Plán na výber pokút ako kompenzácia mestského rozpočtu Bratislavy?

Možno by nebolo od veci previesť výber pokút do formy moderného IT automatizovanému systému, keď už si ich tak pekne naplánoval. Perverzne naplánoval.

Ale keďže mesto financuje aj mestskú políciu, padol návrh, aby aspoň výnosy z pokút šli mestu, aby sa aspoň zmiernila tá nevýhodnosť. Toto očakávame, ale či to bude mať pozitívny alebo negatívny vplyv, či výnosy prevýšia náklady a kedy, si netrúfam povedať.
Zdroj: Ivo Nesrovnal: V Starom Meste chceme novú trať. V tuneli alebo na pilótach | Ekonomika | TREND.sk

Možno mu potom oprávnenie niekto odpovie, že si formou pokuty predplatil parkovanie na mieste pre invalidov. (Áno, je to rovnako perverzné)

V dnešnej dobe eGov a iných IT riešení sa z pokút tak akurát poserieme, ak neprerobíme zgruntu všetky procesy. No viete si to predstaviť pri starom dobrom myslení?

Pamätáte? Pokuta za každý výskyt auta bez diaľničnej známky pred kamerou na moste za 300€. Alebo oneskorenie podania na Sociálnu poisťovńu o 30 sekúnd za 2000€.

Takže v tomto duchu, keďže v rozpiočte VšZP chýba pár stotisíc eur,  tak si naplánujeme, že to dorovnáme z pokút? Vynaložíme tak o 800 tisíc euro na revizákov viac a každé neodôvodnenie preskribcie antibiotík budeme pokutovať? Dáta z lekárni o vydaných receptoch a spárovanie PN-ky, jeden baliaci stroj na obálky, 76 poslancov na zákon o 1287€ pokute za balenie a je to.

Opakujem: V dnešnej dobe eGov a iných IT riešení sa z pokút tak akurát poserieme, ak neprerobíme zgruntu všetky procesy.

No a potom je tu ešte na výber: zákazy verzus motivácia. Vyberte si v akej krajine chcete žiť.  Dostanete len to, čo si zvolíte. Aj v Bratislave.

Share Button