Duch zákona, morálne hodnoty – čo tu vôbec chcem?

Nie – skutok sa nestal, čisto podľa zákona je všetko podľa zákona.

V skutočnosti býva Mach na adrese Mestský park 1, v priamom susedstve Mestského parku. Táto lokalita v ochrannom pásme mestskej pamiatkovej rezervácie má podľa územného plánu mesta slúžiť na šport a rekreáciu, nie trvalé bývanie. Pred rokmi si trvalý pobyt prihlásil v apartmáne na krátkodobé ubytovanie, rovnako ako aj Paška. Zdroj: Paškov sused Mach prehovoril: Nebývam v Mestskom parku | Spravodajstvo | kosice.korzar.sme.sk

Výminky, úpravy, zmeny, doplnky – hlavne, že sa smejete ako v tom viete chodiť. A tí čo nevedia? To sú ale lúzri – keď v dobrej viere, že keď sa niečo volá park, tak je to park. Že keď niečo je hotel, tak to nie je byt. Keď sa to volá zdravotné odvody, tak to nebude minuté na výstavbu.

Naivné predstavy, že slová majú svoj skutočný význam.

Keď máte pečiatku a rozhodujete o svojim rozhodovaní, tak nie ste v konflikte záujmov, aj keby ste mali pečiatku na pečiatku. Veď čo, zákon, ktorý som si napísal to umožňuje.

Viete priatelia, s mocou rastú aj morálne nároky. Odolať možnosti si veci uľahčiť preto, že mám moc – to si vyžaduje charakterných ľudí.

Keď niekto vidí susedove dozreté čerešne visiace cez plot, tak tú to proste len a len susedove čerešne.

Nie, nie je to jednoduché odolať, keď si ráno môžete povedať, že veď keď prídem o hodinu neskôr, tak sa nič nestane, lebo ja som ten najdôležitejší.  Po rokoch podržtaškovania ste sa konečne vy stali tým, ktorým sa kadekto podkladá podržať taštičku.

A práve v tomto zlyhala celá politická garnitúra strany Smer. Celá a kompletne. Držať vysoký morálny kredit, byť príkladom pre ostatných občanov Slovenska.  To nedokázali. Ľudsky je strana Smer prehliadkou absolútneho morálneho a etického zlyhania.

Kopa ľudí, ktorí sa snažia byť náhradou za politikov Smeru trpí rovnakým charakterom. A ľudia, ktorí silou mocou potrebujú vzory sú sklamaní a nariekajú, že nemajú koho voliť. Tak nejako v podvedomí cítia, že aj by chceli, aj by nechceli…

Ale keď aj tí okolo a hlavne tam hore…

Kto chce byť v dave za debila? A tak tu máme skvelé preteky, kto bude väčšia nemorálna sviňa. Už to tak musí byť, normálne tu prebieha regulárny závod o to kto viac a nechutnejšie odrbe blížneho svojho. Heslo preteku je: Kto neoje****, oje**** svoju rodinu.

A kope politikov v Sieti, KDH a Moste-Híd to stojí za to, ohnúť sa. Na zmäkčovateľov charakterového bahna strany Smer sa stojí dĺĺhááá šóra.

Zlé veci sa dejú, pretože existujú zlí ľudia na zlých adresách.

Share Button