Už ostáva len jeden pokus, hovorí história a príde Fico s fašistami

Historia magistra vitae.

Keď by ste sa pozreli do rokov 1920-1923, našli by ste paralelu. Som presvedčený, že Matovič je dosť veľký hlupák na to, aby vedel, čo kopíruje. Že je len smutnou figúrkou po vzore Antona Drexlera.

Niekto sa ma pýtal: „Ako jeden človek môže takto likvidovať svet?“

No presne takto, ako Marek Krajči (vraj stále) likviduje slovenské zdravotníctvo a Igor Matovič (skutočne) likviduje vládu demokratickej koalície. Obaja systematicky a vďačia za to svojej odbornej či obyčajnej ľudskej hlúposti.

Vôl je nebezpečný z predu, kôň zo zadu a hlupák zo všetkých strán.

https://www.facebook.com/peter.tkacenko/posts/4772943359429560

Nemecko malo v rokoch 1920-1923 k dispozícii ešte jednu šancu na prehodenie výhybky. Aj my ju máme. Aj vtedy to záviselo na tom, ako si urobia poriadok vo vlastnom hniezde spolustraníci. Vtedy NSDAP. Oni to vtedy nevedeli, dnešní poslanci OĽaNO, tý dvaja skutočný členovia (nie, to nie je gramatická chyba) OĽaNO, tým stačí stačí nahliadnuť do českej Wikipédie.

Aj Nemecko malo v rokoch 1920-1923 k dispozícii (vtedy) hospodársku krízu a lízanie sú rán. Aj my máme dnes skutočne krízové obdobie kvôli pohrobkom Ficovho režimu kombinované s pandémiou covid-19.

Áno, môžeme to, my v SaS, dať na obraz demokratických strán československého kabinetu roku 1948, ako nás vyzývajú mnohí. Veď prečo ich podproujeme, prečo ich legitimizujeme pri tom rozklade štátu (ex-Matovič) a zdravotníctva (ex-Krajči). Pamätáte si, ako to vtedy dopadlo? Viete kto je dnes alternatíva slovenskej politickej scény?

Tak to je. Na politickej scéne dnes nie je nič, len to čo vidíte na tom obrázku. Stačí si povypínať demokratické Slovensko.

„Stačí keď dobrí ľudia nebudú nič robiť“, učí história. Je to na vás priatelia pod značkou OĽaNO, či vy necháte rozbiť ex-Krajčimu, tomu babtistickému kazateľovi, medicínu, farmáciu a celé zdravotníctvo a ex-Matovičovi, tomu šikulovi priemerných, celé demokratické Slovensko.

Share Button