Ak Kiska len premieša už dnes existujúci opozičný elektorát, tak jeho vstup do parlamentnej politiky nemá pre Slovensko zmysel.

Základnou úlohou každej opozičnej strany, je splniť si svoju dejinnú povinnosť – ustrážiť si svoj desiatok extrémistov, aby netvorili jeden ucelený nad 5% elektorát. Až potom, ďaleko za touto dejinnou úlohou ochrany demokracie sú akékoľvek politické smerovania.

Každá politická stana ho má – SaS má libertariánov, KDH má ortodoxných Kuffovcov, OĽaNO má zbierku extrémov z každého rožku. A Sme-rodina vraj zas nejakých ultrapravičiarov.

Hovoril som vám to hneď po voľbách SaS si splnila domácu úlohu a ako bonus vyhrala vo svojej polovičke ihriska.

A čo bude mať Kiska? Bude to tá spása opozície, ktorá dokáže osloviť svoj desiatok babiek-demokratiek či desiatok zmúdrelých prospechárov voliacich Smer a SNS? Bude on totá nová sociálno-demokratická strana?

Základom všetkého je matematika

Preto sa tomu hovorí parlamentné POČTY, vy ignoranti. Na jednej strane hovoríte, že veď hlavne najprv treba dať dohromady základy demokratického štátu a na druhej strane sa vytešujete, ako to Kiska tomu trápnučkému Sulíkovi natrie.

Ujasnite si prosím, čo vlastne chcete. Ja viem, na filozofickej fakulte sa k matematike pričuchne naozaj len ťažko. Dokonca aj taký matfyzák akým je Jožo Mihál podľahol sebaklamu slniečkovej budúcnosti najspravodlivejšieho so spravodlivých, najdemokratickejšieho s demokratických.  Je jeho velikánskou poľahčujúcou okolnosťou, že vo februári 2017 nemusel vedieť, že v slovenskej politike od februára roku 2018 pôjde len a len o prežitie demokracie a princípov občianskej spoločnosti.

Pamätáte ako dopadli prezidentské voľby v Česku? Čo myslíte, ku komu by sa pridal ten desiatok extrémne zmýšľajúcich voličov, ktorí to hodili Zemanovi len a len, opakujem – len a len, na základe hesla druhého kola:

Stop imigrantom a Drahošovi.

Takéto inzeráty namierené proti kandidátovi na prezidenta Jiřímu Drahošovi vyšli vo štvrtok v novinách Deník po celej Českej republike. Inzeráty vyšli aj v denníku Právo. Reklama zobrazuje prezidenta Zemana a vedľa jeho fotky je nápis “Stop imigrantom a Drahošovi. Táto zem je naša! Voľte Zemana!”.

Viaceré české médiá aj analytici označili kampaň za osočujúcu. Spájanie Drahoša s imigrantmi je podľa nich absurdné, navyše prezident nemá dosah na zmenu imigračných zákonov.

Source: Prezidentské voľby v Česku 2018: Zeman útočí na Drahoša – svet.sme.sk

Nie, nehovorím o žiadnych obligátnych voličov Zemana. Hovorím o tom extrémistickom desiatku, ktorý  v pokojných dobách demokracie nikdy nechodí voliť. A neprišiel by voliť ani v Česku. Ale len a len vďaka tomuto sloganu prišiel. 

A vy si myslíte, že Fico ten slogan nepoužije? Nepamätáte ako Fico s Kaliňákom naťahovali pred voľbami plôtik?

Ficov režim doviedol Slovensko naozaj do situácie, kedy najväčšie zásluhy o Slovensko má Boris Kollár. Kam by sa uchýlil jeho povinný desiatok extrémistov?  Za iných okolností by neprišli voliť.  V prostredí, kde existuje ĽSNS s 10% podporou je hádam aj podpriemernému politológovi jasné, že by volili ĽSNS a vytiahli by ju na 12-13%.

Ak to stále nechápete, spomeňte si na moje úvahy o iteráciách k normálnosti.

Takže, ak má Kiska zohrať svoju dejinnú úlohu ešte raz, tak jedine oslovením umierneného, alebo ak chcete príčetného elektorátu Smeru a SNS.

Na jadro ich elektorátov, na ortodoxných matičiarov a blahovcov, na to nemá zmysel cieliť. Podobe rozoberať a preskupovať elektoráty dnešnej demokratickej opozície nedáva žiaden matematický zmysel. 

Na túto úlohu, rozobrať elektorát Smeru a SNS  je dnes skutočne pretlak. Iste by to chceli Progresívci, možno Spolu.  Prichádza Kiska.  Samozrejme aj existujúce strany sa snažia, z nich asi najväčší magnetický potenciál má KDH. Predsa len, ostatné opozičné strany majú z podstaty trochu inú štruktúru elektorátu.

Akože to hovoril ten oný latinský citát? Divide et impera.  

Úlohou demokratickej opozície, ak chce panovať, je rozobrať na súčiastky elektorát Smeru, SNS a ĽSNS.  To je tá úloha, ktorú, ak teda naozaj chce, musí zohrať Kiska. Na viac do riadnych volieb 2020 naozaj nie je čas.

Ktokoľvek z nás, keď začne loviť v našich elektorátoch, len rozdrobuje opozíciu. Aj keby to bol aj najobľúbenejší prezident všetkých čias.  Bude to len bielikovské stavanie sa s odhalenou hruďou pred kanón sovietskeho okupačného tanku.  Tisíc bodov za štýl, nulový účinok.

Len jedno číslo – číslo 76 – sa bude počítať o 22:01 v deň volieb, páni Kiska, Štefunko a Mihál.

Share Button