Egoista Brainer chce odo mňa, aby som sa povinne podieľal zadarmo na jeho komunizme

Egoisti komunizmu vyčítajú nám, priaznivcom voľného trhu a minimálnych regulácii (všimnite si, minimálny, nie je rovný nule), že sme založili svoju ideológiu na egoizme.

Ak sa nezačne zásadná ekonomická reforma s cieľom zbaviť sa egoizmu ako riadiacej sily, ak nezačne práca na capitalism for people, tak budeme len bezradne blúdiť v začarovanom kruhu nezmyselnosti na vybývanej planéte.

Socializácia kapitalizmu. Hovoria o nej ako o nevyhnutnosti už aj mnohí poprední ekonómovia. Kapitalizmus by mal byť pre viac než jedno percento populácie. Zdravotníctvo pre všetkých a vzdelanie, ktoré vás nezruinuje na zvyšok života. Zdroj: Aj vám sa zmenil čas? – Denník N

Ja som ten zdravotník, čo má pracovať pre Brainera a jemu podobných zadarmo. Jo, povedia, že chcú kapitalizmus pre všetkých, nie len pre to 1% vyvolených. Nezabudnú dodať, že ja zdravotník mám poskytovať pre neho služby zadarmo. A učitelia tak maximálne za skorozadarmo.

A čo keď nechceme? Čo keď chceme aj my, tak úplne brainerovsky, dostať za svoju robotu zaplatené primerane? Čo keď aj my chceme svoj diel kapitalizmu? Nemáme nárok?

Tým, že máme v sebe oveľa, ale že oveľa viac esencie pomáhajúcich povolaní, tak nám treba. Vybrali sme si povolanie, tak nemáme, podľa brainerovcov, nárok na lepšiu odmenu. Len na takú, akú nám oni určia.

Jo, takých už v histórii bolo! A ešte bude.

S egoizmom komunistického myslenia je to ako s každým egoizmom. Musí naraziť na nejaké limity. Pokojne nech sa snažia nás presviedčať o svojich pravdách. Len ich prosím nepúšťajme na saká.

Share Button