Nemýľme si dynamickú rovnováhu medzi SaS a OĽaNO s hašterením

Dynamická rovnováha je výsledkom tvrdých protichodných tlakov. Je stabilná, prináša najlepšie možné výsledky a podporuje udržateľný rozvoj.

Keď sme dávali dohromady najlepší zdravotnícky program pre Slovensko v tíme SaS, dochádzalo k mnohým stretom. Jeden si predstavoval a obhajoval svoje riešenia, druhý obhajoval a presadzoval svoje a tretí neostal v hanbe. Museli sme sa dohodnúť, lebo cieľ bol jasný. Nakoniec došlo práve na tú dynamickú rovnováhu.

OĽaNO zaútočilo na voliča šialeným socialistickým, niekedy až komunistickým populizmom preloženým až gýčovitou kresťanskou patetikou. Označenie birmovaný komunista z Ficových čias bledne závisťou, kam v skutkoch a obsahu Matovič priviedol svoje osobné hnutie.

SaS je pravicová liberálna strana s na základe predvolebných hodnotení máme oprávnene právo presadzovať svoje riešenie, keďže boli označovaná, ako najlepšie pre Slovensko.

Riešenia OĽaNO sú naopak super politicky lákavé, lepkavé až tak, že nalepili 25% voličov. Nie, neboli vyhodnotené ako objektívne najlepšie. Majú však za sebou silu verejnej mienky a túžby významnej skupiny občanov Slovenska. Aj tých doma, aj tých v zahraničí.

Iste, môže sa stať, že OľaNO pretlačí silou svojej propagandy a s podporou verejnej mienky svoje riešenia. Bude to len a len škoda pre Slovensko a jeho občanov. Chýbajú detaily, ktoré z dobrého robia najlepšie.

Ak by pretlačila naopak SaS svoje riešenia, bude to síce super pre štát, ale občania budú nasraní, ufrflaní, nespokojní. Chýba široká občianska podpora.

Ak niečo zdravotníckemu programu SaS chýbalo, bola to kapitola duševného zdravia, psychickej pohody a takej obyčajnej radosti zo života, ktorá má zásadný vplyv na psycho-somatické ochorenia. Iné strany to v programoch mali, dobre sa do v PVV doplnilo.

Štát, v ktorom sa dobre žije, potrebuje nie len superexcelovské riešenia, ale potrebuje aj také obyčajné mrhanie z roztopaše a pre dobrý pocit zo života.

Dynamická rovnováha super kvalitných technokratických riešení a socialistického mrhania pre dobrý pocit zo života, to sa môže ukázať ako dobrá kombinácia cieľov tejto vlády. Akurát je dobré myslieť na to, že niekto na tú roztopašnosť musí najprv zarobiť a odviesť dane.

Igor Matovič vyhlásil, že Sulík mu berie 2/3 energie. Áno, je to presne popísané ako vzniká dynamická rovnováha. Musíte sa zamyslieť nad tým, čo to ten váš diskusný a pracovný partner tára za hovadiny, aby ste svoje riešenie ešte zlepšili. Výsledkom je, že sa dopracujete k 2+2=5 a možno aj 8.

Veď sa len pozrite okolo prípadne do minulosti. Bez vnútornej opozície, bez oponentúry, bez nutnosti byť stále v strehu sú všetky diktátorské režimy naokolo v úplnej riti. Keď sa ľudia boja oponovať, len aby si zachovali akú-takú nádej na život, pokojne nechajú svojho vodcu s piesňou na perách vôjsť do úplných sračiek.

SaS v koalícii s OĽaNO najbližšie 4 roky prehrá 60-70% diskusií a rozhodovaní. Ale len vďaka SaS bude výsledkom dobrá dynamická rovnováha.

Share Button