Vládna Smer-koalícia klame celú republiku so svojimi plánmi

Volebný program? A načo! Programové vyhlásenie vlády? A načo!

Najvyšší diktátor ráno pri raňajkách chytí myšlienku a poobede mu ju odhlasuje kde-aký karatista.

V programovom vyhlásení o tom nič nie je. Keby sa koalícia chystala na obrovskú volebnú zmenu, navyše iba niekoľko mesiacov pred tým, ako sa má hlasovanie uskutočniť, zrejme by bolo dobré zapísať to do základného dokumentu tohto funkčného obdobia. Lenže v žiadnom doterajšom dokumente o tom nebola ani čiarka.

Zdroj: Jedným kolom proti Kotlebovi? Aby sme viac nepomohli Ficovi

Smer-koalícia si robí z občanov Slovenska srandu. Predhodila občanom jednu A4 a tí si poslušne zvolili ani nevedeli čo.

Pred hlasovaním o dôvere vlády predhodila Smer-koalícia poslancom niekoľkostranové prázdne reči bez akejkoľvek konkrétnej idei, konkrétnych čísiel. A poslanci Smer-koalície to odmávali. Hlavne aby to bolo rýchlo za nimi.

Programové vyhlásenie vlády je hrubý náčrt tých najzásadnejších koncepčných vecí. Koncepčných – to znamená, že ukazuje, čo asi chce vláda najbližšie 4 roky urobiť v tých najzásadnejších hrubých črtách.  Za obsah programového vyhlásenia vlády dostáva vláda od poslancov dôveru – povolenie, že takto teda áno.

Ak máme ľpieť na dodržiavaní základných princípov demokracie, musíme ľpieť aj na dodržiavaní jej základných formálnych nástrojov.

Ak chce prísť vláda s tak zásadným dokumentom, akým je zmena volebného systému,  je demokraticky správne, aby na to mala vláda mandát. 

Ani jedna politická strana Smer-koalície strán Smeru a „Smeru podobní nič o zmene volebného systému župných volieb nepredkladala svojim voličom a teda logicky ani jedna strana nemôže mať mandát na takýto zásah do demokratického systému.

Nikde v progrogramovom vyhlásení vlády sa ani len zmienku malou jednovetovou nespomína zmena volebného systému či systému regionálneho delenia Slovenska.

Predseda strany Smer sa ráno zobudil, napadlo ho, že keby bolo bývalo bolo, bol by teraz prezidentom. Na obed sa mu to už zdalo ako super myšlienka a večer to predostrel ako najobľúbenejšiu myšlienku strany Smer.

Vláda Smer-koalície nemá ani len najmenší mandát na to, aby robila akékoľvek zásahy do volebného systému. Ak si predseda strany Smer chcel ohnúť volebný systém, mal na to myslieť dopredu. Mal predložiť svojim voličom volebný program. Svojim poslancom programové vyhlásenie s takýmto plánom.

Ale takto nie je, priatelia. Dnes je to tak, že buď je to čistá diktatúra predsedu strany Smer. Alebo Strana Smer oklamal svojich voličov aj zbytok občanov Slovenska. Neviem čo je horšia alternatíva.

Pravda je totiž taká, že pre istotu z obavy, že by ich nikto, nezvolil to zatajili. To je podvod na demokracii.

Share Button