Buď testovanie!

Fascinuje ma viera výkonných politikov OĽaNO, že keď si oni pomyslia, tak: „Buď testovanie!“ Nie priatelia koaliční, všetko treba aj vo vrcholovej politike odmakať.

Napísať, skonzultovať, znovu prepísať, zamyslieť sa nad pridruženou propagandou, znovu prepísať. A potom príde Sulík zoškrtá všetok ten svetový mier a tamten svetový mier a henten svetový mier a vy to zas prepíšete, zas skonzultujete a zas dohľadáte podklady a ďalšie tvrdé dáta, aby ste to zas prepísali.

Áno, takto presne vznikol najlepší zdravotnícky program pre Slovensko v našom tíme.

Zdravotníctvo riadi Krajči. Tak mu prajem dobrý pracovný tlak pri realizácii zbožného priania Igora Matoviča: Buď testovanie!

Bol som pozrieť v pondelok (prvý deň testovania), na náhodou, fungujúcom webe NCZI, ako sa testuje v mojom okresnom meste – všetky 3 lokality obsadené, dve z nich prevádzkujú súkromníci a všetky sú zavreté od piatku do pondelka vrátane.

Spolupráca, to je to, na čo sme v SaS pripravený.

Spolupráca, to je to, čo tu už skoro rok ponúkam dream teamu liekovej politiky. Nestoja o ňu. Tak sa, s dovolením, budem aj ďalej odbavovať na tom, ako chceli začať zabíjať pacientov s cystickou fibrózou, zriedkavými rakovinami (Inak, pamätáte tú slávnu anketu a jej otázku na operácie rakoviny?) či MS. Lebo naozaj chceli.

Našťastie sa to podarilo zaseknúť tesne pred schválením vďaka nie bezvýznamnej zákonnej požiadavke na prácu štátnych úradníkov.

Áno, aj liekovú politiku si treba odmakať. Keď to v dream teame pochopia, prestanú vybíjať svoju energiu na nezmysloch a začnú robiť skutočne potrebnú revíziu úhrad. Presne v tom duchu, ako sa automaticky udiala v prípade moderných liekov na reguláciu zrážania krvi. Stačilo sa opýtať ako to celé funguje a nepchali by kajlavé prsty tam, kde za nás maká trhová konkurencia.

Ja to už mám odmakané a dokonca aj verejne publikované.

„Budiž vládnutie!“, nefunguje. Kým si to neuvedomia, budú na smiech. My v SaS máme poctivé pracovné programy už skoro 3 roky. Sme pripravení na spoluprácu. No na to treba dvoch.

Súvisiace: PRP: Vláda vládne tak, že si to prikáže zákonom

Share Button