Orbánovo Maďarsko celé otočilo hlavu na druhú stranu ulice

Orbán, po tom, ako na sekundu kde-kto mohol trochu Maďarsko aj poľutovať, a že sa Nemci a Rakúšania zľutovali, zapracoval na dokonalom nacistickom riešení.

„Maďarsko neuzatvára hermeticky svoje hranice, ale chce si jednoducho vynútiť, aby boli dodržiavané aj doteraz platné zákony,“ vyhlásil v pondelok 14.9.2015 predseda maďarskej vlády Viktor Orbán

O dva dni na to:

V prvý deň platnosti sprísnených migračných podmienok zaevidoval maďarský Úrad pre prisťahovalectvo a občianstvo celkovo 72 žiadostí o štatút utečenca. Štyridsať žiadostí zamietli, informoval o tom dnes v Röszke poradca György Bakondi. Zdôraznil, že žiadosť chcelo podať podstatne viac migrantov, ale systém za deň zvládol iba uvedený počet. (tasr) Zdroj: V prvý deň platnosti sprísnených migračných podmienok zaevidoval maďarský Úrad… – Denník N

Doteraz platné medzinárodné zmluvy hovoria, že každý, kto požiada o azyl musí byť zbavený obvinenia z ilegálneho prekročenia hranice. Ak ste utečenec samozrejme, že prekračujete hranicu ilegálne.

Tie pravidlá tu nemáme pre srandu králikov. Stačí dodržiavať existujúce. Nacistický prístup je taký, že cielene ignorujete existujúce, vyhlásite ich za nefunkčné a prídete so svojimi super-pravidlami.

Refugees can try to enter Hungary at an official border crossing, where the authorities will stop them, realize that they do not have a Schengen visa, and send them back to Serbia. If the immigrants ask for asylum at the border crossing point, they will also be sent back to Serbia on the pretext that they should have claimed asylum there. The Hungarian authorities are happy that the Commission declared Serbia a safe country, and assume that Belgrade is obliged to take in refugees, because otherwise it may lose its EU candidate status. Zdroj: Orbán’s plans to stop refugees revealed | EurActiv

 

Utečenci budú môcť vstúpiť na územie Maďarska len na oficiálnych hraničných prechodoch. Tam ich maďarské orgány zastavia a pokiaľ nebudú mať Schengenské vízum, vrátia ich späť do Srbska.

Ak utečenci požiadajú o azyl na hraničnom prechode, Maďarské orgány ich žiadosti nevyhovejú a zase ich vrátia späť do Srbska s tým, že Srbsko bolo Európskou komisiou vyhlásené za bezpečnú krajinu a preto nech žiadajú azyl tam.

Ľudskosť prikazuje dobrej spoločnosti a dobre vychovaným sa postarať o tých, čo trpia hladom a zimou. Nacista sa pozrie na druhú stranu ulice, len aby nevidel.

Tusk si do štvrtka rozmyslí, či zvolá sumit Európskej rady. Ministri vnútra a zahraničia krajín EU sa chcú stretnúť zas niekedy budúci týždeň. Po EU a po krajinách v prístupovom procese a po krajinách do ktorých EU investuje je kopa ľudí bez prístrešia a bez jedla.

To kurva čakáme a dúfame, že sa tie tisíce utečencov sami od seba vyparia? Tak ako sme dúfali v 1938. A ono sa skutočne vyparili.

Áno, zvýšenej kontrole na hraniciach na pár dní, aby sme ich do záchranných sietí pochytali. Nie nacistickému ponechaniu ľudí osudu bez jedla, bez prístrešia.

Je našou základnou povinnosťou sa o týchto ľudí postarať. Musia byť zachránený pred zimou a pred hladom. To je povinnosť, to im dlhujeme, do musíme, to je náš problém, to je naše svedomie. Preto, práve preto máme dnes kontroly na niektorých hraniciach, humanisti zbierajú vetrovky, dobrovoľníci idú pomáhať na maďarsko-srbskú hranicu a v Malackách stoja nachystané stany civilnej obrany.

Utečenci sú bezprízorní. Nemajú volebný hlas. A tak si ich budeme nacisticky pohadzovať od hranice po hranicu. Veď kto im kázal utekať? Mali ostať v Grécku či Taliansku, v prvej krajine EU do ktorej prišli. Áno mali. Dnes sú na maďarsko-srbskej hranici a začalo pršať.

Keď niekoho zachránime pred zimou a hladom, naozaj nemusí dostať povolenie, aby tu s nami žil, len preto, že sa niekde narodil a má smutný úsmev. Nie, naozaj nemusí. Azylová procedúra môže skončiť pokojne aj v 90% zamietnutím. V pokoji a bez stresu a bez tlaku hladu a zimy sa zamyslíme, či pre nás má zmysel, aby tu dotyčný s nami žil. Po zamietnutí ich naložíme na vlak a ten zastane až u nich doma. V pokoji bez stresov s balíčkom na cestu. Pokojne môžeme zachrániť aj 500-600 tisíc a udeliť len 1500 azylov.

Chápete to? Zachrániť musíme! Mŕtvemu už nevysvetlíte, že je debil, že mal ostať v teplom Grécku či Turecku.

Prijať 72 žiadostí za 24 hodín je čistý nacizmus. Prijať za 24 hodín 72 žiadostí o azyl sa z maďarčiny prekladá: A ostatní nech v tom Srbsku aj zdochnú. Nech sa postarajú iní.

Dnes tu máme maďarské konečné riešenie utečeneckej otázky: NECH SA POSTARAJÚ ONI.

Zajtra to bude ďalších 72. A pozajtra ďalších 72. A ostatní keď aj pokapú v starých mínových poliach okolo Osijeka alebo nech blúdia po horách Bosny-Hercegoviny, ktorá je rada, že je po bratrovražednej vojne trochu v pokoji.

A nech si volajú veľvyslancov aj z Marsu na koberček.

Pod čiarou: Pod svojimi článkami som sa často provokatívne pýtal ALEkajúcich komentujúcich: Tak čo? Oni sú na ceste, sú tu. Máme ich pohádzať do Stredozemného mora? Podľa následných podráždených reakcii som im asi kamsi do svedomia stúpil na otlak.

Asi je to všetko málo.

Share Button

Názor na “Orbánovo Maďarsko celé otočilo hlavu na druhú stranu ulice”

Komentáre sú zakázané.