Zo zdravotných odvodov na podporu športu – nápad za 4 mŕtvych ročne

Strana a vláda to dokázala

  1. Potom ako totálne nefunguje štátna správa a nedokáže spočítať vyúčtovanie za zdravotné odvody,
  2. potom ako totálne zlyhala štátna správa a sociálna poisťovňa nedokáže s predložených dát spočítať odvody živnostníkom,
  3. potom ako sa ukázalo, že platiť daň zo zisku je podľa zákona nezmysel, kedže zákon umožňuje zaplatiť dorúbenú daň deň po daňovej kontrole bez sankcii.
  4. potom ako prihrali dotácie na dedinské štatióny straníckym starostom z rezervy určenej na nepredvýdané škody a živelné katastrofy,
  5. potom ako rozdelili 47 miliónov vybraných v dobrej viere vo forme daní ako sociálnu dávku odberateľom plynu,

tak po tom všetkom to zaklincovalo ministerstvo školstva, ktoré pripravilo novelu zákona o športe.

Peniaze vybrané v dobrej viere na úhradu zdravotnej starostlivosti (0,25%) by mali dostať stavebné firmy ako napríklad Váhostav-SK na výstavbu športových štadiónov. Pričom od platby týchto zdravotných odvodov budú oslobodení vyvolení pobehujúci po týchto štadiónoch.

Smer, s.r.o. doviedol zmysel štátu Slovenská republika do stavu totálnej zbytočnosti. Nie takýto štát nikto nepotrebuje. Ani voliči Smeru taký štát nepotrebujú.

Keď aj po tomto, po tom ako Smer za 5 dní predviedol 6, slovom 6, ešte raz –  slovom šesť komunistických hovadín, tak ak aj s týmto vedomím do volebnej urny hodíte Smer, stratíte dobrovoľne akékoľvek oprávnenie pohoršovať sa.

Hodíme im ich vlastnú kosť a budeme zvolní

Na čo riadiť dobre štát a byť za to za odmenu opätovne zvolení? Stačí postaviť pár ihrísk a vaše podnikanie vo firme Štát, s.r.o. môže pokračovať. Vďaka vám! Vďaka vám a nikomu inému. Vy, čo túto ledačinu volíte, za to môžete.

Občania majú presne takú vládu, akú si zvolia. A akú si zaslúžia. Naozaj chcete žiť v komunizme plnom hovadín? Tak potom vám nie je pomoci. Dostanete čo si zvolíte.

Ja som liberálny volič liberálnej strany. Môžete sa pridať do lepšej spoločnosti. Horšie to byť naozaj nemôže. Verte mi, napriek všetkému čo by ste chceli namietať, nemôže.

Čokoľvek, čo sa podarí vykonať v prvých dvoch rokoch novej pravicovej vlády, nebude ani liberálne, ani konzervatívne a nebude to ani uspokojivé. Bude to prvá iterácia k normálnosti. Bude potrebné obnoviť úplné ekonomické základy kapitalizmu. Bude potrebné obnoviť úplné demokratické základy riadenia spoločnosti. Rovnako sa budú obnovovať základy slobody a základy solidarity. Viac: Prvá iterácia k normálnosti nebude ani konzervatívna ani liberálna voľba

Náklady na prístroje CT = 16 mŕtvych

Pozrime sa teraz na peniaze vybraté v dobrej viere na daniach a odvodoch na to, aby tí čo potrebujú mohli byť liečení.

Transparency International napríklad odhadla, že ak by sa na Slovensku používali rovnaké ceny pre CT a MR vyšetrenia ako v Česku, ušetrila by VšZPročne 37 miliónov eur.

Úradný limit, podľa ktorého sa v slovenskom zdravotníctve ohodnocuje rok predĺženia života, je 30-tisíc eur.

Pri priemernom veku dožitia 75 rokov to teda dáva ročne 16 kompletných zachránených, respektíve premárnených životov. Zdroj: Smer sa bojí len telky, na vaše zdravie kašle

Ročne naše zdravotníctvo disponuje nasledovnými číslami:

Skutočnosť 2012 Skutočnosť 2013 Skutočnosť 2014
[v mil. €] [v mil. €] [v mil. €]
A. Zdroje VZP spolu – zaplatené poistné 3 786,0 3 849,8 3 981,5

Zdroj: Úrad pre dohľad. Správa o stave vykonávania verejného zdravotného poistenia za rok 2014

V lete na sme.sk upozornili na šikovnú súvislosť:

„Ideme do toho,“ oznámil začiatkom mája premiér Robert Fico na margo výstavby národného futbalového štadióna. Tým vzal zodpovednosť z pliec veľkopodnikateľa Ivana Kmotríka a preložil ju na štát.

Vtedy, ale ani nikdy potom nespresnil, ako chce projekt financovať. Teraz (júl 2015) sa ukazuje, že na domovský štadión pre Kmotríkov Slovan Bratislava by sa mohli pozbierať ľudia prostredníctvom odvodov na zdravotné poistenie. Umožniť to má návrh nového zákona o športe. Zdroj: Na Národný futbalový štadión sa môžu cez odvody poskladať ľudia – ekonomika.sme.sk

Tak a teraz so mnou počítajte: 0,25% z 3981,5 milióna je 9,95 milióna len z poistenia za rok 2014. Pri cene 30 tisíc za rok života  to je 332 rokov. To máme pri 75 rokoch 4 totálne mŕtvych.

Rozkrádaní peňazí určených na CT prístroje to bolo 16 totálne mŕtvych. Presunom peňazí odvedených v dobrej viere na liečenie do stavebníctva ďalší 4 totálne mŕtvy. Mám pokračovať? MÁM POKRAČOVAŤ?!? Teta Anka, masér…  KUA, MÁM POKRAČOVAŤ?!?

Dnes, vo februári 2016… Pozrite sa okolo seba. Pozrite sa o čom píšu noviny.

152 káuz a kauzičiek

Najmárnejšia pohrebná veta: Keby…

Alebo inak – to máme 332 ľudí z vášho okolia, ktorí tu o rok mohli byť, ale nebudú, lebo na ich liečenie proste neboli peniaze. Váš otec, vašej manželky strýko, sused odnaproti… Pričom ostatní si budeme myslieť, že veď sme sa na to ich liečenie poskladali. Budeme si myslieť, že veď liečime najlepšie ako podľa vedeckých poznatkov môžeme. Budeme si myslieť, že sme urobili najviac čo sa len dalo.

Ale figu a 4 fuky k tomu! Voliči Smeru si len myslia, že sme sa poskladali vo forme zdravotného poistenia na udržanie 332 ľudí o jeden rok dlhšie. Zvolili si svojich zástupcov, ktorí túto našu dobrú vieru zužitkovali úplne inak. No jo, no! Keby…

Aspoň som o tom písal, budil verejnú mienku, dával podnety k zamysleniu.  Aby to nebolo málo, tak dnes kandidujem. Čo už viac sa dá ešte urobiť?

Odhaduje sa, že cca 40-59% ľudí ostane sedieť doma. Viete, keby tých 9,95 milióna eur išlo naozaj na skutočné športové aktivity. A verte, že sa to tak dá urobiť. Keby… Najmárnejšia pohrebná veta.

Share Button

Názor na “Zo zdravotných odvodov na podporu športu – nápad za 4 mŕtvych ročne”

Komentáre sú zakázané.