SaS si splnila domácu úlohu a ako bonus vyhrala vo svojej polovičke ihriska.

Šťastlivo doma, na strednom Slovensku z volebnej noci v centrále SaS.

Ďakujem vám všetkým, ktorí ste volili SaS kvôli mne.  Desaťnásobne ďakujem tým, ktorí ma aj zakrúžkovali. Priznám sa, jedno oko mi neostalo suché, toto pre mňa ešte nikto neurobil.

Ako som sľúbil, toto nebola moja jednorázová interakcia so SaS. Pokiaľ bude so strany funkcionárov SaS záujem, a ja sa budme snažiť aby som bol pre SaS prínosom, tak sa chcem viac podieľať na politike SaS.

Krátke zhodnotenie

SaS si urobila domácu úlohu, dosiahla, čo bolo treba dosiahnuť, oslovila si svojich voličov.

Áno, dalo sa aj viac, dalo sa aj 20% aj 30% a aj 100%. Oslovovali by sme potom aj nie „prirodzených voličov liberálnej pravicovej politiky“. Vždy sa dá viac.

Nie, nie je chybou SaS, že sa našlo na Slovensku niekoľko stoviek tisíc neonacistov. Áno, SaS môže trochu týchto ľudí presvedčiť, na liberálne pravicové zmýšľanie – proste svoju čiastku (svoj desiatok) si vo vnútri spacifikovať. A nehovorte mi dnes, že si túto minidomácu úlohu nesplnila!

Keď si splnia svoju domácu úlohu aj KDH (nech už sa konzervatívci budú v budúcnosti volať akokoľvek) a MOST (teda získajú svojich 10-15%) a hlavne bude vôbec existovať skutočná sociálno-demokratická strana pre uspokojenie ľavicového voličstva, tak svoju časť radikálov si každá „ideologická“ politická strana už vo svojom vnútri spacifikuje. (A že práve na socdemákov vystane vždy najväčší diel radikálov je z princípu jasné – musia pacifikovať KSČ-like) Keďže si ani KDH ani MOST nesplnili ani len svoje domáce úlohy, nie len že prišli o svojich „prirodzených“ voličov, ale aj nechali voľne bez kontroly svoj radikálny desiatok. Desiatok k desiatku a je tu klin v ľavo-pravom politickom spektre.

Demokracia je krásna, funguje a nie je dôvod do nej zasahovať. Treba ju leštiť denno-denne. Nič viac. Demokrat ani nacistov ani komunistov ani fašistov ani rasistov do volebnej urny nehodí. Proste nie.

Ako povedal o 3:00 Sulík – Smer to vyhral, je stále prvý na rade, tak nech sa teraz snaží dať dohromady vládu ako prvý.

Ako povedal Lipšic o 2:40 – kto po parlamentných voľbách spomenie slovo „úradnícka vláda“ nepochopil demokraciu. Navyše nič také neexistuje.

Som rád, že sa potvrdil môj skepticizmus k vyhrnutým rukávom bez saka.

Ako rozjedal Smer štát dnes ukázali dve veci: 1. problémy štatistického úradu (zničené štátne IT) 2. podiel voličov neonacistov v segmente prvoovličov a mladých ľudí (zničené školstvo). Takýchto dôkazov tu bude ešte kopa – vládli tu 4 roky a nejaké výsledky to spoločnosti prinieslo. (milujem matematiku)

Share Button

Názor na “SaS si splnila domácu úlohu a ako bonus vyhrala vo svojej polovičke ihriska.”

Komentáre sú zakázané.