Zamneď: Nikto nepoložil kardinálnu otázku: „Prečo to robíte?“

Nikto sa neopýtal Holjenčíka, prečo v čase keď sa na európskom trhu s dodávkami energii naozaj ale naozaj nič nedeje, keď je situácia v rozsahu a kapacite rozvodnej siete rovnaká už niekoľko rokov, tak prečo sa musia zvyšovať ceny za dodávku elektriny?

Nikto sa neopýtal ministra Druckera, ktorý prichádza s reorganizáciu pohotovostí, plnými platbami za vyšetrenie v 1/3 ordinačných hodín či s novým pojmom (naozaj, v zákonoch nič také nie je) nadštandard, tak prečo s tým prichádza, keď za ostatných 10 rokov vlády Smeru nad zdravotníctvom sa naozaj nič, ale nič významné v cenovej hladine nedeje a už vôbec žiadna revolúcia v liečebných postupoch nenastala.

Nikto sa neopýta, prečo je predkladaný „Jasličkový zákon“, keď vládne všeobecná spokojnosť v kvalite poskytovaných služieb v tejto oblasti.

Nikto sa nepýta: „Prečo to robíte?“

Skúste sa zamyslieť, takto v nedeľu s krvou plnou chylomikrónov, prečo sa to svojich poslancov, svojich politických zástupcov, áno tých, čo ste ich pred rokom volili do vládnych funkcií, nepýtate.

Toto je článok, ktorý píšem pravidelne v nedeľu a vždy obsahuje viac otázok ako odpovedí. Kladie vám otázky, na ktoré by ste si mali vy odpovedať

Viete priatelia, dávam dohromady, spolu s ostatnými členmi reformného zdravotníckeho tímu SaS, niekoľko zásadných bodov, ktoré by mali viesť k lepšiemu a dostupnejšiemu zdravotníctvu pre každého z nás. Bolo pre mňa samozrejmé si hneď na začiatku nájsť odpoveď, prečo to vlastne robím.  A je pre mňa samozrejmé, že odpoveď na túto otázku bude úvodnou vetou všade tam, kde budem o našich reformných krokoch diskutovať.

Aby ste si kedykoľvek mohli poľahky skontrolovať, či samotné jednotlivosti súhlasia s tým absolútne základným, prečo to vlastne robíme.

Ja naozaj dnes neviem, prečo máme mať 100-1000x vyššie účty za elektrinu, vodu či plyn.  Ja naozaj neviem, prečo musí štát budovať stovky nových budov na prevádzku štátnych jaslí. Naozaj neviem, prečo musí byť buď vyšetrenia na 100% na poisťovňu, alebo práve a len po 14 hodine na 100% za plnú úhradu.  Ja naozaj neviem, prečo…

Rozumiete tomu, prečo existuje niečo také ako slovensko.sk budované štátom? Položil si niekto tú kardinálnu otázku: Prečo to v tej vláde v stredu robíte?

Čim viac sa norím do princípov fungovania zdravotníctva, tým viac si kladiem otázku: A prečo to, pre Avicena, vlastne ten Drucke robí práve takto? Nedáva to žiaden zmysel, ciele nie sú jasné… Leda ak?

Leda ak?

Naozaj je správnou odpoveďou, že vládnym politikom ide o ich vlastné kontá a že im vôbec nejde o riadenie našej spoločnej republiky?

Neviem, možno je tým dôvodom, prečo nekladieme tú najzásadnejšiu a elementárnu otázku, možno je tým dôvodom to, že sa nechceme dočkať tej strašnej odpovede.

Tak sa teda takto v nedeľu, s plným bruškom, s krvou plnou chylomikrónov, endorfínmi na maxime, adrenalínom v útlme skúsme zamslieť nad tým, či by sme sa predsa len nemali začať pýtať.

„Prečo to robíte?“

 

Share Button

Názor na “Zamneď: Nikto nepoložil kardinálnu otázku: „Prečo to robíte?“”

  1. tých ľudí to nemá zmysel sa vôbec pýtať. To ako by Ste sa pýtali väzňov v Ilave prečo sú tu zatvorení…….no predsa všetci sú tam nevinne.
    No jediný rozdiel je ten, že jedni sú v Bratislave a druhí v Ilave……nič viac a nič menej.

Komentáre sú zakázané.