Zamneď: Aký to má zmysel zabíjať ľudí v Sarajeve, v Rwande, v Sýrii?

V lete 2015 som bol počas dovolenky v Sarajeve. Jeden celý deň sme sa s rodinou motali po meste, kde len toť nedávno kvitli sarajevské ruže na ktoré dozerala posádka vojakov OSN z letiska. Presne o 12:00 sme sa s deťmi ocitli pri synagóge a doľahli k nám zvony z katolíckej katedrály. Zodvihol som oči a zrak mi padol na minaret.

Na ďalší deň sme sa boli pozrieť na Tunel záchrany. Jednu neuveriteľne absurdnú stavbu. Tunel, ktorý viedol z bosnianskeho územia popod letisko pod kontrolou OSN do Srbmi obliehaného mesta.

V Srebrenici bola malá OSN posádka, ktorá bola absolútne paralizovaná a Srbi si mohli s moslimským obyvateľstvom robiť čo len chceli. Dnes nachádzame ďalšie masové hroby.

Včera v noci som na ČT24 pozeral rozhovor s chlapíkom, ktorý zachránil 1286 ľudí vo svojom hotely v hlavnom meste Rwandy. Aj v Rwande boli dávno predtým vojaci OSN.

Dnes zas prebieha bombardovanie v Sýrii. Každý proti každému už viac ako 4 roky. V rovnakom čase začína v Ženeve akýsi pokus o mierové rozhovori. Pod hlavičkou OSN.

V každej krajine je skupina ľudí, ktorí považujú vojenské službu za naplnenie svojho života. Máločo vedia, no na strieľanie netreba toho veľa. Títo ľudia už roky-rokúce strieľajú na čokoľvek čo sa pohne v Afganistane. V Čečensku. V Afrike. Myslíte, že táto skupina ľudí nie je v Európe? Čo myslíte, odkiaľ sa berie taká početná americká armáda či britská armáda?

Priatelia, vieme o tom, že na svete sú zlí ľudia, ktorých cieľom je pozabíjať tých, čo si myslia niečo iné. Trpezlivosť demokrata je niečo, čo jakživ nepochopia. Vieme to, inak by tie OSN jednotky neboli tam, kde dozerajú na kontrolované vraždenie.

Možno by stačilo len posilniť tieto jednotky. Proste zvýšiť ich počty, aby svojím počtom a silou prehlasovali každého, koho by napadlo zabíjať kvôli vieroviznaniu či farbe pleti či politickému názoru. Stačilo by ich tam postaviť. Tak ako dokážeme uprostred EU oddeliť dve demonštrácie kordónom. Je okolo nás kopa ľudí, ktorí by práve takúto službu v armáde považovali sa naplnenie ich životného poslania.

Pozrite sa na Ukrajinu. Tam ich všade vidíte. Aj na jednej a j na druhej strane. Ľudia, ktorým stačí veliť. Dnes im velia hovädá ako Putin, Miloševič či Hitler.

Aj v Rwande sa to mohlo podariť. Aj v Sarajeve. Aj v Srebrenici. Aj v Sýrii by to šlo. Som o tom pevne presvedčený. Máme na to zdroje, máme na to dostatok zapálených ľudí. Stále je na tejto planéte dosť miesta. Videli ste letecké snímky z Dubaja? Aj keby nebolo dosť miesta, nemáme žiaden problém postaviť mesto na púšti.

Nie, priatelia, my proste nechceme zastaviť strieľanie ľudí po ľuďoch. Stále sa nájde nejaký ľudský zmätok, ktorý si myslí, že by mu mali ľudia slúžiť.  Opýtajte sa Izraelcov a hneď vám vymenujú aspoň 2-3, ktorý ako svoj životný cieľ majú ich vyhladenie. Podobne by vám odpovedali Kurdi, Tuciovia alebo iný africký kmeň.

Opýtajte sa Putina, prečo si myslí, že by sa svet mal otáčať podľa jeho osobného jediného priania. Opýtajte sa pánov z čínskej komunistickej strany, prečo vyrábajú ďalšie nové ostrovy. Opýtajte sa imána v Kolíne nad Rýnom. Myslia si títo páni, si budú môcť potom dať 4x obed a obliecť osmero nohavíc naraz? Dokážu tieto hovädá odpovedať na jednoduchú otázku:

Aký to má zmysel zabíjať ľudí?

A potom sú tu Európania, Japonci, Austrálčania, Tibeťania, ktorým je celý ostatný svet úplne ľahostajný. Za tie roky sa naučili, že nemá najmenší zmysel niekoho zabíjať kvôli iným názorom. Veď stačí vyhrať voľby a na 4 roky sa bude svet točiť podľa vás. A ostatní majú len jedinú podmienku: Budú ďalšie demokratické voľby.

Vieme, že to vraždenie nemá zmysel, ale pozeráme sa na to ako na nejaký debilný treťotriedny film. A uvádzačky nám robia nami financované a organizované modré prilby OSN.

Skúste sa zamyslieť, takto v nedeľu s krvou plnou chylomikrónov, pri sledovaní ďalšieho dielu seriálu o utopených utečencoch v Stredozemnom mori.  Aký to má zmysel, že umreli?

Share Button