Dream team analfabetov na lieky si vyskúšal prax štátnej distribúcie a výsledkom je škoda (zatiaľ) za 5 miliónov eur

V programovom vyhlásení vlády, ktorej koaličnú zmluvu SaS vypovedala, je aj úvaha o zriadený štátnej distribučnej spoločnosti liekov ako dobrý nápad OĽaNO.

Partia generál, sestrička, odborník na grafické karty, baptistický biskup, biochemik (predtým veterinár), generická právnička, politológ, religionista a nomenklatúrny káder natrénovali, akoby to asi tak mohla fungovať štátna distribučka – vyrobili dokonalú, 5 miliónovú škodu.

Keďže nie som z lekárnickej rodiny, keď som bol medzi 1. a 2. ročníkom VŠ na povinnej praxi, tak som bol v lekárni v zázemí prvýkrát v živote. Prvú robotu, ktorú som dostal, bolo preberanie dodávky liekov a KONTROLA EXSPRIRÁCIÍ.

Pokiaľ budú politické strany do práce s liekmi pchať analfabetov a kadekoho mimo farmaceutické vzdelanie, tak tento štát bude trpieť na elementárne škôlkárske chyby.

Tak aby to aj moje deti, inžinier, zememerač a škôlkári pochopili:

Ja som si celé dva roky neuťahoval s profesií, vzdelania či dlhodobej praxe tých ľudí preto, že by som ich chcel podpásovo zhadzovať a dehonestovať. Ja som pomenovával jednu z príčin, prečo to s liekmi, farmáciou, lekárenstvom a elektronizáciou zdravotníctva stojí za hovno.

To dnešné, má hodnotu 5 miliónov eur. Vidím to úplne živo. Za starých pred-ekologických čias sa v lekárni zišla škodová komisia nad záchodovou misou, vysypali sa podrvené ampulky z porcelánovej trecej misky do porcelánovej misy a nastala odborná komisionálna likvidácia spláchnutím. (Kua, a je zas po pistile!)

Momentálne je k dispozícii na Slovensku okolo 3,5 milióna dávok. Pri Pfizeri sa podarilo oddialiť dátum exspirácie, pri Moderne však prvé vakcíny nestihli darovať ani využiť. „V súčasnosti máme na Slovensku 200-tisíc vakcín proti ochoreniu COVID-19, ktoré exspirovali, momentálne sú v procese likvidácie,“ potvrdila Novému Času hovorkyňa rezortu Petra Lániková. Štátu tak vznikla škoda zhruba vo výške asi 5 miliónov eur. Zdroj: Rezort musí zlikvidovať 200-tisíc vakcín za 5 miliónov eur, lekár nechápavo krúti hlavou: Božemôj! | Nový Čas

Takých 5 miliónov eur, to je cca 125 rokov života v zdravý štandardnej kvality. V prípade onkologických pacientov je to 200-500 rokov dožitia.

Áno, pokojne sa môžete zas uraziť, môžete sa zas nestotožniť, môžete môj popis zas označiť za fuck-up. Tých 200-500 rokov už slovenským občanom nik nevráti.

  • V ČR bolo od 18.7. (začiatok 18+) podaných 71 826 štvrtých dávok (druhá posilňovacia).
  • V SR bolo od 18.7. (začiatok 50+) podaných 5 305 štvrtých dávok (druhá posilňovacia).

Tie čísla sú myslím rezonujúce dostatočne. Aj tie v zátvorkách.

A len úplne mimochodom – Novela zákona o úhradách liekov, v ktorom sa prenáša kompetencia vyjednávať zľavy na drahé lieky na pracovníkov MZ v režime tajných zmlúv na tajné hodnoty zliav a tajné ceny.

Kompetencia do rúk tohto dream teamu v zložení generál, sestrička, odborník na grafické karty, baptistický biskup, biochemik (predtým veterinár), generická právnička, politológ, religionista a nomenklatúrny káder.

Kompetencia do rúk ľuďom, ktorí nevedia ani len toľko, čo sa naučí totálny elév farmácie na začiatku svojho štúdia a je prvýkrát v živote v zázemí lekárne.

Share Button