Nestačí si oprieť bicykel na mítingu OĽaNO, treba aj vedieť čo a prečo

Zas totálna nepripravenosť OĽaNO na vládnutie.

Myslím, že táto veta z N-kového newsfiltra vystihuje aktuálny problém zápasu policajti verzus policajti:

„Roman Mikulec nedokázal za poldruha roka poriadne vymiesť policajnú inšpekciu, hoci bol pre ňu nadriadeným orgánom.“

Bude trochu prelínačka.

Keďže covid-19 a očkovanie sa týka liekov, zažívam už 2. rok niečo absolútne šialené, takže pre mňa toto zistenie aj pre ostatné oblasti mimo zdravotníctva vôbec nie je prekvapivé. Zapadá do obrazu.

Pretože totálnu nekompetentnosť OĽaNO som videl a vidím denne. V sektore MZ keď jeden príde, akoby 4 odišli. V prípade riaditeľov NCZI to dokonca nie je porekadlo, ale popis reality.

Preto nie je pre mňa prekvapením, že Mikulcovi ušla procesno-mocenská drobnôstka. Teda že má silné kompetencie k inšpekcii, ktoré podedil po Kaliňákovi. Ani ho len nenapadlo, prečo asi má tie kompetencie.

Nekončiaci sa prúd hovadín, nekompetentnosti a absurdných kravín v liekovej politike. A to vám všetkým známa akcia Sputnik (pokojne to môže byť aj v bandaskách, keď to zachráni ľudí) a kauza ŠUKL zaberajú tak 4 promile. Táto nekompetentnosť OĽaNO je niečo, čo znášam od nástupu vlády našej vládnej koalície.

Moji kolegovia v SaS sa iste tešia, ako máme 2,5 ministerstva, ako prinášajú „na tom svojom“ dobré riešenia v duchu dávno dopredu pripraveného volebného programu SaS s 1144 zlepšeniami.

A teraz, prekvapenie, ako to Mikulec pokazil? Že si Heger ani nenašiel minútku popri pápežovi na vyjadrenie k boju o charakter štátu?

Keby som bol vo svojom domácom medicínskom piesočku, tak by som iste zavalašil niečo ako: Vlastne je to ako pri cytostatikách – ide len o to, či liek zabije skôr nádor alebo pacienta. Kvôli super marketingu ho dostal do rúk ksindl negramotný (na lieky iste a že by aj na políciu?).

Boh, Avicena a Darwin (s nikým si to nechcem rozhádzať ), nech nás ochraňujú pred tým, že sa ukáže, že by eventuálne a náhodou mali v tej inšpekcii pravdu. Že Mikulec s Matovičom nedokázali odolať, či, že nedokázali v polícii pripraviť použiteľné podmienky na nezávislú prácu. (Neverím tomu ani za mak, som presvedčený, že ide o spravodajskú hru.)

Nekompetentnosť sa manifestuje jedným charakteristickým povzdychom: „A to si mysleli, že to sa samo urobí?“

Bol býval bol som onehdá napísal taký text, kde boli tieto slová:

Dôsledok jednomužového a ideovo roztriešteného OĽaNO je vymenovanie nepripravených, vlastne úplne náhodných, ľudí do politických funkcii ministrov. https://politik.pilnik.sk/nasa-vlada-trpi-politicky…/

Vtedy sa písal v kalendári máj 2020 a v duchu mojej osobnej zdržanlivosti som si to dovolil napísať v texte mierenom na ministra Krajčiho. Vtedy za neho aspoň nejakú robotu odmakal Matovič. Za Mikulca asi nemal kto. … a Žilinku podstrčil Pčolinského Kollár, ktorého si Mativič, na rozdiel od Sulíka, tak považoval.

Dnes sa ukazuje, že po tom, ako Sulík bez väčších problémov, vďaka dokonalej príprave a personálnym kvalitám Galeka, rieši ceny elektriny či Klus kočíruje s Korčokom zahraničnú politiku, tak Matovičova jednomužovka ide od šlamastiky k šlamastike.

Vitajte v mojom svete nekompetentného OĽaNO, ktoré má v rukách „moje“ zdravotníctvo. Je hrozná taká koalícia, keď sa musíte len dívať a nie je toho koaličného partnera, ktorý by chcel spolupracovať. Písal som o tom od mája 2020, vypracoval kopu interných materiálov, je 21. storočie, tak vedia, ako nás môžu kontaktovať. No výsledky slobodných a demokratických volieb nepustia – nakoniec vždy dostanete čo si zvolíte.

Tak si na to prosím spomeňte, keď zas niekto bude hovoriť, ako Sulík nenakúpil testy.

Share Button