PRP: Za to že nemáte koho voliť politický protivník nemôže

Strana Smer a Strana SNS sa hrdí tým, aký sú oni štandardné demokratické strany.  Majú bohatí stranícky aparát, ešte bohatšiu členskú základňu. Mnohotisícové personálne podhubie.

A tak nie je možné zahradiť jedného človeka iným.

V neštandardnej politickej strane, s biednymi 4 členmi, v inej neštandardnej politickej strane s 136 členmi, existujú tímy ľudí, ktoré pracujú na opozičných úlohách – kontrole morálnej a obsahovej integrity vládnej koalície.

Každý takýto tím má svojho šéfa, koordinátora  a takzvanú „hovoriacu hlavu“ – teda človeka, ktorí navonok zaštíťuje svojou osobou myšlienky celej strany v danej oblasti.

Nikto z týchto „hovoriacich hláv“ nie je nenahraditeľný. Keď nebodaj prejde na červenú a bude sa hádať s policajtami, že „veď viete kto som ja“, tak proste mu v strane poďakujú za verejné prezentácie a bude jednoducho vymenený za inú „hovoriacu hlavu“.

Nie ľudia, myšlienka – to je to čo sa počíta. SaS- liberalizmus, pravicový program. OĽANO – občianska spoločnosť. 

Pamätáte ako vám hovorievam, keď šijete do Nicholsonovej, Sulíka, Miháľa, Poliačika?  Hovorievam vám: Keď mňa naserie Sulík, stále mi ostane môj liberalizmus. A vám čo? 

Tak mi teraz skúste porozprávať rozprávku o tom, ak demokrati v štandardných stranách Smer a SNS a Most a Oká zo siete zastupujú myšlienky a ideologické prúdy svojej politickej strany. Ako tieto politické strany nestoja na jednom-dvoch ľuďoch.

Chápem, že na ľavej strane nemáte koho voliť. Tých ľudí nechcete a myšlienky nemáte aké. Ale je to váš problém.  Za vaše posrané politické životy nemôže ani demokracia ani politickí oponenti.

Aby aj inžinieri, zememerači a moje deti pochopili dnešnú piatkovú radu: Za to, že politická a myšlienková opozícia poukazuje na zjavné chyby vo vnútri vašich milovaných obľúbených politických strán, za to nemôže opozícia. Za chybu, za to, že vaše milované ideológie zastupuje 5-6 jedincov bez akejkoľvek eventuálnej náhrady, za to si môžete len a len vy sami.

Za to, že niekto poukáže na vašu chybu, za to tento posol nemôže. Chybu ste urobili vy.  Vy ju môžete odstrániť a tak oponentovi vezmete vietor z plachiet.

Share Button