V marci nebudeme mať ani 15€ v peňaženke ani lepšiu liečbu slepoty

Môžete sa zviesť vlakom zadarmo. Bolo to skvelé, že moja mama si mohla pred Vianocami odskočiť na vystúpenie Diabolských huslí z okresného mesta na strednom Slovensku do Košíc. Hovorila, že to bola pastva pre oči a nádhera pre sluch.

Ešte na Vianoce 2016 sa  jej cestovanie vlakom zadarmo zdalo ako dobrý nápad.

V medzi tím, ministerstvo zdravotníctva vo svojom rozpočte na rok 2017 píše:

Zníženie nadspotreby liekov – zavedenie predpisových limitov pre ambulantných poskytovateľov: 20 mil. eur

Áno, to znamená, že o 20 miliónov za celú republiku sa zníži ochota vášho ambulantného lekára predpísať vám modernejší no drahší liek. Modernejší – znamená selektívnejší, s menším množstvom vedľajších účinkov.

Liek s lepším vplyvom na kvalitu vášho života nedostanete, lebo minister zdravotníctva zavedie limity.

Ale budete sa môcť zviesť vlakom zadarmo. A Andrej Danko spolu s Bélom Bugárom vám za dane vašich detí kúpia krajšie vozne za asi 70 miliónov eur. Do vlakov, kde bezplatná doprava nie je povolená.

Nakoniec vždy dostanete, čo si zvolíte.

Každý na 100% zaplatíme 3-18€ za nič

Ešte pred Vianocami 2016 sa zdalo skvelé, že moja mama nemusela zaplatiť za lístok s miestenkou do Košíc 2×12€=24 eur.

Na konci februára 2017 budeme mať v peňaženke o 3-15€ menej a súčasne horšiu liečbu choroby vedúcej k slepote vo vysokom veku našich rodičov.

Štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa preto plánuje, že po novom injekcie pacienti nedostanú od začiatku ochorenia ako doteraz, ale až v okamihu, keď stratia polovicu zrakovej ostrosti. Liečivé injekcie sa už nemajú pichať podľa potreby do oboch očí, ale len do jedného. Liečba nimi má trvať najviac dva roky. Teraz trvá aj osem.

Sporiť na liečbe očí prikazuje poisťovni jej vlastný ozdravný plán. Potrebuje ho, lebo koncom roka odhadovala stratu až 250 miliónov eur.

Zdroj: Štátna poisťovňa chce obmedziť liečbu pre ľudí, ktorí strácajú zrak – domov.sme.sk

Keď vaši rodičia budú mať problém so zrakom a VšZP namiesto 8 rokov terapie vám zo solidárneho zdravotného poistenia určí len 2 roky terapie a len na jedno oko a len až keď už nebudú vidieť z 50%.
Spomeňte si, koho vaše rozvetvené príbuzenstvo volilo.

Je to hlúpych  780€ za injekciu, hlúpych 300-500 miliónov euro sekery vo VšZP, hlúpych 20 miliónov eur za šetrenie pomocou sprísnených limitov.

Už si to viete predstaviť, tie milióny? Je to presne tých 3-15€, ktoré zaplatíme každá jedna naša domácnosť za rovnakú spotrebu elektrickej energie, vody a plynu za január a február 2017 ako sme zaplatili minulí rok.

Na Slovensku je cca 2,3 milióna odberných miest. To je cca niečo medzi 23-230 miliónov eur, ktoré na 100% všetci zo svojich peňaženiek zaplatíme. Ak by sme to naliali do VšZP a zaplátali tým jej stratu, bolo by aj na injekcie proti slepote (makulárnej degeneráci) a možno aj na…

Opýtajte sa ho na čo!

Režim Róberta Fica z vašich peňaženiek vybral niečo medzi 23-230 miliónov za január a február 2017…

Na zalátanie diery vo VšZP, ktorú spôsobila jeho politická strana, to nebude. Nebude to ani ako náhrada za sprísnené limity na liečbu.

Nie, žiadne dodatočné peniaze pre nás všetkých!

Na konci februára 2017 budeme mať v peňaženke o 3-15€ menej a súčasne horšiu liečbu choroby vedúcej k slepote vo vysokom veku našich rodičov.

Ešte raz: Po 10 rokoch vlády režimu Róberta Fica v zdravotníctve budeme mať všetci vo februári 2017 v peňaženke o 3-15€ menej a súčasne budú platiť sprísnené pravidlá pre liečbu slepoty našich rodičov.

Prepáčte, zabudol som k čomu nás nabádal. Správam treba dávať dobé pomenovania:

Zvolili ste si práve pred rokom

Ozve sa hysterický pokrik a frenetický potlesk voličov strany Smer, SNS, Sieť a Most-Híd, ktorí s radosťou v srdci a veselou piesňou na perách zaplatia 3-15€ za prvé dva mesiace roku 2017 len tak. S radosti zo života a svojej voľby práve pred rokom.

Voliči SaS, OĽaNO a KDH ďakujú za skvelé 4 roky pokračovania tejto absolútnej nekompetentnosti menovite: Lucia Žitňanská, László Sólymos, František Šebej, Ivan Švejna, Gábor Gál, Tibor Bastrnák, Peter Kresák, Arpád Érsek, Elemér Jakab, Alena Bašistová, Katarína Cséfalvayová, Eduard Adamčík, Igor Janckulík, Martin Fedor, Béla Bugár,Radoslav Procházka, Andrej Hrnčiar.

Lebo geopolitika…

Takto to končieva a aj takto sa dá zničiť fungujúce zdravotníctvo. Ďalšie štádium sa potom nazýva „Venezuela“.

Jasne a zrozumiteľne

VšZP platila v rokoch 2014-2016 masérovi Kostkovi a tete Anke. Zaplatili za predražené CT-čka.

Tie peniaze za tieto výkony dnes vo VšZP chýbajú.

VšZP nemá kvôli tomu z čoho zaplatiť liečbu ochorenia očí našim rodičom.

Pacienti sa budú trápiť so zhoršeným zrakom. Liečiť sa má len jedno oko.

Takto riadi Smer a režim Róberta Fica slovenské zdravotníctvo. Takto riadia politici strany Smer pre nás našu republiku.

Dostaneme len to, čo si zvolíme.

Vyšetrovať vládu nemá zmysel. Takto svet proste nefunguje. Svet, ten demokratický svet, funguje tak, že sa vláda proste škrtne a postaví sa nová. 

Share Button