Priatelia rusi, vy musíte sami chcieť nebyť pozadím Diktátora putina

Nikdy som nerozumel tomu, ako Nemci, obyčajní Nemci mohli podľahnúť nacistickej ideológii. Dnes už viem, že to celé bola jedna veľká obludná faloš, klam, podvod.

Tí rusi to proste neriešia. Sú masa užitočných, ktorých Diktátor putin len využil ako stafáš, ako kulisy, ako pozadie. Ako Hitler.

Sú vinní? Áno, nechali sa premeniť na Putinovo pozadie.

My demokrati to máme jednoduché, nám stačí len zmeniť svoje politické preferencie. Máme to v demokracii jednoduché, lebo je z čoho si vyberať. Rusi nemajú takú jednoduchú alternatívu, z ktorou by sa stotožnili. Najbližšia alternatíva k Diktátorovi putinovi je ďaleko za ich hranicami. To nie je ako vybrať si medzi SaS a Sme rodina.

Kto z vás, čo máte viac ako 45 niekedy pred rokom 1989 počul meno Havel?

Bola len oficiálna propaganda KSČ bez alternatívy. Teda tá bola, ale za železnou oponou alebo juhoslovankým tunelom. Rusi ani len túto potrebu nemajú, ak chcú more, idú do Soči, ak hory, Elbrus čaká a ak lesy, tak tajgu, na rozdiel od Tatier, tú neprechodíte ani za dva ľudské životy. Vnútorná emigrácia je pre rusov tisíckrát jednoduchšia ako bola pre Bratislavčana s anténou otočenou na Viedeň.

A tak to neriešia. Nie je ponuka alternatívy, a že nie je a nebude o to sa Diktátor putin samozrejme postará, tak ani nič neriešia. Že sú používaní ako kulisa, ako pozadie? Oni to vlastne ani nevedia, že sa im to stalo, o to sa zas samozrejme Diktátor putin postará.

Keď si obyvatelia začnú sami seba uvedomovať, o tom sú celé dejiny Rakúsko-Uhorska. Stačí otvoriť rok 1848, netreba ani chodiť ďalej dozadu.

Na to však musíte mať dve veci: Tú knižku dejepisu a chcenie sa niečo dozvedieť.

Demokrati to vedia, naučili sa nie len prijímať, ale aj sa aspoň občas opýtať či by sa nedalo aj inak. Sama demokracia im je pomocníkom, lebo hneď vedľa sa im ponúka aspoň 5 iných „vodcov“.

Áno, rusi sú vinní, že sa z nich stalo pozadie pre zabíjanie ľudí na území Ukrajiny.

Neformuje sa žiaden zahraničný odboj. Neexistujú žiadne zahraničné protesty, chýbajú vnútorní disidenti, aktívne opakujú klamstvá, ktorých sú pozadie.

Viete, bolo by mi to úplne jedno, bol by som úplne ľahostajný k tomu, aký osud si vybrali. Ale ich výber spôsobil zabíjanie ľudí , tentokrát pre zmenu, na území Ukrajiny.

Ak by im bol ten pobyt v tej čiernej diere, tam dole, kde chrbát stráca svoje poctivé meno, milý a príjemný, tak proti gustu, žiadny dišputát. No ich ľahostajnosť k postaveniu pozadia zabíja ľudí, vyháňa ľudí.

Len za posledné 4 týždne spokojnosť rusov s úlohou putinovho pozadia zničila životy 44 miliónom ľuďom na Ukrajinskom území.

Keď to nevedel nemecký národ pochopiť, skončilo to bombardovaním Dráždaň, (falošnou) vlajkou na Bundestágu a dvadsať-tridsať ročným seba-vyučovaním denacifikácie. A hľa, akí demokrati sú dnes z Nemcov. A hľa máme tu jednu z najbohatších krajín s najlepšou životnou úrovňou na tejto planéte. Z nemeckého národa sa stali najlepší synovia a dcéry slobodnej a demokratickej Európy.

Dnes Diktátor putin s rusmi v pozadí zabíja ľudí na území Ukrajiny. Poviete si, že Rusi to predsa neriešia, rusi nezabíjanú, veď oni sú len to klamané a využité pozadie na zabíjanie v ich mene.

Nie, tak to nie je. Rusi o tom len nevedia, že zabíjajú, lebo sa nepýtajú, nemajú záujem, neriešia čo sa deje v ich mene. A to už ich vina je.

Každý jeden v tom dave Nemcov to pochopil, chcel sa zmeniť a naozaj k zmene došlo. A čo vy priatelia rusi? Budú z vás zas Rusi s veľkým R? My Európania vám radi pomôžeme, tak ako slobodný svet pomohol Nemcom.

Ale musíte vy sami aspoň trochu chcieť. Lebo, ak chcete byť pozadím diktátorov, aj na to máme riešenie. Tak ako sa to deje v týchto dňoch, z čisto našich bezpečnostných dôvodov, oboženieme vás železnou oponou. Z dočasného bezpečnostného ochranného stanoviska NATO sa stane európsky múr a robte si tam za ním čo chcete. Budete pre nás len ďalšou čiernou dierou vedľa Severnej Kórey, ďalším Haity vedľa Dominikánskej republiky. Jo, a s ľahostajnosťou sebe vlastnou, vám po nedeľnom obede pošleme nejakú humanitárnu pomoc, aby sa nepovedalo.

Share Button