Vyššie účty za elektrinu nás pripravili o modernú liečbu

Áno, aj poskytovatelia zdravotnej starostlivosti musia platiť za energie.  Faktúry za elektrinu idú do nákladov. Náklady poskytovateľov zdravotnej starostlivosti sa platia s jedného balíka peňazí,  na ktorý sme sa poskladali so solidárneho zdravotného poistenia.

V rámci prípravy svojich podkladov pre ostatných kolegov v zdravotníckom tíme SaS si kreslím vizuálnu pomôcku.

Spodnú časť tvorí kruh – všetka existujúca možná svetovo dostupná zdravotná starostlivosť založená na vedeckých poznatkoch.

Hornú časť tvorí kruh – menší kruh – zdravotná starostlivosť, ktorú si naša spoločnosť dokáže nakúpiť z celého balíka peňazí. Veľkosť toho kruhu závisí od schopnosti dobre a efektívne nakupovať zdravotnú starostlivosť.

Čím viac plochy spodného kruhu ten horný zakryje, tým sme bližšie absolútnej dokonalosti – tým sme bližšie tomu, aby každý jeden z nás bol pred smrťou zachránený najviac a najlepšie ako to doteraz naša spoločnosť dokáže. Pre intelektuálov – limitne sa blížime absolútnej dokonalosti v schopnosti poskytovať zdravotnú starostlivosť.

Ten horný kruh sa mi začína podobať na ementál. Tu nejaké predražené CT vyhryzne zdroje, tam si teta Anka pochutí.  A peknú dieru do tohoto ementálu vytvorili aj nové faktúry za energie.

Ani jedna z tých ementálových dier do zdravotnej starostlivosti nemusela byť, ak by nevládol režim Róberta Fica. Vždy dostaneme len to, čo si zvolíme.

To čo zo spodného kruhu vykúka, to je zdravotná starostlivosť, to sú lieky, to sú operácie, to sú  ošetrenia, to je materiál, ktoré niekto nemohol dostať, lebo sme ich so spoločného solidárneho zdravotného poistenia nemohli pre niekoho nakúpiť. Áno, to je aj ten sprostý hajzelpapier a príbor.

V tej vizuálnej pomôcke,  mám ešte prílepky – presne pomenúvajú konkrétnu zdravotnú starostlivosť, ktorú by sme mohli nakúpiť, KEBY sa nerozkradla technická pomoc na eurofondy za niekoľko miliárd. KEBY zločinecká skupina nezosnovala podvod na faktúrach za elektrinu (áno, všetky zdravotnícky poskytovatelia musia platiť účty za energie)

KEBY….

Množstvo zdravotnej starostlivosti, ktoré je pre nás všetkých dostupné zo solidárneho zdravotného poistenia je konečná množina. Každé jedno euro, ktoré niekto neoprávnene či nesprávne či podvodne zo zdravotníckeho rozpočtu minie, zabíja niekoho z nás.

Kdesi som čítal, že úradný limit, podľa ktorého sa v slovenskom zdravotníctve ohodnocuje rok predĺženia života, je 30 000 eur.

Každých 30 000 euro, ktoré sa nasčítajú vo zvýšených  nákladoch na zdravotnú starostlivosť kvôli faktúram za energie, pripraví vašich rodičov, mojich rodičov, nášho suseda o šancu žiť tu s nami o rok dlhšie.

Len sa pekne poobzerajte okolo seba. To sú oni. Mohli tu byť aj o rok. Ale nebudú.

Share Button