Agenda 2020 – na dvoch kapitolách sa v pohodičke zhodne 90 mandátov

Takže na pravej strane klídek. Áno? Máme najlepší ekonomický program a bol by v tom čert, aby ostatné pravicové strany, vrátane Kolára SNS či Mostu nezodvihli ruku za najlepší ekonomický program.

Takže žiaden stres.  Agenda 2020 je dobré a jednoduché programové vyhlásenie vlády. S dnešným volebným výsledkom sa dá úplne v pohode zrealizovať ekonomická a odvodová kapitola a kapitola o potieraní korupcií naprieč všetkými stranami.

Všetci sme s tým počítali, že sa zrealizuje len kus volebného programu.  Tak čo tu šaliete ako vychodňar na valale.

No tak sa 4 roky nebude prijímať žiadna iná reformná novela okrem korupčných a ekonomických. Aj to super pomôže zdravotníctvu a školstvu.  To bohate bohate stačí.

No tak sa to hodí na občiansku spoločnosť.

Reformy v zdravotníctve – nuž žiadne super veľké nebudú. Postačí, že sa implementuje čo sa dohodne na úrovni EU. RDG a eHealt sú presne takéto opatrenia. Nič, čo by sme tu museli politicky dohadovať. Stačí obyčajné EU-technikáliá.

Kľud vy tam kdesi v strede či kde

Nevolilo to SaS a radí to, ako má SaS postupovať, aby naplnili ich priania.

Intelektuálom by to chcelo byť, ale domácu úlohu si to nerobí.

To sa už blíži túžbe, aby ich zastupoval politik, ktorému ale za žiadnu cenu hlas nedajú.

Keby… Najobľúbenejšie pohrebné slovo, pamätáte, hovoril som to pred pár dňami.

Vrcholom všetkého je, keď teraz novinársky aj kadejaký iný komentátori vyzývajú SaS, aby zahodilo do koša čo nasľubovalo vo volebnom programe len a len preto, aby sa utešilo ich prianie pravicovej vlády. Nie, takto to ale naozaj ja ako volič SaS neočakávam. To by nebola oproti Smeru žiadna alternatíva.

Nekorupčnícky chcú byť hádam všetci

Takže na pravej strane klídek. Žiaden stres.  Agenda 2020 je dobré a jednoduché programové vyhlásenie vlády. Kapitola o potieraní korupcii naprieč všetkými stranami. Stranám bude stačiť, že to budú môcť robiť. A kým je marža na rozumnej úrovni – no tak nech to robí aj otcov koňov brat.

No tak sa 4 roky nebude prijímať žiadna iná reformná novela okrem korupčných a ekonomických. Aj to super pomôže zdravotníctvu a školstvu.  To bohate bohate stačí.

Fakt si myslíte, že sa na najlepšom ekonomickom programe 90 mandátov nedohodne?

A keď si každá za stolom povie jeden minibodík, ktorí si chce nechať od ostatných schváliť, aby sa teda nepovedalo, že nič nerobia.

Pohoda džes – ja už má koaličné rokovania zmáknuté.

Fakt, ale úplne vážne – čo je medzi 90 mandátmi kontroverzné na najlepšom ekonomickom programe Agenda 2020? Ja tam žiadne rozpory nevidím.

Share Button