Od SW dodávateľa očakávam, že sa stará a nečaká až keď prídem za ním

Na každú reguláciu existuje riešenie.

Zákon, jímž se všichni budou muset řídit už od 1. ledna, totiž zatím leží v Senátu a očekává se, že ho prezident dostane k podpisu až kolem Vánoc.

Firmy jsou pro, chybí jim ale čas

„Opatření velmi vítám, protože z trhu vytlačí podvodníky a poctiví obchodníci budou v lepší situaci. Ale problém je, že musíme dopředu vědět, na které konkrétní výrobky se to bude uplatňovat a na které ne,“ řekl HN Lukáš Eisenwort z poradenské společnosti NSG Morison.

Zdroj:  Daně se změní. Na poslední chvíli | HN.IHNED.CZ.

Fascinuje ma ten stres. Pritom stačí do interných procesov jediné riešenie: „Rozdeľ fakturáciu pod 100000Kč. Upozorni na vysokú faktúru“.   A plnohodnotná úprava sa objedná podľa klasických interných procesov.  Že bude viac dokladov? Neviem ako vo vašom odbore, ale lekárenstvo frčí už roky-rokúce na automatickom importe dokladov. Takže je mi jedno, či je dokladov 5 alebo 50.

A potom je tu ešte jeden aspekt. Ak, podľa článku, leží novela v Senáte, SW firmy dodávajúce účtovný SW už dávno mali vedieť, čo bolo v Poslaneckej snemovni schválené. Ich konkurenčnou výhodou je práve predvídavosť.

Neviem ako vy, ale ja od SW dodávateľa očakávam, že sa stará a nečaká až keď prídem za ním. Pre mňa to bola základná premisa pri práci pre SW dodávateľa lekárenského systému.  Pridať prepínač, ktorý schová/sprístupní nové funkcie je len tortičkou na čerešničke.

Dvojnásobne očakávam starostlivosť od dodávateľ účtovného SW. To predsa nie je moje primárne pole odbornosti. Leda že ste účtovník. Baví ma, ako sa tam sťažujú práve finančné konzultačné firmy, ktoré mali už dávno varovať svojich klientov, ktoré už mali dávno mať predjednané SW úpravy, aby v očiach svojich klientov dobre pôsobili.

Samozrejme, nič to nemení na tom, že zmeny sa majú robiť v predstihu. A tiež, že to bude stáť peniaze, ktoré mohli ísť na prémie výkonných pracovníkov základného biznisu a nie na počítanie peňazí.

Share Button