Naši vodcovia dupú po našich najbližších susedoch

Zavriem hubu a mám zbalené – to keď ma nejaký fašistický diktátor pošle do prdele, lebo si myslí, že nie je nič viac ako ktokoľvek z ľudu.

Z ľudu, čo si zvolil ako najväčšieho Čecha Járu Cimrmana – literárnu postavu neexistujúceho génia neexistujúcej vedy.

Ľud, čo mu nad hlavou prezidenta vlajú červené trenky a veľa nechýbalo a ku korunovačným klenotom, ktoré sa na žiadnu korunováciu nepoužívajú, skoro pribudla prezidentská šabľa.

Ľud, ktorý miluje pomazánkové maslo a zemiakovým rumom si navodzuje  virózu.

Český prezident Miloš Zeman bol vo vianočnom prejave veľmi kritický voči utečencom. „Táto krajina je naša a táto krajina nie je a ani nemôže byť pre všetkých,“ vyhlásil. Zdroj: Český prezident Miloš Zeman bol vo vianočnom prejave veľmi kriticky voči utečencom… – Denník N

Ľud, ktorý nie je čistokrvným národom. Inak by musel vyhostiť štvrtinu ľudí z Česka, čo sa pokrížili so Slovákmi a Morava by ostala ako po výbuchu v Černobyle.

Aby aj moje deti a inžinieri pochopili: Učte sa jazyky, aby ste sa mohli vysmiať ktorémukoľvek nacistickému nadutcovi, čo si myslí, že je niečo viac ako vy. Zavriete hubu a máte zbalené. Svet je veľký, hlavne v tomto okolí.

Viete priatelia, asi tak pred dvomi rokmi sa začali podaktorí neveriaco okolo seba obzerať. A kládli sme si otázku: Ako to vlastne tí naši predkovia v 30. rokoch 20. storočia nemohli vidieť? 

Ha-ha. Prešli dva roky, my máme za sebou celú históriu 20. storočia. A nevidíme to! Nevidíme tých nacistov medzi nami. Hovädá, ktoré si myslia, že sú niečo viac ako ktokoľvek okolo nich.

Viete, je skutočne veľký, zásadný rozdiel:

  1. Postaviť plot, zavrieť bránu a ostatní nech si tam za plotom  aj podochnú.
  2. Postaviť plot, nasmerovať k bránam v tom plote a tam pripraviť privítacie tábory na záchranu pred hladom a zimou.  A umožniť tak prečkať zlé časy v akom-takom pohodlí.

Nie, nie sme lepší ako ktokoľvek na tejto planéte. Sme len  možno trochu šikovnejší a naši otcovia boli schopnejší v odovzdávaní skúseností. Nič viac nás navzájom neodlišuje.

Áno, niekto sa lepšie schová v čiernom tunely a niekto lepšie odoláva kosáčikovitej anémii. Áno, ako zveri by sme mali na niektorých miestach planéty lepšie a na iných horšie šance na prežitie. No myseľ, to čo z nás robí ľudí, tú máme všetci rovnakú. Všetci sme si bratia v človečenstve.

Nacizmus sme si vyskúšali a nie je v histórii horšieho nápadu čo sa uliahol v ľudskej mozgovni. Keď vás budú uprostred polabskej nížiny naháňať do transportov kvôli evakuácii pred… A veď je to úplne jedno pred čím. Veď kto si vedel aj v tej najhoršej fantázii v roku 1935 predstaviť Treblinku či Dachau, že?  Potom bude už neskoro ľutovať, že ste nekričali, keď prvého odviezli.

Ja už budem mať dávno zavretú hubu a zbalené.

Priateľov si treba robiť v dobrých časoch, aby keď náhodou prídu tie zlé časy, aby sme ich mali nachystaných. A keď tie zlé časy nie a nie prísť, aspoň si máte s kým ísť osláviť, ako sa nám tu spolu ľuďom dobre žije.

Share Button