Môže riadiť štát objektívne vyšetrovaná vláda?

Budem zas za matematika – využijem dôkaz sporom, aby sme si mohli na konci článku spoločne odpovedať na položenú otázku z nadpisu.

Požiadavkov, ktorá hnala Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra, bolo, aby sa uvolnili ruky na vyšetrovanie. Na  objektívne  vyšetrovanie.

Zdá sa, že konkrétna osoba, ktorá sedela na stoličke, odišla. Takže funkcia ministra vnútra môže slobodne a objektívne napĺňať požiadavky občanov kladené na ministerstvo vnútra.

Jednou z úloh ministerstva vnútra je riešiť otázky polície.  Polícia začne vyšetrovať.

Naozaj sa všetky kauzy, ktoré lezú občanom hore krkom, týkali osoby Róberta Kaliňáka?

Zdravotnícke kauzy. Čistý deň. Mafiáni v blízkosti predsedu vlády. Ruský putinovský trolling v ústach predsedu vlády.  Slovenské lesné hospodárstvo. Pesticídy a iné svinstvo v ústavou chránenej vode. Malé domov okolo predsedníctva.

Viete si predstaviť, že teraz začne vyšetrovanie kauza po kauze, prípad po prípade? V apríli odstúpi minister, v máji ministerka. V júni to budú rovno 3 ministri, aby mali už pokojné leto.

Príde september a ministerka školstva, lebo zas nebudú učebnice. Aby v tom nebol októbrovo-novembrový zmätok, tak odstúpia rovno dvaja naraz.  A v decembri, si dajú vianočné darčeky 3-4.

No potrebujeme to?

Vidíte, a tak pekne to začalo. Hovorili si, že stačí, aby odstúpilo to najväčšie brvno v oku národa a život pôjde pekne ďalej. Ale sviňa matematika nepustí. Dôkaz sporom zas dobehol žúrujúcich v Barkóczyho barokovom paláci.

Aj by chceli ostať. Aj by chceli vytvoriť zdanie otvorených dverí pre nezávislé vyšetrovanie vlastných káuz. 

Ako som napísal hneď na začiatku:

Premiér Róbert Fico musí odísť z funkcie. Strana Smer musí odísť minimálne do opozície na minimálne 4 roky.  Za tieto 3 dni sa ukázalo niekoľko desiatok dôvodov, prečo je pre slobodu a demokraciu nemožné, aby títo ľudia boli vo vládnych funkciách.

Partička smerákov si pomýlila čas a miesto. Možno v starom Ríme mohol cisár urobiť zo svojho bieleho koňa či vranej kobyly senátora. Možno v Rusku si môže Putin ústami Lavrova rozprávať hitlerovské nezmysly a vyhlasovať klamstvá za svätú pravdu, čo odhalí 10. ročné decko  za dva dni googlenia.

Ale nie na Slovensku!  Lebo nakoniec vždy dostanete len a len to, čo si zvolíte. A je len a len na nás, čo si v týchto dňoch zvolíme!

Ak má byť Slovensko tou slobodnou a demokratickou krajinou, ktorou sa stalo v roku 1989, tak sa musia do pol roka konať predčasné voľby. A ak sa Smer vôbec odváži postaviť kandidátku, musí ostať mimo parlamentu.

Source: Ak by malo byť 1 rok a 353 dní do volieb, tak by Gándhí začal tkať | Martin Pilnik – liberálny politik, člen tímu SaS pre zdravotníctvo

Mám vieru presne v to, v čo veril aj TGM: Nebáť sa a nekradnúť.

Mám vieru presne v to, v čo veril aj Gándhí: Keď robíte dobrú vec, ľudia sa odniekiaľ sami objavia a pridajú sa.

 

Share Button