Smer sa snaží obrátiť situáciu. Naozaj nie je dôvod hrať jeho hru.

Naozaj budeme hrať tú zásterkovú hru na mokrý sen predčasných volieb? Tak určite.

Sústreďme sa radšej na to, ako kradne. Sústreďme sa na to, ako aj ďalší by chceli… To je naša hra. Hrajme svoju hru!

Čakáte na program na pravej strane? Tak určite!

Každá z pravicových strán má svoj štandardný program. Stačí si zájsť na web tej svojej. Stačí sa opýtať priamo svojho poslanca. Program svojej strany v oblasti ekonomiky, ľudských práv, socálnej politiky či zdravotníctva vám rozpovie. Ukáže vám hlavné body.

Čakáte predvolebnú kampaň už dnes? Tak určite!

Je také pravidlo, že z opozície sa vedie kampaň oveľa jednoduchšie. A to hlavne preto, že  vy reagujete  na vládnu politiku. Naopak, vládna strana sa musí obhajovať. Čím skôr opozícia vyrukuje s predvolebnými plánmi na svetlo seta, tým skôr ich bude môcť vládna strana začať zosmiešňovať či si ich prisvojovať. Profíci politického marketingu majú svoju kampaň rozplánovanú.

Smer sa snaží obrátiť situáciu. Naozaj nie je dôvod hrať jeho hru. Nech si len pekne dovládnu až do konca. Celé je to len o tom, že Fico chce vzbudiť pocit, že on je jediný záchranca Slovenska a bez neho by to tu všetko zhavarovalo. Blbosť, ako voda v koši.

 

Nech si len jeho voliči vyžerú až do dna čo si zvolili

Prinajhoršom sa nám bude ľahšie poukazovať na dokonaných socialistických príkladoch, kam to skrz tú riť až vedie a čoho ste na tej ceste svedkami. A to, že sme v riti, na to netreba rektoskop. Stačí sledovať famózne intelektuálne eskamotérstvo tých tárajov, čo si nepamätajú ani svoje včerajšie slová. Nie to témy svojich bakalárskych prác.

Úlohou demokrata je nechať to tým voličom zjesť kompletne. Za voľbu treba niesť zodpovednosť. Nie len istoty. Za neschopnosť presvedčiť o svojej pravde aspoň 25% voličov treba niesť tiež následky. Ak sa vám to priatelia nepáči, naštudujte si demokratické princípy!“

Tak sa toho pekne držme. Nájdite si svojho voliča socialistu a načapujte mu to. Až do dna, priatelia, až do dna.

Čakáte jedinú stranu na pravici? Tak určite!

Pravicový volič si rád vyberá. Váži si slobodu voľby. Preto je vždy na pravej strane viac subjektov na výber ako naľavo. Tam sú tak maximálne dve strany. Krajná ľavica – koministi a umiernená ľavica – socialisti.  Nacistov nepočítam, to nie je volebná alternatíva. To je súdne rozhodnutie.

Na pravo je to o liberálnom prístupe, o konzervatívnom prístupe, nejaký tí stredový srandisti. Myslíte si, že sa pravicové strany nedokážu po voľbách dohodnúť? Ale dokážu. Pravicovosť zámerov je spoločná. Musia sa len dohodnúť či to budú riešenia viac liberálne alebo viac konzervatívne. A tá dohoda je vynútená výsledkami vo voľbách. Kto má menej hlasov ustúpi viac.

Všimli ste si, ako sa dokázali v pohode dohodnúť SaS, OĽanO a Nova a zorganizovať nedávne protesty proti korupcii?  Všimli ste si to vôbec? Všimli ste si, že úplne v pohode niekoľkokrát stáli vedľa seba Sulík s Matovičom?

Samozrejme, že každý z nich bude bojovať o silnejšiu vyjednávaciu pozíciu. Ale ukázali, že po voľbách by sa vedeli dohodnúť. To na pravej strane je normálne. Na ľavej strane nikdy. Okolo komunistov budú socialisti furtom našlapovať opatrne, aby ich nestiahli do basy a nacistov pošlú rovno do nej.

Klííííd!

Je jeden a pol roka do volieb. Opozičné strany sa pomaličky budú ukazovať. Nepáči sa vám, ako to robia? Tak sa zapojte! Staňte sa členom, presvečte spolustraníkov, budete vy rozhodovať. Po Novom roku je čas.

A čo skutočné predčasné voľby?

Je to len a len mokrý sen. Nič viac a nič menej. Ale dobre.

Aj keby boli by predčasné voľby, musel by do nich vládnuť a pripraviť ich. Také jednoduché to je. Naša Ústava je dobre napísaná. Nie je sa čoho obávať. Ani 83 kusovej väčšine, keby chcela ničnerobením zablokovať parlament a hádzať pod nohy brvná, to Ústava nedovolí dlhšie ako 3 respektíve 6 mesiacov. Naša Ústava totiž pozná automatické rozpustenie Parlamentu, keď nepracuje normálne.

Je to naozaj jednoduché. Len netreba byť zbrklý a vyčkať naplnenia lehôt.

Na iné treba poukazovať!

Tá rétorika naozaj hraničí s rétorikou tých najlepších z najlepších. Diktátorov. Je to rétorika fúzkatých šikulov priemerný, ktorí by nám chceli ukazovať, ako vysoko skáče ich pes a že len ten ich pes dokáže skákať.

Nie, Slovensko nestojí na jedinom človeku, len preto, že to hovorili v televízii či na Facebooku. Toto je normálna demokratická krajina. Čokoľvek sa udeje, nakoniec je to o voľbách. Slobodných a demokratických.

A čo by bolo po voľbách, to by nedokázal dnes predpovedať ani LenON. Mám taký podivný pocit, že sa trepe Smer ako ratlík v novembrovom vetre.

Socialisti sa boja o priazeň kapitánov priemyslu. Nie o volebný výsledok, nie o nejaký program pre svojich voličov. Boja sa straty priazne kapitánov priemyslu. O tom je celé toto socialistické bu-bu-bu. O tom, či kapitáni priemyslu budú ovládať 90% slovenského zákonodarstva alebo len 30%. Či slovenské zákony budú tvorené z 80% pre obyvateľstvo alebo z 80% pre kapitánov priemyslu.

Pod čiarou: Myslíte si, že by pravica bola rovnaká vo vzťahu ku kapitánom priemyslu? Naozaj si myslíte, že ak socialisti-ich protivník prehrajú voľby kvôli tomu, ako išli na ruku kapitánom priemyslu, ako podnikali vo firme Štát, s.r.o., tak vy si naozaj myslíte, že ten kto ich porazí urobí to isté a pôjde rovnako na ruku kapitánom priemyslu?  Prosím vás, fakt by ma zaujímalo, aký matroš beriete. Čisto z profesionálneho záujmu.

Share Button