Vo voľbách 2012 ste si objednali staré vozne namiesto opravy cesty do okresného mesta

Ukážeme si ako funguje demokracia. Ukážeme si, že skutočne funguje. Čo ste si zvolili, to ste dostali.

Podľa zmluvy, ktorú slovenský dopravca zverejnil v centrálnom registri zmlúv, dostanú České dráhy zaplatené 150 eur za každý prenajatý osobný vozeň a deň a 240 eur za každú lokomotívu. V súčte tak zarobia 7 500 eur denne.

Zdroj:  České dráhy nám poslali najhoršie vozne. Na Ficovom kroku zarobia tisíce eur denne | HNonline.sk.

Socialisti vždy najlepšie vedia, čo konkrétny človek potrebuje. Na základe tejto premisy sa starajú o občanov. Občania si volia socialistov preto, že nie sú schopní sa o seba kompetentne starať a radšej tieto starosti o seba prenesú na stranu a štát.

U socialistov je úplne predvídateľné, že príde krok s plošným cestovaním zadarmo. No keďže zadarmo ešte nikto neobedoval, niekto to zaplatiť musí. A zaplatí sa to z našich daní. Máte pocit, že platíte veľa? Ale prosím vás, takto ste nehlasovali! Vy ste hlasovali tak, že platíte daní dosť na to, aby sa o vás štát staral viac a viac. Dokonca ste hlasovali tak, že ste ochotní si na daniach aj priplatiť, len aby sa o vás niekto staral.

V roku 2012 vyhrali voľby socialisti. Väčšina voličov rozhodla, že najbližšie 4 roky sa posilní úloha starostlivého štátu.

Máte čo ste dostali. Ten koho ste si zvolili sa za vás o vás postaral. Kúpil vám koženkáče, aby ste sa lepšie do vlakov pomestili.

Vy nejazdíte vlakom?

Vy by ste chceli o sebe rozhodovať sami? Vy chcete naozaj sami rozhodnúť, kam dáte svoje peniaze? Tak prosím vás, prečo volíte socialistov?

Volič pravicovej strany očakáva, že pravicová strana nechá toto rozhodovanie o svojom živote v maximálne miere  na neho. Kontervatívci by menili systém pomaly a s ohľadom na vyššie hodnoty. Liberáli by pre vás vytvorili maximum priestoru pre osobné rozhodnutie a vašu individualitu.

Ako liberál by som to osobne riešil tak, že o alikvótnu časť by som znížil dane a zvýšil dávky. Nech sa každý občan rozhodne, či si kúpi lístok na vlak, na autobus, alebo benzín do auta. A tí čo necestujú by si mohli kúpiť nanuk.

Alebo by som tú alikvótnu časť presunul do sociálnej záchrannej siete. Pretože som európsky pravicový liberál, jediné, kde som ochotný posilňovať úlohu štátu, je budovanie záchrannej sociálnej siete. Teda posilnenie solidarity s dočasne či trvalo menej úspešnými či šťastnejšími. To je európsky prístup.

Ako pravicový liberál by som toto rozhodnutie, medzi nanukom a sociálnou sieťou nechal rozhodnúť svojich spolustraníkov na výročnom zjazde hlasovaním. Možno dokonca nejakým celonárodným prieskumom (nejaké light „referendum“).

Tak to pravicový liberál robí. To je predvídateľné správanie sa a očakávateľné skutky na základe príslušnosti k liberalizmu a k pravicovosti.

Štát je tu pre nás, tak si sami  rozhodnime, ako sa má o nás starať. Už v roku 2016 môžeme rozhodnúť, ako sa má míňať 7500€ denne. Či ich má niekto minúť za vás, lebo vie lepšie ako vy čo potrebujete, alebo či chcete o ich míňaní rozhodovať do poslednej chvíle sami.

Tak funguje demokracia. Je to len a len na nás, ako bude náš štát vyzerať.

Share Button