Nadávať, protestovať a nakoniec si zájsť pre ružu od smeráka alebo to hodiť kotlebom

Vždy dostanete čo si zvolíte. A na konci volebného dňa vždy bude niekto zvolený, aj keby prišiel len jediný volič. A tak rozmýšľam, ako pripraviť komunikáciu zdravotníckeho programu SaS tak, aby sme sa dostali práve k tímto priamym spotrebiteľom zdravotnej starostlivosti.

Presne k tím, ktorí aj napriek nedávnym udalostiam s faktúrami za elektrickú energiu naplnia mítingy Smeru do prasknutia.

Presne k tím, čo sa skrývajú za 25% podpory Smeru a tím, ktorí sa skrývajú v protestnom hlase podpory K-ĽSNS, Sme-rodina, a kadekoho iného.

Nadávať, protestovať a nakoniec si zájsť pre ružu od Fica a Kaliňáka…

„Ľudia sú nahnevaní. Poslúchli premiéra a ten z nich urobil neplatičov a navyše musia platiť ešte aj sumy za upomienky.“, píše v článku Pluska.sk

Na MDŽ 8. marca sa ozve frenetický potlesk a hysterický pokrik plne vypredaného kulturáku voličiek Smeru, ktoré zaplatia o 5-20% viac za rovnaký odber vody ako minulý rok a 5-9€ za upomienku za elektrinu. Aby im mali z čoho kúpiť aj na rok kyticu kvetov.

Minulý týždeň som sa vo svojom článku V marci nebudeme mať ani 15€ v peňaženke ani lepšiu liečbu slepoty snažil priniesť priamu ukážku, priamu väzbu medzi volbou a podporou politiky Smeru a  kvality zdravotníctva.

  • VšZP platila v rokoch 2014-2016 masérovi Kostkovi a tete Anke.
  • Zaplatili za predražené CT-čka. Tie peniaze za tieto výkony dnes vo VšZP chýbajú.
  • VšZP nemá kvôli tomu z čoho zaplatiť liečbu ochorenia očí našim rodičom.
  • Pacienti sa budú trápiť so zhoršeným zrakom. Liečiť sa má len jedno oko.
  • Takto riadi Smer a režim Róberta Fica slovenské zdravotníctvo. Takto riadia politici strany Smer pre nás našu republiku.

Tento týždeň som doplnil ďalšie dôsledky režimu Róberta Fica

VšZP po tom, ako účtovnými harakiri a zmluvami s tetami Ankami, kadejakými Kockami a Hranolmi… Po tom, ako sa nikto absolútne nezaujíma o maržu na špeciálny materiál… Po tom, ako sa roky nezaujíma o individuálne zmluvy z vybranými poskytovateľmi…

Po tom všetkom navrhne VšZP ako ozdravný plán prestať hradiť zo solidárneho poistenia inkontinenčné pomôcky. Zdroj: VšZP naplánovala ozdravnú sabotáž solidárneho poistného systému | Martin Pilnik – liberálny politik, člen tímu SaS pre zdravotníctvo

To sa už netýka len priamo osadenstva mítingov Smeru. To sa týka aj strednej generácie – dospelých detí, ktorí sa zodpovedne starajú o svojich rodičov v posledných mesiacoch či rokoch ich života.

A potom…

A potom sa dočítam toto:

„Nevadí mi to, to je všetko podvod,“ odbila nás niekoľkými slovami pani v rokoch. Pýtali sme sa jej, čo hovorí na to, že premiér býva v byte podnikateľa Ladislava Bašternáka, ktorý je podozrivý z daňových podvodov. „Viete, nie je podstatné, čo my povieme, podstatné je, čo hovorí vláda,“ nenechala si pokaziť náladu ani usmiata päťdesiatnička. Zdroj: „Bašternák je podvod.“ Voličom Smeru na oslavách MDŽ nepokazí náladu nič

Ale veď hej, kauza bytu premiéra je tam kdesi ďaleko v Bratislave.  Ako funguje DPH, tomu nerozumejú dokonca ani niektorí podnikatelia. (Fakt,  už nie jednému som to vysvetľoval.)

Ale zdravie? Veď to si nosíme denno denne so sebou. Je to jedna z najintímneších vecí ak nej tá úplne naj- naj-intímnejšia. Je to naše telo s ktorým je naša duša v jednote a spojení 24 hodín denne.

Napriek tomu…

Napriek informáciám o plnej platbe za plienky, napriek informáciám o zhoršenej liečbe stareckej slepoty, napriek informáciám o sprísňovaní limitov, napriek informáciám o Kockách, Hranoloch a Čistiacich dníkoch…

Natrieskaný kulturák na mítingu Smeru.

Nie, absolútne nevidím problém v tých ľuďom. Absolútne nie. Vidím problém v nás, čo vidíme podrobnosti, čo vidíme súvislosti, že nie sme schopní lepšie, kvalitnejšie a hlavne účinnejšie komunikovať s týmito ľuďmi. 

Pamätáte sa, čo som napísal o probléme pravice? V roku 2011 som napísal:

Pravica nevie presvedčiť človeka s volebným právom, že je pre neho oveľa istejšie a bezpečnejšie, keď sa o seba stará sám a nie niekto na nejakom úrade v Bratislave. Že je pre neho oveľa lacnejšie, keď zaplatí menej daní a viac sám zo svojho vrecka. Že mu niekto poradí, aby so svojimi peniazmi mohol hrať tak, že bude mať dobrý výnos na starobu a chorobu. Stručne: Že sloboda stojí za to.

A súčasne Pravica nedokáže presvedčiť človeka s volebným právom, že keď sa mu nezadarí, že ho pravicový štát ochráni. Že mu niekto chápavý podá pomocnú ruku a nenechá ho umrieť v sračkách len preto, že si nenašetril sám. Stručne: Že solidarita je istotou. Kým to pravica nedokáže, bude na nás ten graf vystrkovať socialistický prostredníček. Zdroj: Zakopaný pes neúspešnej pravice | M+M+M+M (4M)

Toto je ten dôvod prečo nad prípravou komunikácie rekonštrukcie slovenského zdravotníctva  intenzívne rozmýšľam v týchto dňoch.

Toto všetko treba opakovať, znovu a znovu vysvetľovať. Ja verím v to, že keď robíte dobrú vec, že sa ľudia zrazu odniekiaľ objavia a pridajú sa.

Materiálu je dosť. Profíkov je k dispozícii dosť. Takže len s rozmyslom to naplánovať. A držať sa plánu.

Viete, priatelia, je ľahké pre mňa mávnuť nad tým všetkým rukou, vylosovať si niektorý z asi 28 ponúk na prácu v lekárni. Ani si neviete predstaviť aké by to bolo pre mňa v tejto chvíli ľahké riešenie.  A potom si položím jedinú otázku:  Čo povieš deťom, keď sa ťa opýtajú, čo si urobil pre zdravotníctvo Slovenska KEĎ TY SI MOHOL? Ako sa im pozrieš do očí? 

Čosi sa mi v mozgovni už rodí, ako to spraviť . Akýsi plán akcii na tento rok.

Zdravotnícky tím SaS je skupina profíkov, nie je to akcia jedného muža. Takže predložím svoj návrh tam a potom sa dozviete.

Pod čiarou: Je piatok, tak som si povedal, že dám na víkend čistý prapôvodný blogérsky príspevok.  V čistote žánru – blog – osobný, denníkový zápisok.

Jeden môj dlhoročný internetový priateľ mi vraj dal vo voľbách pred rokom krúžok, lebo som blogér. Áno, blogér otvára na svojom blogu dvere do svojho sveta. Blogujem od roku 2003 – som starý skúsený blogér. Je to môj domáci žáner. Preto som sa rozhodol, že raz za čas, možno každý týždeň, možno každé dva, napíšem práve takéto  žánrovo čisté blognutie.

 

Share Button