredu ohlásený (tvrdia aj Rusi a j Amíci), nič nemení na tom, že dnes ho zrealizuje len kokot.

Keď sú činy za hranicou normálnosti, nie je dôvod byť umiernený v jazyku.

Share Button

Názor na “Reformátori demokracie všetkých krajín, veď vieto čo”

Komentáre sú zakázané.