PRP: Čo si zvolíte v dobrých časoch, to dostanete aj v časoch zlých

Načo riadiť štát podľa toho, za čo politické strany dostali svoj hlas vo voľbách? Stačí, že žúrka beží nerušene.

Mimochodom, Doprastav realizuje jednu zákazku za druhou. Veď najlepšie služby odvedie firma, ktorá párkrát skrachovala. Gastrolístkové firmy majú bizňis ochránený. A ESOm v rukáve je vreckové 34 miliónov za štúdiu „Čo to tá štátna správa robí?“ zhodnú s náplňou práce v rokoch 2012-2016.

Priemerný príspevok za opatrovanie najťažšie zdravotne postihnutého člena rodiny je 173€. Ak je opatrovateľ dôchodca, tak je to 92€.

Keď sa vám podarí dieťa vypiplať tak, že nemusí navštevovať špeciálnu školu (pričom telesné postihnutie sa nezmení), ale sa integruje (za pomoci asistenta) v normálnej škole, dostanete opatrovanie 0€.

Keď opatrované dieťa dovŕši 18 rokov, tak musíte vrátiť časť príspevku na auto, lebo už ho predsa nemusíte voziť do školy.

Ozve sa hysterický jasot a hurónsky potlesk 737 481 voličov indivíduí v strane Smer, ktorí ako náhradu za svoj plat počas celodenného opatrovania príbuzného dostanú 75€ sociálnu dávku na mesiac (prípad spomínaný v relácii v rozhlase RTVS).

Alternatívou v marci 2016 bol odvodový bonus vo výške cca 210€ pre opatrovateľa a cca 840€ pre opatrovaného. Seriózne tendre na výstavbu a peniaze namiesto gastráčov. Ale zvolili ste si ma? Tak ste dostali, čo ste si zvolili.

Alternatívou je liberálny prístup, keď štát vytvorí rovnaké podmienky, aby sa sami opatrovaní rozhodli, ako využijú peniaze, ktoré sú pre nich určené zo štátnej sociálnej záchrannej sieti. Liberálny prístup znamená, že peniaze sú adresné na potrebného a je úplne jedno akú formu opatrovania zvolí.

Alternatívou je schopnosť sebakontroly a revízie vlastných rozhodnutí na základe prichádzajúcich argumentov.

Alternatívou je zmena smerovania štátnych peňazí z podnikania štátu do tvorby sociálnej záchrannej siete a do infraštruktúrnych projektov. Aby sa oplatilo na Slovensku podnikať, pracovať a žiť.

Ale zvolili ste si ma na kandidátke SaS? Tak ste dostali, čo ste si zvolili!

Pikiho rada na piatok znie:  Čo si zvolíte v dobrých časoch, to dostanete aj v časoch zlých. 

Aby aj moje deti a inžinier pochopili: Dobré časy, to je vtedy, keď sa vám darí v práci, deti sú zdravé a vám chutí jesť. Dobré časy, to je keď idete v lete na dovolenku. Vtedy málokto myslí na to, že by sa mal starať do dobre fungujúcu záchrannú sieť.

Dnes je už naozaj neskoro.

Alebo ktovie, možno po spočítaní čísiel pochopí Lucia Žitňanská, László Sólymos, František Šebej, Ivan Švejna, Gábor Gál, Tibor Bastrnák, Peter Kresák, Arpád Érsek, Elemér Jakab, Alena Bašistová, Katarína Cséfalvayová, Eduard Adamčík, Igor Janckulík, Martin Fedor, Béla Bugár,Radoslav Procházka, Andrej Hrnčiar.

Možno pochopia, akú sračku si natreli na tvár ako masku netýkaviek.

Share Button