Rusi rušia vlastné sankcie proti svojim obyvateľom. Potrebujú potraviny.

Základné fakty o sankciách: Sankcie boli vyhlásené z dvoch hrdiel.

Západné sankcie sa týkajú konkrétnych ľudí a konkrétnych firiem naviazaných na konkrétnych diktátorov. Ovplyvnením vzťahu EU, USA a ďalších s týmito subjektami sú následne sekundárne ovplyvnené životy obyvateľov Ruska. To nikto nepopiera. Rusi vedia, že stačí, aby ich vláda prestala strieľať z tankov a sadla za stôl. Aby ctila demokraciu a ľudské práva. A sankcie Západu skončia.

Druhá časť sankcii bola uvalená samotným Putinom na vlastných obyvateľov:

Embargo na dovoz některých západních potravin zavedla Moskva loni v srpnu na dobu jednoho roku. Šlo o odpověď na západní sankce, které byly zase reakcí na anexi Krymu a boje separatistů na východě Ukrajiny. Zákaz se týká Spojených států, Evropské unie, Kanady, Austrálie a Norska a embargo postihlo dovoz ryb, masa, ovoce, zeleniny a mléčných výrobků.

Na pultech také zakázané západní potraviny částečně nahradily domácí výrobky, ale ty ruské obchody nenaplní, proto je doplnily i produkty z Asie a Jižní Ameriky. Ceny ale stouply. Například mléko, mléčné výrobky, maso anebo i ovoce a zelenina jsou dnes dražší až o několik desítek procent. Konkrétně mléko stejně jako cukr o 40 procent, maso o třicet, ryby až o 70.

Zdroj:  Rusové uvolňují embargo. Chtějí řecké a maďarské potraviny — Ekonomika — ČT24 — Česká televize.

Po niekoľkých mesiacoch sa ukazuje, že:

Píšu to Izvestia, žiadny propagandistický denník. Teda vlastne propagandistický v záujmoch vlády Ruska. Takže je to asi tvrdá pravda, keď si dovolili o nej napísať.

Možno si spomeniete a ktorí si nespomeniete, môžete si vyhľadať moje texty o tom ako je to so schopnosťou ruskej ekonomiky a životnej úrovne.

Isto, propagandisticky využijú rušenie embarga na pokus o rozhádanie Európskej únie. To je obligátna vlastnosť PíáR. Povolia si sami dovoz z pár krajín. Akurát v EU máme skutočný jednotný trh, nie len tú srandistiskú verziu čo má Rusko s Bieloruskom a Kazachstanom. Takže sa môžeme tešiť, ako sa z Maďarska za pol roka vyvezie do Ruska viac jabĺk, ako Maďarsko vypestovalo dohromady za posledných 20 rokov.

To už v propagandistickom Ruskom PíáR nezaznie. Budú to Maďarské jablká a Orbán (komunista či fašista, ešte som sa nerozhodl) si bude dávať zásluhy za to, ako spravil dieru do EU.  Že sa tak Putin sám rozhodol, lebo môže, to v ruskej propagande nezaznie.  Akokoľvek, prečo počúvať trepanie taľafatiek diktátorov. Z huby sa im práši, natárajú toho, že by sa pod ich reči aj 30 Jožinkov schovalo a zmysel v konfrontácii s pravdou to nedáva.

Pod čiarou: Ako obvykle, komentáre ruských trollov a užitočných idiotov Ruska budú mazané. Táranie diktátov ignorujem.

Share Button