Ak uznáme rozsudok nad zákazom zisku, uznáme, že to bol len predvolebný podvod Róberta Fica

Priznám sa, som rád, že rozsudok padol a že to skončilo takto šalamúnsky.

Sudkyňa po vypočutí záverečných rečí (ich celé znenie na konci textu) odôvodnila rozhodnutie tým, že nebolo preukázané, že škoda, ktorá mala vzniknúť, stále existuje.


Novela, ktorá zakazovala vyplatiť si zisk, podľa ministerstva financií nespôsobila majiteľom Dôvery žiadnu škodu. Holíková pripomína, že majitelia Dôvery si vyplatili aj počas tejto novely zisky, a to tak, že obišli zákony, neporušili ich, ale našli možnosť, ako si peniaze z firmy vyplatiť. Išlo o pol miliardy eur a vyplatili si ich, keď mali ročné zisky v rádovo miliónoch.

Source: Slovensko vyhralo polmiliardový spor s Pentou o zákaze zisku zdravotných poisťovní – Denník N

Ak uznáme tento rozsudok, tak sa ukázalo, že naozaj nie je možné hrať hru okolo zakazovania zisku. Ukázalo sa, že jedinou správnou cestou je tá, ktorú zvolila SaS. Teda cesta nastavenia nároku pacienta a tvrdého až krutého vyžadovania jeho naplnenia od zdravotných poisťovní. (To všetko nájdete v našom zdravotníckom programe už skoro 2 roky.)

Správne nastavenie regulácie cenotvorby a z nej vychádzajúce požiadavky v rozsahu plného výberu poistného (mínus rezervy v dobrých časoch). Tak sa zabezpečí, že hospodárenie poisťovní s verejnými financiami bude v intenciách maxima možného spravodlivé a obhájiteľné pred občanmi. Tak sa zabezpečí, že všetko vybrané poistné bude vynaložené na liečbu pacientov.

Ak aj písomné vyhotovenie rozsudku bude obsahovať formulácie o tom, že škoda sa nestala, lebo aj tak si ho legálne vyplatili, tak akékoľvek budúce hry politikov kolo populistického zakazovania zisku budú našťastie minulosťou.

Nakoniec sa zas ukázalo, že reči Róberta Fica sa nikdy nemali stať skutkom. Stále mu verí 20% občanov Slovenska.

Share Button