Vedenie ministerstva školstva a zdravotníctva nevie zabezpečiť fungovanie tohto štátu

Tak si to zrekapitulujme:

Štátne nemocnice sú v núdzovom režime. Tie nemocnice, ktoré sú napojená na lekárske fakulty a poskytujú veľmi špecializovanú starostlivosť.

Stalo sa to potom, čo ministerstvo zdravotníctva pripravilo vyhlášku o platoch, podľa ktorej si sestry vypočítali, že sa im budú znižovať platy. Ministerstvo za 3 mesiace nedokázalo verejnosti ani sestrám ukázať platové výmery, ktoré by dokazovali, že sa sestry mýlia.

Nateraz platí téza: Ministerstvo znížilo platy zdravotným sestrám, tím sa to nepáčilo, dali výpoveď a slovenskí pacienti sú bez vysoko špecializovanej zdravotnej starostlivosti.

č.b.t.d. mahna, mahna.

Ministerstvo školstva zo svojho rozpočtu míňa 4 roky peniaze na kadejaké pomôcky, projekty či projekty na pomôcky alebo pomôcky na projekty za milióny a milióny eur. Učitelia matematiky si spočítali, že keby tieto peniaze boli použité rozumnejšie, teda s nižšími maržami pre dodávateľov, mohlo by im ministerstvo školstva zvýšiť platy. Súčasne ukázali, že platy slovenských učiteľov sú na chvoste OECD.

Učitelia matematiky sa podelili s ostatnými kolegami a  tí sa nakoniec rozhodli, že budú štrajkovať. Výsledkom je, že cca 1/3 škôl na Slovensku poriadne neučí. Ministerstvo školstva vyhlásilo, že musí platiť aj iné projekty ako platy a že by mali učitelia niečo urobiť pre tento štát.

Napriek tomu, že na ministerstve živíme kopu úradníkov, ani jeden nedostal od vedenia ministerstva politickú objednávku na vyvrátenie tézy učiteľov, že peniaze využívané na absurdné marže priateľov a rodiny vládnúcich politikov.

Nateraz platí téza: Ministerstvo školstva namiesto presunu peňazí z financovania marží svojich osobných priateľov na platy učiteľov za dva mesiace nič neurobilo. Slovenskí občania majú viac ako týždeň nedostupné základné vzdelávanie pre svoje deti a konca nevidno.

č.b.t.d. mahna, mahna.

Proti totálnej stupidite vládnucich politikov je najsilnejšou zbraňou demokracia.

Naozaj neexistuje žiaden dôvod zvoliť si za seba ako zástupcu na riadenia vlastného štátu niekoho, kto za tri mesiace nedokáže zabezpečiť prístup voličov k zdravotnej starostlivosti a k základnému školstvu.

Prídem k voľbám a proste ho tam nehodím. Niekto nakoniec zvolený na 100% bude. Takže niekoho tam hodiť musím. Inak nás prehlasujú jeho príbuzní, ktorí majú našich 3x4x5x6x7x8x(a konca nevidno) 900 000 000 eur na svojich účtoch.

Koniec príbehu. O čom tu chcete ešte diskutovať?!? Je 33 dní do volieb.

Share Button