Putin si zmierňuje svoje vlastné sankcie, ktoré si uvalil sám na seba

Putin si zmierňuje svoje vlastné sankcie,ktoré si uvalil sám na seba

Po takmer dvoch rokoch ruská vláda zrušila embargo na dovoz mäsa a zeleniny, ale len pod podmienkou, že dovezené produkty sa použijú na výrobu detskej výživy. K ďalšiemu zmierneniu potravinového embarga však Moskva v najbližšom čase pristúpiť nemieni. (tasr, tass) https://dennikn.sk/minuta/478223/

Nezabúdajme na to! Obmedzenie dovozu potravín z EU si rozhodol sám Putin. Sankcie, ktoré uvalilo EU na Rusko sa týkajú spotrebného tovaru nie potravín. Nie sme v EU hovädá.

A čo naše, teda EU, sankcie voči Rusku?

Nuž je to jednoduchá vec. Stačí preskúmať dôvody, ktoré k nim viedli a trendy, ktoré ukazujú, čo sa deje.

Je Krym stále okupovaný? Je východná Ukrajina stále okupovaná? Strieľa sa tam? Dohody z Minska sú dodržiavané?

Ja viem, rozbehnúť novú studenú vojnu, to sa naozaj nechce nikomu. EU potrebuje demokratické sebavedomé a bohaté Rusko. Je to veľký trh, je tam krásna krajina, všetko atribúty, ktoré sú pre EU najdôležitejšie. Chceme obchodovať, chceme chodiť na dovolenky.

S Ruskom by sme radi spolupracovali

Bolo by fajn, keby sme sa spoločne s Ruskom zapojili do riešenia svetových problémov. Aj toho v Sýrii. Aj toho v Afrike. Spoločne a tak, že cieľom bude napĺňanie Listiny práv a slobôd. 

EU spoločne s Ruskom, aby sa dalo v Sudáne spokojne pracovať a žiť. Spoločne, aby sa dalo v Sýrii spokojne pracovať a žiť. Ja osobne si nič menšie a nič neskromnejšie neprajem. Len pokojný život.

Je dnešné Putinove Rusko takouto krajinou? Je to krajina, s ktorou sa dá spolupracovať na spoločnom presadzovaní Listiny práv a slobôd?

Aby sa Putinovi neoplatila okupácia pobalstkých krajín EU, vytvárame vrámci NATO obranné vojenské zoskupenia v týchto krajinách.

Ani NATO, ani EU nepotrebuje na Rusko útočiť vojenskou silou. My chceme s Ruskom obchodovať a chodiť tam na dovolenky. Tak ako chodíme na dovolenky do Chorvátska či do Španielska alebo Maroka.  A hádať sa pri pive a kvase, či je krajšia tajga na Sibíri alebo holé štíty Álp.

Share Button