Ako viete, že smrteľný koniec liečenia liekom vycucaným z prsta, bol spôsobený covid-19?

Ani Ivermectin 100x6mg tbl nie je tou zázračnou liečbou covid-19. Ani keď to píšu n a internete. Darmo voláte lekárne, bez receptu neurobíme, my lekárnici, ani pohyb malíčkom k regálu. Navyše, tie 100 tabletové balenia sú klinické balenia určené pre použitie v nemocnici, teda sú len v nemocničných lekárňach. To sú iné, ako tie verejné lekárne, čo vidíte na každom rohu.

Začiatkom tohoto týždňa bolo ministerským povolením dovolené použiť 7000 kusov 4-tabletových balení. No som naozaj zvedaví, na základe akého z prsta vycucaného štandardného terapeutického postupu budú písať tento liek slovenskí všeobecní lekári.

Možno toho nemocničného, ktorý začína slovami. „Na základe klinických skúseností, ktoré nie sú podporené veľkými vedeckými štúdiami, ale na
pracoviskách sú v tiesni úspešne využívané, je možné podať: liek A, ivermectin, liek B, liek C, liek D, liek E, liek F, liek G, liek H
.

Naozaj nesrandujem. Oficiálne Zásady a odporúčania pre diagnostiku a liečbu pacientov s COVID-19… Je tam 9, slovom 9 liekov, polypragmázia jak sviňa a vy my teraz povedzte, ktorý zni ch to teda pomohol. Alebo zabil pacienta.

Vystaví vám lekár recept na ivermectin? No nevystaví len tak na základe vášho želania a rozkazu internetov! Rovnako vám nevystaví lekár morfínové tabletky len tak na vaše želanie, že už vás nebaví tá pleseň mezi prstami na nohách. Musí to aspoň trochu dávať zmysel. Odborný medicínsky zmysle.

Toto je fakt zaujímavé. Keď napíše niekto na internet, že liečil onkologického pacienta morfínom a zmizla mu pleseň medzi nohami, minster nerozhodne o povolení dovozu morfínu ako antimykotika v podobe pasty.

Áno, presne takto to je aj s ivermectínom. Oficiálna, vedecky overená a preverená a chválená indikácia ivermectínu je na niečo úplne iné ako liečenie ochorenia chovid-19. Na všetko ostatné je to jed. Ako sú jedom všetky lieky, ak sa používajú inak, ako podľa návodu – v overených, schválených a známych indikáciách.

Práve preto, že lieky pri nesprávnom použití zabíjajú, je obchodovanie vyhradené do rúk tých, čo sa dobre učili na farmaceutických fakultách. Za tisícročia sa naša spoločnosť dohodla, že voľne pohadzovať jedy po regáloch nie je dobré. Zistil sme, že ani všeobecný prehľad ani životná skúsenosť an ani obsolvovanie vysokej školy života nestačí na správne zaobchádzanie s liekmi. Dokonca ani ministerská funkcia. Preto sa vyžaduje vysoko špecializované farmaceutické vzdelanie.

Podobne je to aj s príchodom nových liekov. Za ostatných 200 rokov sme zistili, že keď sa používanie nových liekov nechá len tak voľne, umierajú pacienti v hlbokom presvedčení, ako dobre nakúpili. Umierajú rýchlo, umierajú zbytočne, umierajú okradnutý o nádej na jednoduché vyliečenie pri nasadení správnej liečby, o ktorej sa ale už nikdy nedozvedia.

Používanie všetkých tých  ivermectínov, hydroxychlorochínov, remdesivir, inosin pranobexov je dnes úplne rovnaké, ako keď zájdete k liečiteľovi.

Je to jedna anarchia, chaos a kríza odbornosti.

Je to úplne rovnaké, ako keby ste tým liečili štikútku (čkanie). Tá trvá priemerne 2-15 minút a nech robíte čokoľvek, je to účinný liek na čkanie. Dokonca aj keď na čkanie použijete dobre mierený úder sekerou, čkanie odstránite. Popri tom aj život, ale veď to sú len také nežiadúce vedľajšie účinky, že. Liečba bola úspešná, pacient zomrel. Alebo aj nie.

Nerobiť nič nie je niekedy horšie, ako liečenie čkania sekerou.

Ako viete, že smrteľný prípad liečený liekom vycucaným z prsta, nebol spôsobený tým liekom, ale tou chorobou?

No?

9 liekov! No, ktorý?

Za roky sme sa naučili, že experimentálna liečba má mať svoje pravidlá. Inak sa nikdy nič nedozvieme a celý pokus liečiť novým liekom, alebo starým liekom inú chorobu, nebude mať žiaden zmysel.

Uzavriem to takto: Keď zvládne prejsť cez prísne pravidlá pre klinického skúšania od EMA, tranformované do paragrafov 26-45 zákona o lieku, aj hovno ako liečba akné, pokojne ho budem vydávať aj v lekárni. Dovtedy ani Sputnik, ani ivermectin ani to hovno na akné v lekárni nedostanete. Ani za Bože môj.

Marš do klinického skúšania! Marš do experimentálnej liečby! Marš do EMA! Skratky vo farmácii majú konečnú na zastávke Slávičie údolie – cintorín.

Share Button