Ste takí predvídateľní

Ako ste si mohli všimnúť, kde-kade mám v profile sebacharakteristiku: lekárnik – optimista.  Aby nedošlo k omylu, tak to občas aj dovysvetľujem slovami: To znamená: Som síce optimista, ale aj lekárnik. Takže viem o živote a aj o vás svoje.

Ten úvod je nutný, aby ste lepšie chápali moju prizmu, ktorou som hľadel dnes na tento svet.

Začalo to dnes skutočne zvesela. V e-mailomovom klientovi mi pristálo upozornenie na komentár k článku z pred troch rokov. Tak som to skontroloval a ono hej. Drsr.sk je zas na sračky.  Veru poviem vám, nič tak nerozjasní vstup do pracovného dňa, ako vedomie, že zdanenie dnešnej mojej práce pôjde na dobrý úmysel „500 Internal server error“.

Popri káve som obrazil  svoje kontá na sociálnej sieti a na FB sa tiež rozjasnilo. Tam zas a znova a dookola obohraná  LP platňa o usvečnovaní obchodníka z… Z čoho vlastne?

Peter Šlosar: Mne pride prirodzene, ze na sukromnom pozemku majitel nepovoluje natacanie bez jeho suhlasu. Kaufland, ani ine obchody nie su verejnym priestranstvom.

 

Daniel Bradbury Dočekal: Ano Petře. A mě příjde přirozené, že je nutné zdokumentovat svinstvo, které na tom „soukromém“ pozemku dělají.

Peter Šlosar: Daniel, ja ti plne rozumiem. Lenze je tu rozpor – je mozne porusovat nedotknutelnost sukromneho majetku v mene vyssiehio principu?

(inak, ja vydiet tu hnilu zeleninu, tiez to cvaknem)

Zdroj:  A jak Michal….

Vždy ma poteší, keď sa ukáže, že moja pracovná obsesia vymáhania predvídateľnosti pri nastavených pravidlách je všudezdejší. Kaufland sa práve zbadal, že si voľakedy vymyslel zákaz fotografovania na svojom súkromnom pozemku. Pracovníci hypáča sa práve zosmiešňujú a sebausvedčujú, že sú pre nich ich vlastné interné predpisy trhacím kalendárom.

To mi pripomenulo, že by som mal spomenúť trošku staršiu udalosť v mojom FB konte. Udalosť, keď som sa zabával ako  na číro číru komunistickú pičovinu bola bývala bola jedna moja f-priateľka zareagovala v duchu rozhaleného muža pred tankom na Šafárikovom námestí v Bratislave roku 1968.

To snáď nemôžu myslieť vážne. Prečo by decko z nejakej dediny nemohlo chodiť do školy v meste, kam denne dochádzajú pracovať jeho rodičia a teda si ho tam ráno dovezú a popoludní (ledy má trebárs v tom meste nejakú hudobnú výchovu, prípadne jazykový kurz) odvezú domov? Nehovoriac o tom, že tá mestská škola môže byť kvalitnejšia? (Zdroj: FB.)

Ale môžu to myslieť vážne. Sú demokraticky zvolení. No proste nemohlo! Hotovo a punktum. Prečo by sme mali o tom diskutovať? Aká kvalitnejšia? Všetky budú rovnaké. A ak nebudú, tak budú. A punktum! Jedna strana, jeden vodca, jedna poisťovňa, jedna škola… Socializmus si slobodným rozhodovaním povracať nedáme! 

Tak, tak, málo čo rozjasní deň lepšie, ako potvrdenie, že tento svet je predvídateľný. Utvrdenie v tom, že to čo o živote a o vás viem je stále platné a potvrdzuje sa stále a stále a dookola a dookokola. Ale človek je múdry až keď už netreba. Vrátane mňa.

Pod čiarou: Neuveriteľné, už ma napadne, že zvolení má byť s mäkkým i priamo pri písaní, nie až pri korektúre. A to mi asi rozjasnilo deň zo všetkého najviac. Ešte trochu a už to rozjasňovanie ani nevydržím. A neskazí mi to ani vedomie, že som isto iste nejakú hrubku v texte prehliadol. Som aj sám pred sebou dosť predvídateľný (toto musí byť s tvrdým, inak by to bola schíza jak hovado, že?).

Share Button