Sú naozaj takí vygumovaní

To je tak neuveriteľne absurdné.

Medzera v legislatíve má umožniť vyhnúť sa plateniu tak, že dohoda o pracovnej činnosti alebo dohoda o brigádnickej práci študenta sa uzatvorí na dobu neurčitú a odmena sa bude vyplácať v nepravidelných intervaloch. „Ak dohoda bude na dobu neurčitú a neskončí sa „nikdy“, tak poistné dohodár nikdy neodvedie,“ povedal pred pár dňami Mihál pre Hospodárske noviny. „To nie je diera, na čo on ukazuje, ale je to vyslovene navádzanie na obchádzanie zákona,“ tvrdí Burian.

Umožňuje to aktuálne platné znenie zákona? Umožňuje. Chce to skryť pred občanmy či čo? S takýmto niečím môže prísť len bafuňársky politik kovaný v 80. rokoch minulého storočia.

Nuž, priatelia, nakoniec na moje slová došlo. Onehdá som bol býval bol písal, že nechcem byť za idiota kvôli tomu, že nepoznám všetky diery v zákonoch. Preto chcem, aby boli zákony jednoduché, bez debilných výnimiek. Nakoniec toho idiota zo seba urobil priamo tvorca zákona.

Onehdá som písal, že 90% občanov tejto krajiny vôbec netuší ako funguje tento štát ako inštitúcia. Štátostrana pracuje tak dokonale, že ani ona sama to už netuší.

To sú naozaj takí vygumovaní? Toto nemôže predsa nikto dokázať robiť cielene.

Share Button

Názor na “Sú naozaj takí vygumovaní”

  1. To, že štátostrana bude robiť v zákonoch chyby nie je nič prekvapivé. Mňa teraz viacej trápi to permanentné vyhrážanie sa kriminálom:

    Poslanec a odborník na dane a odvody upozorní na chybu v zákone? Štátny tajomník naň ide podať trestné oznámenie… Ak lekári v nemocnici uplatnia svoje zákonné právo na podanie výpovede? Jeden minister sa začne rozdrapovať, že on ako právnik v tom vidí organizovaný zločin. A druhá ministerka mu horlivo pritakáva. A marí sa mi, že by sme našli aj ďalšie prípady (štrajk učiteľov?) keď sa „mocipáni“ v poslednej dobe vyhrážali „poddaným“ pandúrmi, derešom – a od toho už k šibenici nie je ďaleko.. 🙁

Komentáre sú zakázané.