E-služby evidencie vozidiel, sú VRAJ už kompletne prístupné aj Mac a Linux

To je pekné, že MAC a Linux. Keď to na (WIN 10 + Chrome) nefunguje, bude aspoň nejaká možnosť.

V týchto dňoch sme otestovali a sprístupnili používanie zaručeného elektronického podpisu /ZEP/ na platformách Mac a Linux pre služby z oblasti Národnej evidencie vozidiel, elektronickej matriky a evidencie cudzincov. Zdroj: E-služby evidencie vozidiel, matriky a evidencie cudzincov sú už kompletne prístupné aj pre používateľov operačných systémov Mac a Linux, Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ale dobre, tak teda otvorím ten Microsofťácky Explorer.

Tak som sa rozhodol, že po roku (alebo viacerých?) od vyplatenia leasingu už je fakt čas na to, aby som si to firemné auto dal papierovo na poriadok.

Dokonca aj občianku mi to načíta. Aj vybrať mi to dá, či sa chcem prihlásiť ako konateľ svojej firmy (teda ako firma)  alebo ako fyzická osoba.

Prvý zádrhel: Ale portál Ministerstva vnútra nevie pracovať s inou identitou, len s identitou fyzickej osoby.

Takže ako fyzická osoba som si musel podať v mene právnickej osoby, ktorej som konateľ elektronickú žiadosť o splnomocnenie fyzickej osoby (seba sa) na úkony s vozidlami, ktoré sú v evidencii viazané na moju firmu (ktorej som konateľom).

Vypísať splnomocnenie, to je zážitok z použiteľnosti.  Normálny človek netuší či je splnomocniteľ alebo splnomocnenec. Odtrhlo by to niekomu ruku, keby to tam do nejakého otáznička/pomôcky napísal?

Druhý zádrhel: Má to päť krokov a samozrejme chýba rekapitulačná obrazovka. Takže niečo som vypísal a podal a netuším už vôbec čo. Môžem sa len domnievať, že nejaké info mi príde o schránky na portále slovensko.sk. Tvrdia, že ma budú informovať. Fakt som zvedavý, kde a ako.

Rekapitulácia: Chcel som prepísať auto, no najprv som musel podať žiadosť na splnomocnenie samého seba na konanie s autami svojej vlastnej s.r.o.

Po 4 rokoch famóznej reformy ESO za jednu miliardu eur a hysterickej kampani na elektronizáciu slovensko.sk to evidentne potrebuje tých 34 miliónov (čo si o ne požiadal Kaliňák) na zistenie, že procesy sú nastavené nahovno.

Je to napínavé, držte palce! Pokračovanie čoskoro.

Share Button